http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار بازیگران و هنرمندارن

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آرایش زیبا آرایش صورت آرایش چشم آموزش آرایش صورت آموزش آرایش چشم اس ام اس جوک جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس سرکاری اس ام اس سرکاری باحال اس ام اس سرکاری جدید اس ام اس طنز باحال اس ام اس طنز جدید اس ام اس های جدید جوک جدید جوک خنده دار زیبایی صورت زیبایی پوست عکس آرایش چشم عکس جدید ناخن عکس مدل موی ساده عکس ناخن جدید عکسهای ناخن جدید متن طنز خنده دار مدل آرایش چشم مدل جدید ناخن مدل رنگ مو مدل موی جدید مدل ناخن جدید مراقبت از پوست پوست زیبا

دستگیری دوبلورهای «حریم سلطان»، سریال «عمر گل لاله» را بر باد داد!

خانه » بازیگران و هنرمندان » اخبار بازیگران و هنرمندارن » دستگیری دوبلورهای «حریم سلطان»، سریال «عمر گل لاله» را بر باد داد!

سریال ترکیه ای «عمر گل لاله» از اواخر هفته گذشته با تغییر صدای شخصیت ها به نمایش خود ادامه می دهد و این مسئله، نشان از آن دارد مجموعه مذکور نیز به صورت غیرقانونی در ایران دوبله شده است.

شبکه ایران : با گذشت دو هفته از دستگیری دوبلورهای سریال پر حاشیه «حریم سلطان» دیگر مجموعه شبکه ماهواره ای فارسی زبان جم نیز گرفتار تبعات این اتفاق شده است. سریال ترکیه ای «عمر گل لاله» که بیش از 80 قسمت آن تا به حال از این شبکه پخش شده، از اواخر هفته گذشته با تغییر صدای شخصیت ها به نمایش خود ادامه می دهد و این مسئله، نشان از آن دارد مجموعه مذکور نیز به صورت غیرقانونی در ایران دوبله شده است.

عمر گل لاله یک سریال عاشقانه محصول سال های 2010 و 2011 است که با وجود جذب مخاطبان گسترده، مضمون و روابط حاکم بر قصه آن مورد انتقاد بسیاری قرار دارد. قصه این سریال درباره دو خانواده به نام های تاشکیران و ایلگاز است. تاشکیران خانواده ای اصیل در استانبول هستند که مرگ پدر، آنان را تا مرز ورشکستگی کامل پیش برده، اما مادر خانواده تلاش دارد با هر مکر و حیله ای، ناکامی ها را پنهان کند. اما خانواده ایلگاز اوضاع مالی خوبی دارند و از آنتالیا به استانبول نقل مکان کرده اند. آشنایی دختر و پسر جوانی از این دو خانواده به قصد ازدواج، منجر به شکل گیری ارتباطی خانوادگی می شود و… .

اما این تنها ظاهر قصه است و در لایه های زیرین، روابطی پر تنش و فاسد در این دو خانواده جریان دارد. به عقیده برخی، این سریال ترویج خیانت زن شوهردار و عادی جلوه دادن آن، معرفی خودکشی به عنوان راهی برای رهایی از مشکلات، رواج شهوترانی، باده گساری و عدم تعهد به روابط پاک زناشویی، تبلیغ پوشش های نامناسب و… را می کند و به هیچ وجه با فرهنگ و عقاید ما سازگاری ندارد. جالب آنکه صدای دوبلورهای جدید این سریال که حالا از میانه پخش ناگزیر دوبله آن را به عهده گرفته اند، اصلاً تناسبی با چهره و شخصیت های معرفی شده تا اینجای روایت ندارند و گویا حس داستان را به کلی برهم می زنند!

این در حالی است که به دلیل دوبله همزمان با نمایش این سریال های ترکیه ای، شبکه جم پس از دستگیری دوبلورهای زیرزمینی، ناچار از توقف پخش حریم سلطان شد و جالب آن که با زیرنویس به اطلاع بینندگان خود رساند که «صبور» باشند، چون فصل اول آن به پایان رسیده است! حال آنکه مجموعه ناتمام باقی مانده است.

