http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با بیماری ها

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آرایش زیبا آرایش صورت آرایش چشم آموزش آرایش صورت آموزش آرایش چشم اس ام اس جوک جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس سرکاری اس ام اس سرکاری باحال اس ام اس سرکاری جدید اس ام اس طنز باحال اس ام اس طنز جدید اس ام اس های جدید جوک جدید جوک خنده دار زیبایی صورت زیبایی پوست عکس آرایش چشم عکس جدید ناخن عکس مدل موی ساده عکس ناخن جدید عکسهای ناخن جدید متن طنز خنده دار مدل آرایش چشم مدل جدید ناخن مدل رنگ مو مدل موی جدید مدل ناخن جدید مراقبت از پوست پوست زیبا

چرا جوش زیر پوستی می زنیم؟

خانه » سلامت » بیماری ها » چرا جوش زیر پوستی می زنیم؟

جوش های زیرپوستی که کومدون نام دارد، معمولا ناشی از بسته شدن دهانه خروجی غدد چربی ساز پوست ایجاد می شود.

اگر تا به حال از ترس دیدن نقاط سیاه رنگ روی صورت تان جرات قرار گرفتن روبه روی آینه را نداشته اید، باید بدانید که این نقاط سیاه رنگ یا همان جوش های سرسیاه، جوش های زیرپوستی است که به عقیده متخصصان پوست کاملا قابل درمان است و در خیلی از موارد بعد از درمان ردی از خود به جا نمی گذارد. 

 

آکنه یا جوش جوانی از بیماری های شایع دوران نوجوانی و جوانی است. این بیماری موجب بروز شکل های مختلف ضایعات پوستی می شود. در درمان و تجویز دارو توجه به نوع ضایعات پوستی دارای اهمیت است.

 

به طور کلی ضایعات آکنه به دو دسته غیرالتهابی و التهابی تقسیم می شود:

اولین ضایعات ایجاد شده در آکنه ضایعات غیرالتهابی است که «کومدون» نام دارد. از کومدون در سطح جامعه بیشتر با نام جوش زیرپوستی یاد می شود. کومدون ها یا سر سیاه هستند (باز) یا سر سفید (بسته). 

 

ضایعات التهابی آکنه قرمز رنگ و گاهی چرکی است.

توصیه کلی در مورد آکنه «دستکاری نکردن جوش»  است. دستکاری جوش ها بخصوص جوش های التهابی موجب بروز عوارضی مانند باقی ماندن جای جوش می شود.

دستکاری غیراصولی ضایعات غیرالتهابی (کومدون) مثلا کندن آنها نیز موجب بروز این عوارض خواهد شد.

وقتی موی چرب شده با پوست پیشانی تماس پیدا می کند، به ایجاد جوش زیر پوستی منجر خواهد شد

 

جوش های زیر پوستی از کجا می آیند؟

جوش های زیرپوستی که کومدون نام دارد، معمولا ناشی از بسته شدن دهانه خروجی غدد چربی ساز پوست ایجاد می شود.

ترشحات چربی وقتی نمی تواند از دهانه مسدود شده غدد چربی ساز خارج شود، داخل این غدد مثل بادکنک تجمع پیدا می کند.

در اثر این تجمع چربی در زیر پوست، جوش های زیر پوستی ایجاد می شود.

البته یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن این جوش ها هم زمینه ارث و ژنتیک است.

اما موارد دیگری نیز به شکل جانبی باعث انسداد غدد چربی ساز می شود؛ مثل استفاده از لوازم آرایش یا استفاده از پماد روی پوست.

این موارد می تواند منجر به ایجاد یا بدتر شدن جوش شود.

علاوه بر این، نمونه دیگر در مورد کسانی است که عادت دارند به موهایشان روغن یا ژل بزنند. وقتی این موی چرب شده با پوست پیشانی تماس پیدا می کند، به ایجاد جوش زیر پوستی منجر خواهد شد.

 

فقط یک نوع جوش زیر پوستی داریم

از نظر علمی، ما جوش های زیرپوستی را همین کومدون ها می دانیم، ولی مردم یک سری از جوش های التهابی عمیق را نیز جوش زیرپوستی می دانند.

در مورد کومدون ها باید گفت که این جوش ها درد ندارد، فقط ظاهر آنها به شکلی است که انگار روی صورت مبتلایان شن پاشیده باشند.

 

برخی از این جوش های زیرپوستی به دلیل این که منفذ ظریفی به خارج باز کرده است، ممکن است به رنگ سیاه دیده شود که به آنها جوش سرسیاه هم گفته می شود، ولی بعضی از آنها که دهانه کاملا مسدود دارد و ترشحاتشان به بیرون نشت نمی کند، جوش های سرسفید یا جوش های بسته است.

برای مشاهده بهتر جوش های سفید وقتی پوست را می کشیم، تجمع چربی را به شکل ذرات ظریفی روی پوست می توانیم، ببینیم.

در مورد این جوش ها یک نکته خوب این است که این جوش ها چون التهاب ندارد، بعد از تخلیه از خودشان جا نمی گذارد، بنابراین ضرورتی برای درمان آنها وجود ندارد، ولی اگر تعدادشان خیلی زیاد باشد، ممکن است پوست را تا حدی ناصاف و ناخوشایند نشان دهد.

در این صورت قدم اول درمان، استفاده از داروهای لایه برداری محسوب می شود که ممکن است این داروها بتوانند دهانه بسته شده غدد چربی ساز را باز کنند. به دنبال تخلیه شدن ترشحات، پوست صاف می شود. ولی اگر کرم های لایه بردار برای درمان کافی نبود، می توان به شکل مکانیکی یا فیزیکی جوش ها را تخلیه کرد.

البته این کار باید با وسیله ای انجام شود که حداقل عوارض و آسیب را برای پوست داشته باشد، بنابراین تخلیه جوش های زیر پوستی با فشار دادن، نیشگون گرفتن یا له کردن آنها کار درستی نیست؛ چون ممکن است آسیبی به پوست وارد کند که جای آن بر پوست باقی بماند.

این کار توسط پزشک یا پرستار با وسیله مناسبی به نام کومدون اکستراکتور انجام می شود.

لیزر برای درمان جوش های زیر پوستی هیچ کاربردی ندارد، ولی در صورتی که این جوش ها درمان شده و در صورت جا بیندازند، می تواند کمک کننده باشد

 

کدام گروه سنی بیشتر گرفتارند؟

در واقع جوش و آکنه در یک محدوده سنی، مرتب تکرار می شود و وقتی ما جوش ها را درمان می کنیم، این مساله نمی تواند جلوی عود مجدد آنها را بگیرد. به طوری که ممکن است به طور مکرر نیاز باشد که دارو استفاده شود تا این که سن جوش زدن بگذرد.

 

محدوده سنی که بیشترین محدوده جوش زدن است، در پسرها از دوران بلوغ شروع شده و تا پنج سال ممکن است ادامه پیدا کند، ولی در برخی از افراد این زمان خیلی بیشتر طول می کشد، به طوری که می توان توقع داشت 95 درصد افراد زیر سی سالگی جوش هایشان کاملا درمان شده باشد، ولی 5 درصد حتی تا بالای این سن هم با این جوش ها درگیر باشند.

 

حتی در یک درصد موارد بعد از چهل سالگی هم ممکن است این جوش ها ادامه پیدا کند. البته کسانی که در سنین بالا جوش می زنند، کمتر به جوش های زیر پوستی مبتلا می شوند و بیشتر درگیر جوش های چرکی، قرمز و التهابی هستند.

