نرم افزار مدیریت

اینترنت در ایران و مصرف منصفانه آن در کشور های دیگر 

مصرف اینترنت و همین طور نیاز به حجم و سرعت اینترنت در کشور های مختلف متفاوت می باشد . برخی مایل هستند که از سرعت اینترنت و نحوه ی مصرف آن در کشور های دیگر اطلاعاتی به دست بیاورند . در این مطلب قصد داریم تا به بررسی وضعیت اینترنت در سایر کشورها ی اروپایی و پیشرفته آمریکایی در ادامه با مجله فناوری و تکنولوژی پارسی وان همراه باشید.

اینترنت در ایران و مصرف منصفانه آن در کشور های دیگر 

مصرف منصفانه اینترنت در کشور های دیگر

تنبیه ۶۰ دقیقه ی اینترنت کم سرعت: در آغاز کار اپراتور ها  عموماً  محدودیت حجمی داشتند ، اما به خاطر بالا بودن تعداد ارائه دهنده های خدمات اینترنتی در بازار رقابتی که از چند سال پیش بین نشان در گرفته بود در نهایت با ارائه خدمات منصفانه و بالاتر بردن به حجم مصرفی شده است تا جایی که با وجود در نظر گرفتن محدودیت حجمی برای مثال اپراتور ویرجیل مدیا هرچند به کاربرانش توصیه کرده در زمان پیک مصرف فایل کمتری دانلود و آپلود کنند. محدودیت حجمی برای دسترسی تمام محتوای صوتی تصویری و تلویزیونی را برداشت است. در صورت استفاده غیر متعارف یا بالاتر از حجم اعلام شده سرعت مشترک به مدت ۶۰ دقیقه کمتر شده و دوباره به روال عادی بر خواهد گشت. عمده ی اپراتورهای اینترنتی محدودیت دسترسی به ویدئوی اینترنتی را برداشته یا آن را به سایت هایی که تحت لیسانس شرکت شان نباشند منحصر کردند. برای مثال کمپانی تاک تاک در شرایط ویژه ای که  برای کاربرانش در نظر گرفته که دسترسی به تمام محتواهای فیلم و سریال که از این شرکت مجوز گرفته باشند را آزاد کرده و محدودیت در شبکه‌های تلویزیون اینترنتی متمرکز می‌کند، که مجوز فعالیتشان را از رقیب گرفته اند. در این بین برخی اپراتورها مثل اسکایپ هم محدودیت حجمی را به طور کامل در زمان اوج مصرف برداشته اند. هر چند تمام انگلستان را نتوانستند به طور دقیق کشته اند ،اما خدماتشان از دیگران قابل رقابتی تر بنظر می رسد.

اینترنت در ایران و مصرف منصفانه آن در کشور های دیگر 

شرکت اورنج اینترنت نامحدود ۴۵ هزار تومان فرانسه

شرکت اورنج یکی از اپراتورهای اصلی ارائه دهنده خدمات اینترنتی در کشور فرانسه با تلفیق ارائه خدمات اینترنتی و تلفن ثابت در این کشور و ارائه خدمات وای فای شهری با روش های متنوع یکی از مهمترین کمپانی های اینترنتی به شمار می آید. اورنج برای جذب مشتری بیشتر از سال ۲۰۰۷ به بعد تمام محدودیت های اینترنت خانگی را برداشته است.  اخیراً محدودیت دانلود برای اینترنت همراه کاملا از میان رفته است برای جذب مشتری بیشتر دسترسی به محتوای تلویزیونی و تلفنی به این خدمات استفاده شده است. با این حساب یک مشتری با کمترین هزینه پرداختی یعنی چیزی در حدود ۱۵ یورو در ماه می تواند همزمان به اینترنت ثابت به همراه بدون محدودیت به همراه هزار دقیقه مکالمه ثابت دسترسی داشته باشد.محدودیت حجم در برخی نمونه های ارزانتر این اپراتور وجود دارد محدودیت حجمی را صرفا برای مشترکان موبایل که بخشی از خدمات این شرکت در نظر می‌گیرد این محدودیت شامل ۴۰ گیگابایت در ماه می باشد که طبق اعلام شرکت فقط یک درصد از مشترکان به چنین سقفی می رسند. تنها زمانی سرعت اینترنت ثابت این اپراتورها پایین می‌آید که مشترک به درخواست خودش یک فرم ویژه پر کرده باشد. در این فرم مشترکان متعهد می گردند که بخشی از سرعت اینترنت خانگی خود را  به عابران پیاده یا کسانی که در محدوده آنتن دهی مودم آنها هستند به اشتراک گذارند.

اینترنت در ایران و مصرف منصفانه آن در کشور های دیگر 

محدودیت هزار گیگابایتی اینترنت در آمریکای شمالی و کانادا

اپراتور های راجرز و بل در کشور کانادا دو اپراتور اصلی و مهم ارائه دهنده خدمات اینترنتی ثابت می‌باشند. راجرز با برداشتن کامل محدودیت استفاده از خدمات اینترنتی به مشترکان اجازه می‌دهد بیشتر از یک ترابایت در ماه دانلود کنند. ونگال محدودیت را برای مشترکان خانگی و غیرتجاری برداشت. این اپراتور صرفاً در مواردی که مشترک از خط اینترنت خانگی برای مقاصدی تجاری و شبه تجاری مراکز ارائه خدمات بازاریابی استفاده کنند . برای مشترکان محدودیت های حجمی در نظر گرفت.  شرکت کانادایی بل هر چند سقف کمتری برای مشترکان در نظر گرفته ، اما باز هم این سقف برای بسیاری از مشترکان ایده آل به حساب می آید.

اینترنت در ایران و مصرف منصفانه آن در کشور های دیگر 

محدودیت حجمی پایه در این شرکت برای مشترکان خانگی سیصد گیگابایت در ماه در نظر گرفته شده است. شرکت « ات اند تی » نیز در آمریکای شمالی و بخصوص ایالات متحده آمریکا خدمات اینترنتی ارائه می‌کند که مشترکان را بنا به مصرف و نیازشان به اینترنت به چند گروه تقسیم بندی کرده است که گروه اول شامل مشترکان پایه می باشد. سقف محدودیت این مشترکان ۱۵۱ در نظر گرفته شده است برای مشترکان اینترنت با سرعت بالاتر از ۳۰۰ مگابایت در ثانیه درخواست کنند ، محدودیت حجم دانلود و آپلود  ۱ ترابایت یعنی معادل هزار گیگابایت در ماه خواهد بود.

 

 

منبع : http://www.parsi1.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب هتل آپارتمان مشهد نرم افزار مطب نرم افزار رستوران