نرم افزار مدیریت

قهر کردن زن و شوهر زندگی مشترک را تنش زا می کند

آبس نعمتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زمانی که به هر دلیلی نوعی اختلال ارتباطی میان زوجین به نام قهر صورت میگرد جلب توجه طرفین برای یکدیگر شکل میگیرد و هر دو نفر با تمام قوا به شدت این موضوع ادامه میدهند.

وی یادآورشد: این در حالی است که اگر این دعواها و قهر بارها تکرار شود ارزش اولیه خود را از دست داده و برای زوجین موضوعی لوس و کسالت آور خواهد بود.

این روانشناس گفت: همه انسانها باید به این باور برسند که راه حل مشکلات و موضوعات مختلفی که باعث بروز جرو بحث و ناراحتی میشود قهر نیست بلکه راههای بسیار خوبی برای حل و فصل مشکلات وجود دارد.

وی با اشاره به نقش مهم والدین در آموزش ها ادامه داد: والدین می توانند با آموزش های به موقع فرزندان خود با توجه به تجارب زندگی از قهر کردن آنان با اعضای خانواده و در نهایت با همسر خود در زندگی مشترک جلوگیری کرده و حفظ آرامش را در آنها بپرورانند.

نعمتی اظهار کرد: یکی از راههای جلوگیری از قهر برای زوجین سکوت هر دو طرف برای مدتی پس از دعوا و برهم خوردن آرامش است یعنی هر دونفر هنگام اوج ناراحتی سکوت کرده و با همکاری یکدیگر آرامش را به فضای خانه باز گردانند و در فرصتی مناسب به حل موضوع اندیشیده و آن را حل کنند.

وی با بیان اینکه حل مشکلات در درجه اول بر عهده خود اشخاص است افزود: زوجین دقت داشته باشند که اولین کلید راهگشای مشکلات خودشان هستند و اگر در این امر کاری از پیش نبردند از نفر سومی کمک بگیرند که برای هر دو ،مورد تایید بوده و بتواند بی طرف مشکل شان را حل کند.

این روانشناس تربیتی یاد آورشد: اگر افراد اعم از زن و مرد در رابطه با ویژگی های شخصیتی یکدیگر اطلاعات کافی داشته باشند در مواقع لزوم به بهترین شکل از وقوع مشکلات ناگهانی به نحو احسن جلوگیری خواهند کرد.

0 پاسخ به “قهر کردن زن و شوهر زندگی مشترک را تنش زا می کند”

  1. احمددودانگه گفت:

    همسرم قهركرده جهكاركنم

  2. zoj گفت:

    سلام.من و همسرم خیلی همدیگر رو دوست داشتیم. یک اختلاف ساده رو به جنگ خانوادگی کشوند.داریم جدا میشیم.چکار کنم؟کمکم کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب هتل آپارتمان مشهد نرم افزار مطب نرم افزار رستوران