  

به این نکته هم باید تاکید کرد که لیزر برای درمان جوش های زیر پوستی هیچ کاربردی ندارد، ولی در صورتی که این جوش ها درمان شده و در صورت جا بیندازند، می تواند کمک کننده باشد.  

 

علاوه بر این تاکنون در مطالعات مختلف تاثیر رژیم غذایی روی این جوش ها به نتیجه ای نرسیده و ما هم به این افراد توصیه خاصی نمی کنیم، ولی اگر خود بیمار متوجه تاثیر غذای خاصی روی به وجود آمدن جوش ها می شود، باید از خوردن آن خودداری کند.

 

 

منبع: جام جم – دکتر سید مسعود داوودی، متخصص پوست

 


مطالب پیشنهادی

۱۳ نکته در مورد شامپو و صابون

برای کم کردن وزن از کجا شروع کنیم

2 نکته ضروری درباره کاهش وزن که متخصصان به شما نمی گویند

یک انسان سالم چه فاکتورهایی دارد؟

پربازدید های بیماری ها , سلامت

نظرات شما

احمد حبیبی (۱۳۹۲/۰۷/۲۸) :

سلام خدمت جناب دکتور داوودی
من 20 سالمه و از جوش های زیر پوست سر رنج میبرم تا جایی که در قسمت بالایی پیشانی هم رسیده و باعث خارش و به نظر من ریشه موهامو هم سست کرده وباعث ریزش شده
در قسمت عقبی سرم هم یک گوشت اضافی ازچند ساله بامن همراهه
چربی هم جوش ها داره
لطف کنید یک راه حلی به بنده بدهید ممنون

همیار پارسی وان (۱۳۹۲/۰۷/۲۹) :

سلام
برای حل مشکلتون لطفا به این آدرس مراجعه کنید
http://drentezari.com
یا از طریق تلفن : 02122023109
آقای دکتر عباس انتظاری
می تونید مشاوره بگیرید
از طریق سایتی که اعلام کردیم سریع تر جواب می گیرید

sahar (۱۳۹۲/۰۸/۲۸) :

خب حالا غیر از کرمای لایه بردار میشه چیکار کرد ماسکای خونگی چی باید بزنیم ؟

sima (۱۳۹۲/۰۹/۰۷) :

با سلام خدمت اقای دکتر
21 ساله هستم و در قسمت پیشانی و گونه ها کومدون دارم .تا بحال هم با لایه بردارها و رتین آ ،بنزویل پراکساید،آزلادرم درمان شدم اما نه تنها نتیجه نگرفتم بلکه بدتر هم شده.خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید

راضیه قاسمی (۱۳۹۲/۰۹/۱۱) :

سلام.خواهش میکنم حتما جوابمو بدید.
من18سالمه واز14سالگی تابه حال صورتم وکمرم وبازوهام پر از جوش می شود.چندین بار به پزشک مراجعه کردم وهیچ نتیجه ای ندیدم.دارو های ساختنی که مواد اصلی آن الکل بوده استفاده کردم ونتیجه ای ندیدم.
جای جوش ها به صورت شدید روی پوستم باقی مانده است هر روز هم بیشتر می شود وبه خاطر درد شدیدی که ایجاد می کنندباعث می شوند آنهارا دست کاری کنموخواهش میکنم بهم کمک کنید.

مهدیس (۱۳۹۲/۰۹/۱۱) :

اولا نیابد جوش هاتون رو دست بزنید
چون جاش می مونه
دوما این که کبدتون کثیفه
باید برید دنبال داروهای گاهی کهب تونید کبد خودتون رو تمیز کنید
اگه تمیز کنید به هیچ عنوان دیگه جوش نمی زنید

مینا (۱۳۹۲/۰۹/۱۳) :

سلام خواهش میکنم جواب بدین .
من 19 سالمه مدت یک ساله که تمام سطح صورتم جوش زیرپوستی داره بعضی مواقع هم جوش های چرکی بزرگ میزنه چندین بار به پزشک مراجعه کردم اما تاثیرگذارنبود.
خواهش میکنم کمکم کنید چون دچار افسردگی شدم ممنون.

امیر (۱۳۹۲/۱۰/۰۹) :

سلام اقای دکتر من توی صورتم کلا ریشم جوشه چند ساله همه دکترا رو هم زفتم اما بازم جاشون مونده چیکار کنم

علی رضا خوش خو (۱۳۹۲/۱۰/۱۳) :

سلام اقای دکتر من حدود یک ساله که روی دماغم جوش های چرکی هستش و جدیدا به گونه هام سرایت کرده و رفتل دکتر قرص راکوتان بهم داده و یک کرم ضد آفتاب و یک پماد ویتامین آ+د به نظر شما خوبه یا ن؟؟؟ ممنون میشم اگه راهنمایم کنید

سپیده (۱۳۹۲/۱۰/۱۸) :

من دوساله که جوشهای ریز زیرپوستی میزنم هربار که دکتر رفتم داروهایی به من دادن که درمان موقت بوده و دوباره جوش زدم ولی این دفعه آخر که دکتر رفتم با داروهایی که دادن جوشهای صورتم هیچ تغییری نکرده، قبلا درقسمت لپام هم جوش داشتم ولی اونها چندماهه تقریبا بهترین ولی جای جوشهام مونده ولی پیشانیم هنوز خوب نشده، البته دکترها میگن درمان قطعی استفاده از قرص های راکوتان است ولی خونواده ی من بخاطر عوارضی که این قرص هادارن اجازه نمیدن استفاده کنم ،خواستم اگه ممکنه منو در درمان جوش های پیشونیم راهنمایی کنید؟

وحید انوری (۱۳۹۲/۱۰/۲۵) :

سلام من یه جوش قرمز رنگ روی لپم دارم که زیرش سفته و چیزی ازش بیرون نمیاد و 1 هفتس نمیره دلیلش چی میتونه باشه و راه درمانش چیه.ممنون

هادی (۱۳۹۲/۱۱/۰۶) :

پرستارهستم.درباره جوشهای درزیرلایه اپیدرم پوست سرتوضیح دهید

لیلا رحیم پور (۱۳۹۲/۱۲/۰۸) :

من 21سالمه وپوست مختلطی دارم گاهی چرب گاهی خشک واز ضدافتاب دکترژیلا 60درصدش استفاده میکنم روش نوشته برای همه پوستها والان جوش زیرپوستی دارم دست نمیزنم ولی جاشون باقی میمونه اقای دکتر لطفا جواب رو به ادرسم بفرستید ازتون ممنون میشم …..

مرضیه راد (۱۳۹۲/۱۲/۱۱) :

با سلام و احترام من پسرم 8 ساله است روی گونه هایش جوشهای زیرپوستی که به نظر می رسد چرکی است زده می خواستم علت و درمان آن را بدانم

نرگس عظمی (۱۳۹۲/۱۲/۲۵) :

سلام من جوش های کوچک زیر پوستی قرمز رنگ کمی متورم دارم لطفا برای از بین بردنشون راهنمائیم کنید با تشکر

avanab (۱۳۹۲/۱۲/۲۷) :

از مخلوط ماست وسدر استفاده کنید

اوا ناب (۱۳۹۲/۱۲/۲۸) :

سلام.من دچار جوش در قسمت روی شکمم هستم لطفا راهنمائیم کنید چیکار کنم تا ار بین بره ودلیل بروز این جوشها چیه …..ممنون میشم اگر کمکم کنید.

