نرم افزار مدیریت

متولدین کدام ماه‌ مدیر می‌شوند؟!

مجموعه :سرگرمی, فال

متولدین کدام ماه‌ مدیر می‌شوند؟!

پژوهش های صورت گرفته توسط پژوهشگران کانادایی نشان می دهد، تاریخ تولد، نقش بسزایی در آینده شغلی افراد و تصدی مشاغل مهم ایفا می کند.

این مطالعه توسط محققان مدرسه تجارت دانشگاه بریتیش کلمبیا و بر روی ۳۷۵ مدیرعامل بین سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹ میلادی انجام شده است.

نتایج بدست آمده نشان می دهد، تنها ۶٫۱۳ و ۵٫۸۷ درصد مدیر عاملان مورد بررسی متولد ماه های ژوئن و جولای (خرداد و تیر) هستند، درحالی که این میزان برای متولدین ماه های مارس و آوریل (فروردین و اردیبهشت) به ترتیب ۱۲٫۵۳ و ۱۰٫۶۷ درصد است.

پروفسور «مائوریس لوی» یکی از نویسندگان این تحقیق خاطرنشان می کند: یافته های ما نشان می دهد که کودکان متولد تابستان از شانس کمتری برای مدیرعامل شدن در آینده برخوردار هستند.

یافته های این پژوهش در خصوص دلیل این موضوع چنین نتیجه گیری کرده است که: دانش آموزان متولد ماه های ژوئن و جولای، جوان ترین و متولدین ماه های مارس و آوریل، بزرگترین دانش آموزان در یک پایه محسوب می شوند؛ کودکان بزرگتر در یک پایه، عملکرد بهتری در مقایسه با سایر دانش آموزان آن پایه دارند و این عملکرد بهتر، منجر به تشویق همراهان و کسب موفقیت های بیشتر می شود.

نتایج این پژوهش در مجله Economics Letters منتشر خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب هتل آپارتمان مشهد نرم افزار مطب نرم افزار رستوران