دهها هزار شکایت  علیه  سریال« حریم سلطان»

اما عصر ایران دیروز خبر داد: آمارها حاکی است که تا کنون دهها هزار شکایت از سریال در حال پخش «سده باشکوه» که در کشورهای عربی بیشتر با نام «حریم سلطان» شناخته می شود،در داخل ترکیه به ثبت رسیده است. از زمان آغاز پخش سریال سده باشکوه در ترکیه که به زندگی و زمانه سلطان سلیمان قانونی یکی از مشهور ترین سلاطین عثمانی می پردازد،ماهانه به طور میانگین 500 شکایت علیه این سریال ثبت شده است، اما از زمان انتقاد صریح اردوغان نخست وزیر ترکیه از این سریال به یکباره آمار شکایات افزایش چشمگیری یافت و در ماه اکتبر و پس از سخنرانی اردوغان علیه این سریال، آمار شکایت در این ماه به یکباره در جهشی ناگهانی به 23 هزار و 116 رسید. آمارها همچنین نشان می دهد در دو هفته نخست ماه دسامبر ( نیمه دوم آذر) شکایت ها از این سریال به 1905 مورد رسیده است. منتقدان این سریال را مغایر با زندگی واقعی سلطان سلیمان می دانند و معتقدند در زمینه زندگی خصوصی و رابطه عاطفی او با زنان در این سریال اغراق شده است.

دفاع مدیر گروه جم!

با این وجود سعید کریمیان مدیر گروه جم از «حریم سلطان» و عملکرد شبکه خود دفاع می کند. او در گفت وگوی اخیرش با یکی از رادیوهای ضد انقلاب این سریال را پربیننده می داند و می گوید تا به حال مجموعه حریم سلطان به 47 کشور فروخته شده که تنها نام ایران در میان آنها به چشم نمی خورد. او حتی می گوید که فعالیت دوبلورهای حریم سلطان کاملاً قانونی(؟!) بوده و از اینکه آنان در ایران دستگیر شده اند، اظهار تعجب می کند و می گوید که در حال پیگیری این مسئله است! در هر حال او بیشتر بر درونمایه تاریخی سریال تکیه می کند و هیچ اشاره ای به روابط غیراخلاقی کاراکترهای چنین آثاری از جمله عمر گل لاله نمی کند. مجموعه ای که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان از حیث هنری بسیار نازل و حتی از سایت IMDB نیز بیش از3/3 از 10 ستاره نگرفته است.

کنداکتور پر سریال جم و کار سخت جام جم

شبکه جم کلاسیک، یکی از کانالهای ماهواره ای فارسی زبان و عضوی از خانواده جم، کنداکتور پرو پیمانی از آثار ترکیه ای برای مخاطبان خود تدارک دیده است. سریال های این شبکه از غروب آغاز می شوند و تا نیمه شب ادامه دارند. «شمیم عشق» مجموعه ای است که به وقت ایران ساعت 20 تا 21 پخش می شود و چون قبلا دوبله شده، طبعاً با صدای گویندگان پیشین به نمایش درمی آید. پس از آن از ساعت 21 تا 22 «عمر گل لاله» را پخش می کند و سپس مجموعه «ازبوسه تا عشق» و در پایان شب هم تکرار مجموعه ای پرطرفدار به نام «ایزل» پخش می شود. این تراکم شدید نمایشی، وظیفه تلویزیون را مهم و خطیرتر از پیش کرده و شاید بتوان گفت این اواخر، با پخش متوالی سریال هایی چون:«زمانه»، « یه تیکه زمین» و «میلیاردر» تا حدودی توانست مخاطبان داخلی را به سمت خود جلب کند، به ویژه آنکه «میلیاردر» و «زمانه» به دلیل مضمون و ساختار متفاوت عملکرد بهتری نیز داشته اند. حالا باید دید دوبله ضعیف سریال های شبکه های ماهواره ای چون جم، می تواند به عنوان پاشنه آشیل آنها بینندگان را طرد کند و نگاهشان را به سوی شبکه های داخلی بکشاند یا هنوز راه زیادی برای رسیدن به این منظور فرا روی صدا و سیما قرار دارد.


مطالب پیشنهادی

۱۵ بهمن سری جدید کلاه قرمزی

شایعه مشکلات جدید زندگی زوج هنری سرشناس +تصاویر

ستاره های هالیوود در مورد بوتاکس چه می گویند؟ +تصاویر

ستاره های قدیم و جدید کارگردانان!

پربازدید های اخبار بازیگران و هنرمندارن , بازیگران و هنرمندان

نظرات شما

درسا (۱۳۹۲/۰۴/۰۴) :

تورو خدا سریال فوق العاده قشنگی