ناديا (۱۳۹۳/۰۱/۰۳) :

سلام من وخونواده ام الان تقريبا دو ساله هر چند وقت يه بار يكيمون به اين جوشهاي چركي مبتلا ميشيم واين جوشها در قسمتهاي مختلف بدنمون ظاهر ميشن علتش رو واقعا نميدونم لطفا راهنماييم كنيظ ممنون

atesamadi13@gmail.com (۱۳۹۳/۰۱/۲۲) :

عالی بود

منیکا (۱۳۹۳/۰۱/۲۷) :

24سالمه از 4 سال پیش شروع به جوش زدن کردم .جوش هام خیلییی دردناک و بزرگ هستند .تمام صورتم از این جوش ها میزنه.چند دوره دکوتان خوردم یک مدت خوب میشم اما بازم بعد از یک مدت شروع میشه.کمکم کنید لطفا خیلییییییی بخاطره این جوش ها افسردگی گرفتم.ممنون

الهام (۱۳۹۳/۰۱/۲۸) :

سلام من حدو یه ساله رو صورتم به خصوص پیشونیم حوش زیر پوستی میزنه تو دوران نوجوانیم نبود ولی الان که بیست سالمه بیشتر شده لطقا کممممممک کنید

ش.س (۱۳۹۳/۰۲/۰۱) :

سلام
سپاس از سایت مفید و ارزشمندتون.
جوشهای چربی رو که ماندگار هستند میشه لیزر کرد؟نزدیک بیست سال هست که چند جوش روی صورتم هست.بعضی از دکترها موافق لیزر هستند بعضیها هم مخالف.
ممنون میشم پاسخ بدید.
موفق باشید

سارا (۱۳۹۳/۰۲/۱۰) :

سلام اقای دکتر من صورتم جوش زیر پوستی میزنه ولی چند وقت یکبار صورتم یکدفعه پراز جوش های چرکی ودردناک میشه دلیلشو نمی دونم راستش وسوسه میشم ودستکاریشون میکنم حالا تقریبا\"جاشون مونده شما بگید من چکار بایدبکنم؟توروخداراهنماییم کنیدممنون

صادق کمرخانئ (۱۳۹۳/۰۲/۱۲) :

سلام من صورتم چربه جوش های زر پوستی سفید زیاد دارم چکار کنم که از صورتم پاک بشه لطفا جوابمو بده ممنون دکتر

hamsik (۱۳۹۳/۰۲/۱۴) :

تو این سن نباید جوش زیر پوستی بزنه قاعدتا
پسر شما مبتلا به بلوغ زود رس شده :دی

زیتون (۱۳۹۳/۰۲/۱۵) :

سلام، مدت زیادی هست جوش های زیروستی سفید و جوش های قرمز میزنم که بعد جاشون لک ميشه، خواهشا بگید چیکار کنم خسته شدم.

محبوبه سروش (۱۳۹۳/۰۲/۲۱) :

سلام…من 38 سالمه نزدیک چند ماه هستش که صورتم دونه های ریز زیر پوست که خارش و سوزش بعد از 3 یا 4 روز پوستم خشک و پوست میندازه که با دست میشه لمسش کرد و 2 هفته یکبار اینجوری میشم ممنون میشم اگه به ایمیلی که گذاشتم جوابمو بدید

پری جون (۱۳۹۳/۰۳/۰۱) :

سلاااااااااااام به همه دوستانی که مثل من ازجوش زیرپوستی رنج میبرید.البته من تو20روزازدستشون راحت راحت شدم گفتم بیام شایدشمام بااین دارویی که متخصص پوست بمن داده راحت بشید.منم داروزیادمصرف کردم نتیجه نمیدادبلخره این باراخری نتیجه داد.عزیزم من کپسول داکسی سیکلین هر12ساعت یکی مصرف میکنم باورتون نمیشه تواین20روزکه مصرف میکنم حتی یه جوشم نمیزنم.البته دوتاپمادداده یکی شب یکی روزمصرف میکنم مرتب.آکنوپال شب وقت خواب میزنم.آزلادرم هم روزامیزنم.البته یه داروترکیبیم داده اسمش اریترومایسین هستش .خداییش من صورتم صاف صاف شده فقط جای لکه هاش مونده اونم گفت بعده یه ماه که این داروهارومصرف کردم برم تاداروبرالکه هامم بده.قیمت همه این داروهاهر4تاش23تومن شد.حتماحتماکپسول داکسی سیکلین بگیرمرتب مصرف کن ایشالاشمام مثل من راحت بشیددیگه نارحت زیباییتون نباشید

نهال حاتمی (۱۳۹۳/۰۳/۲۳) :

سلام.من تا زمانی که تو سن بلوغ بودم جوش نمیزدم حتی یکدونه، وقتی 25ساله شدم یکم از کنار شقیقه های صورتم جوش زیر پوستی(کومدون)در آوردم بعد از اون تا الان که تقریبا 28 سال شده جوش زیر پوستی میزنم و نزدیک پریودیم که میشه این جوش ها قرمز و التهابی میشه بعد دوباره التهابش میخوابه.هرزگاهی هم بعضیاشون میخواره، دکتر زیاد رفتم،دکترای معروفیم بودن ولی متاسفانه نسخه آماده تحویل میدن و یعنی اصلا طرف دقت نمکنه مریضش چه نوع پوستی داره همینجوری دارو مینویسه،پوستم به شدت نازکه تحمل داروهای لایه بردار نداره، کیست هم ندارم،ممنون میشم علتش و راه درمانش رو توضیح بدین

سارا صالح (۱۳۹۳/۰۴/۰۴) :

سلام
28ساله هستم
پوست مخطلط دارم مدت ها جوش نمیزدم. کلا فشار خونم پایینه. قبلا جوش سرسیاه داشتم و اطراف بینی روی گونه روزنه های صوراتم بازه . ولی جدیدا هم در ناحیه چانه چوش زیر پوستی بزرگ و سفت زیاد میزنم. انقد ک هنوز این خوب نشده یکی دیگه میزنم و نمیدونم چرا روزنه های پوستم خیلی باز و سطح وسیعتری از صورتم رو گرفته. خیلی روی اعصابم اثر گذاشته. لطفا راهنمایی کنید .

سارا صالح (۱۳۹۳/۰۴/۰۴) :

سلام.. و عرض خسته نباشید . من فراموش کردم بگم ک جوش های زیر پوستی در صورت من ک در ناحیه چانه بیشتر هستن نزدیک های پریودیم میزنه و ملتهب میشه و ب نظر خودم ب دوران قبل از قاعدگی ربط داره ولی راه درمانشو نمیدونم.. سونوگرافی رفتم کیست هم ندارم . لطفا راهنمایی کنید . ممنون

علی خاتون (۱۳۹۳/۰۴/۱۱) :

صورتم 5ساله جوش زير پوستی شدید میزنھ کمکم کنید افسردھ شدم تا مرز خود کشی ھم پیش رفتم .خستھ شدم

سما بزرگي (۱۳۹۳/۰۴/۱۲) :

سلام و عرض خسته نباشيد!
مدتي است كه جوشهاي ريز زير پوستي روي پيشاني و قفسه سينه ام ميزند ولي نه سر سفيد است نه سر سياه ، جنس پوستم هم تقريبا خشك است، ٣٠ ساله هستم و مجرد. و خارج از كشور زندگي ميكنم و دكتر پوست نميشناسم. و يكسري جوشهاي درشت روي چانه ام ميزند كه زماني كه ايران بودم دكتر پوستم گفت هورموني است و مدت ٦ ماه قرص ضدبارداري مصرف كردم با دستور پزشك ولي تا زماني كه قرص مصرف ميكنم اين جوشهاي هورموني از بين مي رود ولي تا مصرف اين قرص ها را قطع ميكنم دوباره ميزند.لطفا راهنماييم كنيد، ممنون!

