http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار روز

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آرایش زیبا آرایش صورت آرایش چشم آموزش آرایش صورت آموزش آرایش چشم اس ام اس جوک جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس سرکاری اس ام اس سرکاری باحال اس ام اس سرکاری جدید اس ام اس طنز باحال اس ام اس طنز جدید اس ام اس های جدید جوک جدید جوک خنده دار زیبایی صورت زیبایی پوست عکس آرایش چشم عکس جدید ناخن عکس مدل موی ساده عکس ناخن جدید عکسهای ناخن جدید متن طنز خنده دار مدل آرایش چشم مدل جدید ناخن مدل رنگ مو مدل موی جدید مدل ناخن جدید مراقبت از پوست پوست زیبا

سقوط عجیب بهای طلا و دلایل آن

خانه » اخبار روز » اقتصادی » سقوط عجیب بهای طلا و دلایل آن

سال 92 برای طلا سال عجیبی بود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی اتحادیه طلا و جواهر، برخلاف پیش بینی هایی که برای درخشش این فلز زرد وجود داشت ناگهان چنان سقوطی کرد که تحلیلگران را به حیرت واداشت، هر انس طلا طی یک روز حدودا صد دلار کاهش قیمت را به خود دید.

سال 92 برای طلا سال عجیبی بود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی اتحادیه طلا و جواهر، برخلاف پیش بینی هایی که برای درخشش این فلز زرد وجود داشت ناگهان چنان سقوطی کرد که تحلیلگران را به حیرت واداشت، هر انس طلا طی یک روز حدودا صد دلار کاهش قیمت را به خود دید.
پیش بینی ها تغییر کرد و شرکت های بزرگ سرمایه گذار اخبار مثبت خود را تبدیل به پیش بینی های منفی کردند تا دورنمای روشنی برای این عنصر سابقا محبوب برای سرمایه گذاری تصویر نکنند.
هر چند باز هم در این میان بودند تحلیل گران و شرکت هایی که می گفتند اوضاع این گونه نخواهد ماند و طلا گران تر هم می شود. البته به صورت مقطعی پیش بینی درستی داشتند و طلا بعد از کمی سقوط از مرز 1400 دلار پایین تر نرفت و کمی رشد کرد. اما این رشد اندک قابل مقایسه با سقوط نبود هر چند اندک کورسویی بود برای کسانی که سرمایه های خود را طلا کرده بودند. 
 برخی شرکت ها و بانک های مرکزی هم در این میان اقدام به خرید طلا کردند تا منابع خود را بیشتر کنند. اما حالا با گذشت یک ماه از آن سقوط معروف، بازار دوباره روندی نزولی در پیش گرفته طوری که این بار رکورد 1400 دلار هم شکسته شد و در حال حاضر قیمت هر انس طلا به 1361 دلار رسیده است.
 اتفاقی که باز معادلات این بازار را به هم ریخت. فعلا بازارهای جهانی تعطیل است و این رقم از آخرین ثانیه های معاملات روز جمعه باقی مانده و مشخص نیست که فردا، با باز شدن بازارهای جهانی طلا چه اوضاعی خواهد داشت.
بیشتر تحلیل گران این روند را نزولی پیش بینی می کنند و برخی دیگر هم خبر از افزایش قیمت ها می دهند و وضعیت مبهمی در بازار طلا حاکم است. گمانه زني ها نسبت به پايان يافتن سياستهاي انبساطي پولي بانک مرکزي آمريکا و رشد ارزش دلار به بالاترين ترين حد ازسال2008 ميلادي تاکنون، دلایلی هستند که باعث روند نزولی طلا در این چند روز شده اند.
بازار داخلی طلا در شوک اول قیمت جهانی طلا، طبق معمول طلافروشان جمله معروف خود ” طلا هیچ وقت ارزان نمی شود” را تحویل مشتری ها می دادند با این امید که طلا دوباره صعود کند.
اما این مقاومت در برابر کاهش قیمت ها دیگر نتوانست ادامه پیدا کند و بعد از این شوک دوم ما شاهد کاهش قیمت طلای زرد در ایران نیز هستیم.
گویا طلافروشان هم بالاخره باور کرده اند” طلا می تواند ارزان شود” به ویژه بعد از اعلام خبر کاندیداتوری اکبر هاشمی رفسنجانی بازار واکنش مثبتی از خود نشان داد و هم دلار و طلا به ثبات رسیدند. پیش بینی می شود با ادامه این روند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نیز در بازار با واکنش همراه باشد. که باید تا آن زمان منتظر ماند و مرد محبوب مردم را شناخت.
منبع: اتحادیه طلا، جواهر، سکه و صراف تهران

مطالب پیشنهادی

ترس و وحشت مردم در فسا به خاطر یک صدا

اقدام عجیب پرستاران زن در چالش روپوش! +تصاویر

عناوین روزنامه های امروز چهارشنبه 14 آبان 1393

عناوین روزنامه های امروز شنبه 21 اردیبهشت 92

پربازدید های اخبار روز , اقتصادی

نظرات شما