بهمن فاتح (۱۳۹۳/۰۴/۱۶) :

با عرض سلام و ادب
35 سالمه از سن 25 سالگی جوش های ریز زیادی پشت بازوهام ظاهر شده و از بین نمیرن! این جوش ها چرکین نیستند. لطفاً برای درمان راهنمایی بفرمایید.
سپاسگزارم.

هاله صالحی (۱۳۹۳/۰۴/۱۸) :

سلام من دختر 18 ساله از 14سالگی جوش های سر سیاه و چرکین روی صورتم دارم کمی بهتر شده اما هنوز دارم بیشتر جوش هام هم سر سیاه است؟ پوست چرب دارم! برای بهتر شدن چی کار کنم؟

آرزو قربانی (۱۳۹۳/۰۴/۱۸) :

سلام آقای دکتر من 26سالمه تاحالاچندین باررفتم دکتربراجوشهای زیرپوستی صورت نتیجه نگرفتم.حتی پاکسازی،میکرودرم،تخلیخ،قرصهای روآکوتان،کرمهای لایه بردارساختنی واماده بسیارقوی،داروهای گیاهی،حجامت چرک خشک،کن وهرچی که فکرکنید ف فجرکنیدانجام دادم

mahshid (۱۳۹۳/۰۴/۲۱) :

سلام.من 20 سالمه اگه ارایش نکنم جوشای چرکی میزنم. قبل از ارایش کردنم باید حتما برم حموم لیف بکشم تا جوشای زیر پوستیم یکم بهتر بشه اگه حموم نرم ارایشم خیلی بد میشه خسته شدم انقد رفتم حموم. من الان شرایطم طوری هست ک دکتر نمیتونم برم تو خونه از چی استفاده کنم تا خوب بشم؟

سحر (۱۳۹۳/۰۶/۲۷) :

سلام .آقای دکتر من 26 سالمه دو ماه برای چاقی صورت از قرص های fat faceاستفاده کردم .بعد یه هفته که از مصرف قرصها گذشت و دیگه مصرفشون نکردم مرتب روی گونه هام دو ماهی هست که جوش ودمل قرمز و جوشهای سرسفید میزنم.چند باری هم رفتم دکتر اماهیچ فایده ای نداشته.واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم.لطفا راهنماییم کنید .باتشکر

سمیه کاکایی (۱۳۹۳/۰۷/۱۵) :

باسلام من 24سالمه ویه مدته که جوش های ریز زیرپوستی میزنم البته باید بگم که نه قرمز هستن ونه سرسیاه.لطفا ج بدین

سارا (۱۳۹۳/۰۷/۱۵) :

من پوست بسیارچربی دارم وباید روزانه موهای سرم رابشورم لطفا کمکم کنید

سحر (۱۳۹۳/۰۷/۱۵) :

اخ سارا جون درد منم همینه واقعا با مو وپوست سر چرب باید چیکار کرد توروخدا راهنمایی کنید

پریناز (۱۳۹۳/۰۷/۳۰) :

ایا میکرودرم به از بین بردن این جوش های زیر پوستی کمک میکنه؟

زهرا (۱۳۹۳/۰۸/۰۴) :

سلام خسته نباشید
من 18 سالمه تا یک ماه پیش اصلا جوش نمیزدم و پوست صافی داشتم تا اینکه اصلاح صورت کردم الان صورتم پر از جوش های ریزی شده که خیلی درد داره و میسوزه از ژل ضد جوش سینره هم استفاده کردم تاثیری نداشته از اون مواد طبیعی هم که تو سایتا نوشته استفاده کردم بازم تاثیر نداشته من چکار کنم ؟ خیلی ناراحتم من اون پوست قبلیمو میخوااااام

زهرا (۱۳۹۳/۰۸/۰۶) :

سلام.ایا استفاده از قرص راکوتان درمان قطعی برای جوش ها است؟

کیمیا محمدی (۱۳۹۳/۰۸/۰۶) :

سلام اقای دکتر.من 14سالمه .الان نزدیک 2ساله که جوش زیر پوستی میزنم.توی کتاب خوندم که اب لیمو ونمک بزنیم خوبه ولی ازاون موقع که میزنم خوب نشئه هیچ تازه بدترم شده.ممنون میشم بهم کمک برسونید.

افسانه (۱۳۹۳/۰۸/۱۰) :

از جوش شیرین برای ماسک استفاده کنید

زهرا (۱۳۹۳/۰۸/۱۷) :

به پاکسازی پوست خود بیشتر اهمیت دهید
به طور مثال 1 روز در میان استحمام کنید
تاثیر می گذاره
من چنین جوش هایی روی بازو هام داشتم و پوست چربی دارم
با استحمام زیاد برطرف شد
این جوش ها مربوط به بلوغه و تا سن خاصی هست
اگر با استحمام زیاد پاسخ نگرفتید از ماسک ماست و سیر برای پوست های غی حساستون استفده کنید و بعد از از بین رفتن جوش ها به فکر درمان لک های باقی مانده بر روی پوستتان باشید و البته صابون آر پی (روغن کبد کوسه ماهی پاکت نارنجی رنگ داره) عالیه برای پاکسازی پوست و از بین بردن جوش و لک ها

زهرا (۱۳۹۳/۰۸/۱۷) :

به پاکسازی پوست خود بیشتر اهمیت دهید
به طور مثال 1 روز در میان استحمام کنید
تاثیر می گذاره
من چنین جوش هایی روی بازو هام داشتم و پوست چربی دارم
با استحمام زیاد برطرف شد
این جوش ها مربوط به بلوغه و تا سن خاصی هست
اگر با استحمام زیاد پاسخ نگرفتید از ماسک ماست و سیر برای پوست های غی حساستون استفده کنید و بعد از از بین رفتن جوش ها به فکر درمان لک های باقی مانده بر روی پوستتان باشید و البته صابون آر پی (روغن کبد کوسه ماهی پاکت نارنجی رنگ داره) عالیه برای پاکسازی پوست و از بین بردن جوش و لک ها

زهرا (۱۳۹۳/۰۸/۲۷) :

با سلام و خسته نباشید…دختری بیست و سه ساله هستم و در داروخانه فعالیت دارم گه گداری در زمان عادت ماهیانه جوش میزدم ولی زود برطرف میشد.الان سه ماه میگدره که برای مراسمی به ارایشگاه مراجعه کردم برای ارایش صورت و بعداز مراسم صورتمو پاک و با شامپو بپه شستشو دادم/چند روز بعد تمام نقاط صورتم رو جوشهای زیر پوستی گرفته و صورت صافی ندارم و از شما راهنمایی میخوام.ممنون……………..

سارا.ج (۱۳۹۳/۰۸/۲۷) :

سلام من 31ساله وصورتم جوش های زیرپوستی در دوقسمت گونه هایم وپیشانی ظاهر شده وخیلی هم زیاد وبعضی ها بصورت جوش فقط قرمز روی صورتم ایجاد میشه ومدت8ماه که انقدر شدید شده نمیدونم چکار کنم ودارو وقرص وحتی سیستم گوارش همرو پاک سازی کردم وهیچ تاثیری نداشت،نمیدونم تواین سن چرا باید اینطور باشه ممنون میشم راهنمایم کنید

هدیس (۱۳۹۳/۰۸/۲۸) :

سلام آقای دکتر خسته نباشید.دوسالیه صورت من پر از جوشهای ریز زیر پوستی شده خسته ام کرده با هیچ کرمی هم نمیشه پوشش داد که مشخص نشه.پوستم عین پوست مرغ پر کنده شده ممنون میشم اگه واسه برطرف شدنشون کمکم کنید.

نگاریان (۱۳۹۳/۰۹/۰۱) :

سلام و خسته نباشید من هم دقیقا مثل سارا صالح روی چانه ام جوش میزنه و دقیقا شرایط سنی و مواقع جوش زدنم مث ساراست یعنی نزدیک دوره ام که میشه این جوشای دردناک و زشت روی چونم ظاهر میشن البته با ژل ضد جوش دوره رسیدنشون کوتاه میشه اما لطفا راهنماییم کنین چکار کنم دیگه نیان. یه سری هم رفتم متخصص پوست بهم داکسی سایکلین با یه قرص هورمونی دادکه دوماه مصرف کردم کاملا خوب شدجوشام اما بعد سه چارماه دوباره شروع شد

فهیم (۱۳۹۳/۰۹/۰۷) :

سلام من چندروزی هست روی یکی ازسبنه هان تورمی هست که ازچبزی بیرون نمیادفقط دردشدیددارهوقرمزهم شده نیازی هست پزشک مراجعه کنم مرسی

مرجان (۱۳۹۳/۰۹/۱۸) :

با سلام
من چند سالی هست در ناحیه چانه چربی زیر پوستی در اوردم و توسط پزشک چندین بار تخلیه ولی موثر نبوده و یکبار prp اانجام دادم ولی همچتان در جای خود باقی مانده است احتراما راهنمایی بفرمایید.

پرواز (۱۳۹۳/۰۹/۲۳) :

سلام خسته شدم از زندگی و کار خیلی جوش زیرپوستی ناحیه پیشانی و گون هام میزنم دیگه خسته شدم دکتر پوست رفتم بی فایده… لطفا شما کمکم کنید

فاطی (۱۳۹۳/۰۹/۲۵) :

من 22سالمه صورتم جوش میزنه الان چند وقته صورتم سوزش پیدا کرده .دلیلیش چ میتونه باشه ؟؟

مهسا (۱۳۹۳/۱۰/۰۲) :

سلام….من واس چند تا جوش کوچیک و لکه کم رفتم دکتر. بهم قرص و…داد.بعد حدود3ماه استفاده مرتب یهو بیش ازحد جوش زدم… زیر پوستی رو پوستی….همه جوره. درحدی ک هرکی میبینه وحشت میکنه. تا بحال هیشکیو ندیدم اینقد جوش داشته باشه. الان کل صورتم قرمزه ب خاطر رد جوش. دکتر ک رفتم بهم داکسی سایکلین داد ..ولی اثر نکردو بدتر شد و قرصو قوی تر کردولی بازم اثر…
ب دکتر طب سنتی ک مراجعه کردم بهم گفت کبدت ب خاطر اب نخوردن زیاد در طول مصرف انتی بیوتیک خشک شده و نمیتونه چربی دفع کنه و ب خاطر همین صورت و بدنت جوش میزنه. دراون حدی بود ک صورتمو حجامت کرد و حدود نصف استکان خون اومد…ازوقتی اب و مایعات و سوپ و….خوردم و ورزش کردم واقعا بهتر شد و جوش زیاد نزد . ب شماهم میشنهاد میکنم اب و مایعات زیاد بنوشید شاید مشکل از کبدتون باشه

سحر یزدی (۱۳۹۳/۱۰/۰۲) :

سلام من 22 سالمه و روی گونم چوش قرمز چرکی میزنم که نمیدونم برایی خوردن شکلات و ششیرینی هست یا برای اصلاح صورت میخواستم بدونم راه حلی هست برای اینکه دیگه جوش نزنم؟

فاطمه نصیری (۱۳۹۳/۱۰/۲۱) :

من دختری 20 ساله هستم صورتم همش جوش های زیر پوستی سر سیاه میزنه و بدش جاش به صورت لک رو صورتم میمونه ممنون میشم بهم کمک کنید

سولماز (۱۳۹۳/۱۰/۲۳) :

سلام لطفا جوابمو حاما بدید من خیلی نگران برآمدگی بزرگی هستم که نمیدونم میشه بهش گفت جوش یا نه..درست کنار بینیم به اندازه ی یه نخود کوچیک برآمده شده و قرمزی داره مثل جوشه اما هیچ منفذی نداره و کاملا سربسته است و مدت زیادیه و حتی یه ذره هم کوچک نشده.. از طرفی قبلا روی پوستم یکی دو جوش شبیه این اما کوچکترشو داشتم که الان یکیش دیگه تبدیل به خال شده و همونطور برآمده مونده .. باید پیکار کنم؟

فاطمه (۱۳۹۳/۱۰/۲۳) :

سلام من ۱۸سالمه.روی پیشونیم جوش های زیر پوستیه زیادی دارم ولی نمیدونم چیکارکنم اگه میشه راهنماییم کنید

فاطمه م (۱۳۹۳/۱۰/۲۳) :

با سلام و خسته نباشید.حدود سه هفته پیش متوجه شدم روی ران پام به اندازه یه عدس قرمزه و اگه دستش میزدم کمی میخارید.چند روز گذشت و بهتر شد رنگش قهوه ای کم رنگ شد و داصت از بین میرفت ولی دوباره قرمز شدو من اصلا بهش دست نزدم تا بعد از گذشت یه هفته دیگه اصلا قرمز و ملتهب نبود.پوستم صاف شده بود و فقط یه خورده جاش به صورت قهوه ای کم رنگ بود.ولی دوباره امروز قرمز شد.میخوام بدونم این چی میتونه باشهو آیا خطرناکه با توجه به تجربیاتتون آیا بیماریه خاصی هست. ؟خیلی نگرانم.من باید چیکار کنم.ممنون از لطفتون

محمد حسینی (۱۳۹۳/۱۰/۲۴) :

سلام خسته نباشید من رو پیشانیم از دوران هجده سالگی یه چیزی اگه بشه اسمشو گذاشت جوش دارم الانم بیست و هشت سالمه خیلی هم تابلویه رو پیشونیم مطمعنم از چربیه اما سر سیاه نیست اما یه مدت خودم سعی کردم با فشار با انگشتانم چربیشو خالی کنم وقتی فشار میدادمش انگار روغن میزد بیرو ن اینقد فشار میدادم تا اینکه خون میشد خون سیاهی بیرون میزد اما بعد دور روز بعدش اون جوشه خیلی کوچیک میشد طوری که اصلا جوشی نیست …درضمن وقتی به این جوشه دست میزنم جاش باد میکنه خیلی بزرگ میشه من خیلی ترسیدم خواهشا رهنمایم کنید حتی میترسم برم دکتر خواهش میکنم راهنمایم کنید جوابمو تو همین سایت یا جمیلم ارسال کنید منتظرتونم خیلی ممنون از لطفتون زود جوابمو بدین خواهشا

mohmmad (۱۳۹۳/۱۱/۰۵) :

سلام خسته نباشید.من 20سالمه و قسمت بازو و رون پام جوش های زیر پوستی ریزی دارم و وقتی که بدنم داغ میشه به خارش میافته ممنون میشم که جوابمو شخصی بدید باتشکر

فاطمه (۱۳۹۳/۱۱/۰۶) :

سلام جون هر کسی که دوست دارید جواب بدید
من 16 سالم هستش 3ساله که جوش می زنم دیگه اینقدر جوش زدم خسته شدم چی کار کنم :د

زینب (۱۳۹۳/۱۱/۰۷) :

عزیزم اگر بجز اینکه زیر پوستیه تورم و قرمزی هم داره مال گرمیه گرمی کمتر بخور

زینب (۱۳۹۳/۱۱/۰۷) :

مرسی که تجربیاتتو در اختیارمون گذاشتی حتما امتحان میکنم

علیرضا محسنی (۱۳۹۳/۱۱/۲۸) :

سلام جوش بزرگی روی گونه ام زده و روی ان سله بسته و داخلش خون آبه هست یه روز از خواب پاشدم دیدم صرتم باد کرده و سرخ شده که این جوش بود لطفا راهنمایی کنید و بگید این چه جوشیه وراه درمانش – ممنون ؛

یگانه سلیمانی (۱۳۹۳/۱۱/۲۸) :

با سلام و خسته نباشید من 23 سالمه حدود 10ماهه که جوشهای ریز و زیر پوستی در آوردم 5ماهه تحت نظر پزشک بودم انواع قرصها و اسکراپ ها رو هم امتحان کردم …تا جاییکه الان دارم قرصهای آکوتان استفاده میکنم واقعا بخاطر مشکل پوستم دارم اذیت میشم چون عروسیم نزدیکه عاجزانه ازتون تقاضای کمک میکنم محبت کنید راهنماییم کنید

سما صادق (۱۳۹۳/۱۱/۲۸) :

مطمعنی حاجی دیگه؟!

پویا (۱۳۹۳/۱۱/۳۰) :

سلام خسته نباشید واقعا از سایت استفاده کردم ، من صورتم جوش میزنه ولی به صورت دوره ایی مثلا تو تابستان جوش ها زیاده زمستان کم میشه پوستم چربه درمان داره ؟

فرزان (۱۳۹۳/۱۲/۰۷) :

یک راه اسان برای از بین رفتن جوش صورت بگید

raha safi (۱۳۹۳/۱۲/۲۰) :

سلام من34سنمه ومدت زیادی است که ازریزش مو وخارش والتهاب پوست سر رنج میبرم خیلی دکتررفتم برای التهاب محلول بتامتازون وبرای ریزش تقویت کننده دادند ولی هیچ افاقه ای نکرد خواهش میکنم راههنماییم کنید.

مریم (۱۳۹۳/۱۲/۲۵) :

سلام من 26 سالمه از دوران بلوغ تا الان عرض گاهی جوشهای زیرپوستی سرسفید رو صورتم میزنه میخواستم راه درمانش رو بدونم لطفا راهنمایی بفرمائید وجوابشو به ایمیلم بفرستین

مرضیه سلحشور (۱۳۹۳/۱۲/۲۷) :

با سلام .من دخترم 6 سالشه.رو بازوهاش جوشهای ریز دراورده.به طوریکه وقتی به بازوش دست میزنم زبری رو حس میکنم.شاید باچشم زیاد قابله تشخیص نباشه.میخوام دلیلشو بدونم.یعنی احتماله بلوغه زودرس داره

ساناز (۱۳۹۴/۰۱/۰۵) :

سلام خسته نباشیدوعرض تشکروادب دارم خدمت شمابابت تمام زحمات بی دریغ شماومطالب مفیدی که دراختیارافرادی شبیه من گذاشتید.قرارازمزااحمت بنده بدین دلیل میباشدباعلم اینکه بنده خیلی به نظافت شخصی یابقول خارجی ها به هایجنیک اهمیت میدم واستحمام روزانه دربنامه روزانه من جایگاه خاص وویزه ای داردوهمینطوربه نظافت صورت که تاجایکه بتونم سلولهای مرده پوست راازبین ببرم امااحساس میکنم این زحمات بنده هیچ دلیل مستدللی نداشته باشه چراکه به نتیجه ای معقول ورضایت عالیه ازپوست صورتم نداشتم ولی درپایان یادآوراین نکته مهم باشم که ازهیچگونه موادآرایشی تابحال استفاده نداشتم وهیچگونه کرم خاصی استفاده نمیکنم جزکرم مرطوب کننده نیواکه بعدازاستحمام روزانه موردنیازپوستم میباشدوبه دلیل استحمام روزانه حتی چربی خاصی روپوستم حس نمیکنم حتی درنواحی دیگربدنولی باتمام نکات موردنیازبهداشتی شاهدجوشهای زیرپوستی ودرقسمت چانه سرسیاه هستم ونه تنهاروبه بهبودی نیست بلکه حجم شون بزرگترمیشودودرنهایت بادستکاری شدن وضع وخیمی پیدامیکنندوحتی اگرتخلیه کنم هرروزبازمشاهده میکنم تمام روزنه های پوست سرشارازضایعات میشوند که معمولاقبل حموم روزانه کاملاتخلیه میکنم تاچربی هاوضایعات روپاکسازی میکنم واقعاممنون میشم اگرراهنمایی کنیدمنویاجواب روبه ایمیل بفرستیدمدیون لطف وزحمات شمامیشم وباتشکرازسایت خوب شما

ساناز (۱۳۹۴/۰۱/۰۵) :

مرسی عزیز واقعاازینکه دل پرازمحبتی داری وبخاطراینکه دیگران هم مانندشمانفعی بردهباشندنظربه این زیبایی روثبت کرزید واقعاممون

فرزانه (۱۳۹۴/۰۱/۰۵) :

دکترمن کل صورتم تقریبا صافه اما گونه چپم پرازجوش زیرپوستی و جوش قرمز خونیه من هزارجورماسک زدم قرص خوردم فایده نداشت چیکارکنم دکتر…

پریسا (۱۳۹۴/۰۱/۰۷) :

سلام
من19سالمه و چند سال بود روی صورتم جوش های چرکی و زیر پوستی داشتم ک امسال فهمیدم دلیل این جوش ها بخاطر کیست هایی بود ک در بدنم وجود داشت و با قرص برطرف شد.ولی این فقط درمورد جوش های چرکیم موثر بود و الان در کناره صورتم خیلی جوش ریز دارم:( و هیچ جوره برطرف نمیشه:(چکار کنم بنظرتون؟

آزی (۱۳۹۴/۰۱/۱۹) :

سلام دوستان
کسایی که صورتشون جوش زیاد میزنه باید بدونن که علت های مختلفی داره، کار نکردن شکم یا یبوست هم می تونه یه علت باشه یا بد کار کردن کبد

سام (۱۳۹۴/۰۱/۲۱) :

برو پیش روانشناس! افسرده شدم یعنی چی؟! با هر مشکلی که نباید اینقدر سست شد!

سحر رحمانی (۱۳۹۴/۰۱/۲۸) :

لطفا یک راه درمان خوب و موثر برای درمان جوش های زیر پوستی بهمون معرفی کنید

شادی (۱۳۹۴/۰۱/۲۹) :

سلام

خدافظ

samir pax (۱۳۹۴/۰۱/۳۱) :

سلام .من 18سالمه دوسه سالی میشه صورتم جوش میزنه،اوایل زیاد نبودن ولی ب مرور زمان خیلی بیشتر شدن،جوشای سرسیا وزیر پوستی رو نقطه نقطه صورتم وجود داره،اقای دکتر لطفا راهنماییم کنین،دپرس شدم

سمیرا (۱۳۹۴/۰۲/۰۲) :

سلام عزیزم میشه لطف کنی داروهایی هم ک برای جای لک ها بهت داد بعدا بگی ……….مرسی

مريمم (۱۳۹۴/۰۲/۰۲) :

هههههه فقط غذا چرب نخوريد تغذيتون نادرسته

مريم (۱۳۹۴/۰۲/۰۲) :

اگ تغذيتونو درست كنيد خوب ميشيد دكترم لازم ني منكه چيزاي چربو اجيل نميخورم صورتم يخورده جوش داش صاف شد جاشونم رفت

تانیا (۱۳۹۴/۰۲/۱۰) :

سلام.يه درمان گیاهی بلدین که از دست این جوشا خلاص شم.؟؟ درمان های شیمیایی که هیچ تاثیری نداشت.

آندیا (۱۳۹۴/۰۲/۱۴) :

سلام..
هیچ دارویی نمیخواد مصرف کنید فقط شب که می خواید بخوابید رو صورتتون (فقط جاهایی که جوش داره) خمیر دندون بزنید هر مدل جوشی که باشه خوب میشه……….حتما امتحان کنید!!!!!!!

گل زری (۱۳۹۴/۰۲/۲۱) :

من پیشانیم و بین دوابروم جوشهای ریز سفید هستش. لطفا راهنمااااااایی بدید

شیوا (۱۳۹۴/۰۲/۲۴) :

سلام آقای دکتر
من روی چونه ام سالهاست که جوش زیر پوستی زده که ظاهرمو بد کرده
انگاری چونه ام مثل پیرزنها شده رفتم دکتر قرص آکنوسان و قرص روغن کبد ماهی داد و یک محلول که بوی الکل سفید میده بهم داد
بنظر شما استفاده کنم من در یکی از شهرستانهای بندرعباسم و زیاد به دکتر خوب دسترسی ندارم خواهش میکنم راهنمایی کنید پوستم هم خیلی خشک است واحساس کشیدگی میکنم بعضی وقتها

سارا (۱۳۹۴/۰۲/۲۹) :

سلام
من چندسالی میشه که جوش های زیرپوستی خیلی بزرگ بدون چرک توناحیه بینی میزنم
وخیلیم طول میکشه تا ازبین بره.واسه درمانش بایدچیکارکنم؟؟؟؟

Malos88 Behfar (۱۳۹۴/۰۲/۳۱) :

این همه سوال پس کو جوابه ؟؟؟؟؟!!!گرفتین مارو

me lik ka (۱۳۹۴/۰۳/۰۲) :

باعرض سلام خدمت دکتر
من19سالمه درقسمت پیشانیم جوشهای ریززیرپوستی دارم ک صورتم روبدنشون میده وفقط توی نوروازنزدیک مشخصه لطفاکمکم کنید

علی (۱۳۹۴/۰۳/۲۶) :

من چربی پوستم خیلی زیاده بطوری که اگر بعد از گذشت 48 ساعت حموم کردنم تکه کاغذی به موهام و صورتم بکشم اون کاغذ سیاه میشه . قبلاهمیشه تو صورت و دیگر جاهای بدنم جوش سر سفید داشتم . الان نزدیک 20 ساله از شامپو و صابون استفاده نمیکنم بلکه از دو قاشق پودر رختشویی دستی (فقط دستی)استفاده میکنم هیچ مشکل خاصی هم ندیدم هیچ جای بدنم دیگر جوش هم نمیزنه.
هیچ چیزی مثل تاید نمیتونه چربی روی پوست تمیز کنه و منفذهای پوست باز کنه.
بدلیل اینکه تاید باعث خشک شدن پوست میشه و چربی های زیر پوستی مجددا برای چرب کردن پوست از منفذها بیرون میاد تکرار اینکار باعث کاهش چربی زیر پوستی میشه و جوش بوجود نمیاد.
هر کی دوست داشت میتونه امتحان کنه هیچ اتفاقی نمیفته.

نیکو (۱۳۹۴/۰۴/۰۱) :

خب اگه داروهاتو قطع کردی نزدی درسته

محمدی (۱۳۹۴/۰۴/۱۲) :

سلام مشکل جوش های بدن و دست و شما از کبد شما هست کبد شما خیلی چربه برایه همینه و با ورزش کردن و خوردن عرقیات کاسنی شاطره وبادرمجونه خیلی کبد خنک نگه داشته میشه وجوش نمیزنید .اما جوش صورت شما چربی زیر لایه سوم پوست شما خیلی زیاد هست که باز باعث جوش در صورت میشه من میتونم یک محصول پیشنهاد بدم که چربی صورت رو کنترل و جلوگیری کامل از جوش زدن میشه و این که برایه جای جوش یک ماسک q10میشناسم که واقغا فوق الاده هست اگه خواستین میتونم بگم از کجا تهیه کنید .

نیلوفر عزیزی (۱۳۹۴/۰۴/۱۲) :

سلام عزیزان این شیر پاکن که میگم خیلی واسه جوش های زیر پوستی و جوش های دیگر موثر بوده حداقل واسه من
4 قاشق جعفری خرد شده و 4 قاشق نعناع خرد شده رو تو 300 میلی لیتر شیر بریزید و 12 ساعت بذارید بمونه بعد روی یه صافی میریزیم که تکه های سبزی جدا بشه
از این محلول میتونید روزی دو بار استفاده کنید هر دفعه 20 دقیقه روی صورت بمونه
اگه واسه شما هم موثر بود لطفا برام بنویسید

آوا حسيني (۱۳۹۴/۰۴/۱۸) :

سلام،من22سالمه ازدوران بلوغ جوش کم ميزدم ولي چندسالي هرنوع جوشيم ميزنم جوش هاي سرسياهم کم شده ولي جوش هاي زيرپوستي ک مثه غدن توناحيه چونه ام و مابين ابروم ميزنه خيليم دردداره الان جديدنا جوش ريز زيرپوستي ميزنم ک هرکاريم ميکنم نميرن علتشم نميدونم آخه چيه پوستمم خيلي خشکه يني بعدحمام حتمانيازبه کرم دارم وگرنه سفيدک سفيدکميشه ازاسکراپا استفاده کنم يني خب ميشه يه ماسک گياهي چي?

علی دستجردی (۱۳۹۴/۰۴/۱۹) :

سلام خسته نباشید صورتم جوش های گوشتی نیزنه که باید چند روز صبر کنم تا خوب بشه و قرص دکوتان هم میخورم

Yaghub Elmi (۱۳۹۴/۰۴/۲۶) :

سلام من27سالمه دوربینیم ی جوش زیرپوستی درمیاد ک مثل ی غده میمونه دردنداره وسفته. مرسی
لطفاراهنماییم کنید

esmailzadehsahar (۱۳۹۴/۰۵/۱۳) :

salam man dar ghesmat gooneham pore joosh zir poosti daram tori k poostamo milkesham maloom mishe sooratam charbe ama hame kerem ham faghede cherbi hast khaste shodam bem rahii pishnehad koniid mamnoon

لیلا درویش پور (۱۳۹۴/۰۵/۲۰) :

سلام
29 سالمه مدت 3 ماهه جوشهایی زیر پوستی روی صورتم اذیتم میکنن ولی 10 روزی هست که بیشتر و البته بزرگتر شدن خارشم دارن.حتی گردنمم از این جوشا که به اندازه یه بند انگشتن زده.دکتر عمومی برا عفونت ادراری آزیترومایسین تجویز کرد ولی با این وجود جوشا صورتم خوب نشدن الان قرص روی مصرف میکنم .

مهسا (۱۳۹۴/۰۵/۲۰) :

سلام خسته نباشید من 15 سالمه 3ساله که جوش مییزنم ولی نه زیاد اما بعد ازامتحانات امسال صورتم خیلی جوش میزنه صبح که بیدار میشم میبینم صورتم جوش های قرمز زده ولی دستکاری هم نمی کنم ولی جاش می مونه چیکار کنم

مهلا فشاری (۱۳۹۴/۰۵/۲۵) :

سلام جوشای چونم نزدیک یک ماهه با هر دارویی درمان نمیشه امکان داره مال اعصاب باشه؟؟؟؟

یوسفی (۱۳۹۴/۰۶/۰۷) :

سلام
من23سالمه مدت 2-3ساله جوشهایی به اندازه نخود درقسمت چانه وروی سینم در اومده که سرباز نمیکنه خیلی بزرگه.لطفا راهنماییم کنید

nafas rad (۱۳۹۴/۰۶/۰۹) :

سلام خسته نباشید من 17 سالمه و از سن 12 سالگی پوستم جوش های زیر پوستی زده چندین بار هم ب دکتر مراجعه کردم و خیلی جواب نداد لطفا راهنماییم کنید

miss roya (۱۳۹۴/۰۶/۲۹) :

سلام ،من یه جوش زیر پوستی سفت شده در قسمت زیر چشمم در آوردم زیاد معلوم نیس اندازه ی یه لپه ست 3 ماه در اومده نرفته، چیکارش کنم ؟اعصابمو بهم ریخته

پریا (۱۳۹۴/۰۶/۳۱) :

سلام،خسته نباشید
برادر من 11 سالشه، صورتش پراز جوشای زیر پوستی شده طوری که جوشاش دیده نمیشه دست میزنی می فهمی،نور هم بخوره تو صورتش معلوم میشه..
اول پیشونی و چونه ش بود،الان کل صورتش..
کمک کنید ممنون میشم..

پگاه (۱۳۹۴/۰۸/۰۲) :

سلام لطفا من و راهنمايى كنيد واقعا زجر ميكشم من اكثرا زمان عادت ماهيانه يك يا دو جوش فوق العاده دردناك ميزنم زير پوستى و بعد تبديل به جوش چركى ميشه دليلش چيه بايد چيكار كنم كه از بين بره معمولا روى پا پشت يا حتى پهلومم ميزنم اما صورتم جوش نميزنه

صوفی (۱۳۹۴/۰۸/۱۸) :

سلام اقای دکتربنده ازجوش های زیرپوستی بخصوص ناحیه پشت سررنج. میبرم حتی درد میکنن.راه حل چیست،

علی (۱۳۹۴/۰۹/۱۴) :

سلام خدمت آقای دکتر
22سالمه جوشهایی زیر پوستی سرسیاه چرکین وصورتم چرب است. لطفا جواب دهید

پری (۱۳۹۴/۰۹/۲۲) :

سلام
من وقتی استرس دارم جوش میزنم یا وقتی برنامه ی واسه بیرون رفتم دارم براهمین مجبور میشم جوش هام و دستکاری کنم
میشه بگیدچیکارکنم تاجوش نزنه؟(پوستمم نرمال تاخشک)

ن.ستوده (۱۳۹۴/۱۰/۰۲) :

سلام خسته نباشید.ببخشید من حدود 10 روزه جوشهای زیر پوستی زدم خیلی عصبی شدم.درمانی دارید ب من معرفی کنید.

زهرا (۱۳۹۴/۱۰/۰۳) :

سلام وقت بخیر من یه جوش زیر پوستی روی پلک چشمم هست خیلی وقته، دردم نداره فقط داخلش چربیه چربیشم زیاده اندازه سه میل ، خیلی ناراحتم چون یکی هم زیر ابروی چشم دیگم تازه دیدمش چکارش کنم مخصوصا که خوبم نمیشه چربی زیر پوستم می‌مونه. لطفا راهنمایی کنید راهی هست که چربی زیر پوست پلکم خارج بشه
تشکر

hosein safari (۱۳۹۴/۱۰/۱۶) :

سلام خدمت آقای دکترمن پشت گردنم یه جوش زیرپوستی خیلی بزرگ درومده. به اندازه یه بند انگشته باید چکارش کنم خوب شه ممنون میشم راهنمایی کنید.

نیره پورحسرت (۱۳۹۴/۱۱/۰۱) :

من 25 سالمه و از نوجوانی روی صورتم جوش میزنه،کرم لایه بردار و محلول اریترومایسین و قرص تتراسایکلین و داکسی سایکلین استفاده کردم،1 سال مداوم، الان چند ماهه گذاشتم کنار چون خوب شدم اما جوشهام برگشتن، زیرپوستی و قرمز با خارش،ضمنا از صابون کلوران چرب هم استفاده می کردم، چیکار کنم؟؟؟

m.zari (۱۳۹۴/۱۱/۰۷) :

سلام ،من دختری بیست و یک ساله هستم و از نو جوانی رو پوستم جوش میزنه اما الان تقریبا یکی دو ساله که شدت جوش ها بیشتر شده و هرچقد هم که دکتر میرم و انواع وا قسام داروهای گرون قیمت رو امتان میکنم تاثیری نداره ضمنا این جوش ها هم به صورت جوش ها سر سیاه و سطحی هست که زیاد جا نمیذارن اما بیشترشون بصورت جوش های قرمز و التهابی عمیق هستن که خیلی بد و بصورت لک های قهوه ای جا میذارن اینا جوشها اول روی پوست صورت و پشتم بودن اخیرا روی سینه ام هم بد جوری از این جوش ها میزنه واقن دیگه افسرده شدم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

افسون (۱۳۹۴/۱۱/۱۰) :

راست میگه آب نخوردن کافی هر دردی میاره

امیر مولان نژاد (۱۳۹۴/۱۱/۱۸) :

سلام.من پوست صورتم چرب هستش و از جوش های زیر پوستی رنج میبرم پوست صورتم پر از عفونت سفید هست چکار کنم خواهشن کمکم کنید

سارا (۱۳۹۴/۱۱/۲۷) :

سلام عزیزم منم مثل تو بودم دوماه هر روز روزی بیست دیقه بابونه بخور بده و صابون خاویار روزی دوبار بزن و اب زرشک سیاه دوماه صبح ناشتا و اخر شب بخور مطمن باش خوب میشی

عاطفه کمالی (۱۳۹۴/۱۲/۰۲) :

سلام روپوست صورت و بدم جوشهای سر سیاهی میزنه که خیلی ریز هستن اونهایی که میبینم وبیرون میارم که هیچ خوب میشن ولی جوشهایی که بیشترم روی بدنم وسینه هستن ومتوجهشون نمیشم بعد یه مدت مثل خال میشن وقهوه ای رنگ.الان درقسمت سینه زیاد شدن .برای برطرف کردن این خالها چه باید کرد؟

افشین (۱۳۹۵/۱۲/۲۰) :

سلام اقای دکتر….من جوانی ۲۰ساله هستم در دوران نوجوانی و جوانی تا الان حتی ۱دونه جوش صورت بنا بر دروان بلوغ نداشتم…ولی الان چند وقته صورتم جوش قرمز میزنه جوش چرکی جاشونم داره میمونه تموم صورتمو خراب کرده دکترم رفتم میگ مشکلی نداری ی سری قرص مصرف میکنم میشه مال اونا باشه؟چون اب زرشک میخورم بهتر میشه صورتم راهنمایی کنید لطفا چکار کنم سرتاسر صورتم قرمز شده مدام دونه میزنه درو لبو دهنم پردونس

زینب (۱۳۹۶/۰۱/۲۳) :

سلام
دوستان گلم من دوماهی هست ک دارم زالو درمانی میکنم… تو این مدت راضی بودم. با زالو درمانی پوستم روشن تر شده و تعییرات رو ب وضوح حس کردم. اوایل جوشای چرکی بزرگی رو گونه هام و زیر گردنم میزدم ولی با زالو درمانی جوشام نه تنها کوچیکتر شده بلکه رنگ صورتم روشن تر و جای جوشای قبلیم هم تا حدودی رفته. فقط باید صبور باشید و به طور مداوم هر ماه این کارو انجام بدین تا خون کثیف خارج بشه. به نظر من این موجوداتی ک خدا آفریده بی دلیل نیست. بهتر از هزاران هزار دارو و مواد شیمیاییه. از نعمتای خدا بیشتر استفاده کنید و از زندکی لذت ببرید.