http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با دانستنیها

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آرایش زیبا آرایش صورت آرایش چشم آموزش آرایش صورت آموزش آرایش چشم اس ام اس جوک جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس سرکاری اس ام اس سرکاری باحال اس ام اس سرکاری جدید اس ام اس طنز باحال اس ام اس طنز جدید اس ام اس های جدید جوک جدید جوک خنده دار زیبایی صورت زیبایی پوست عکس آرایش چشم عکس جدید ناخن عکس مدل موی ساده عکس ناخن جدید عکسهای ناخن جدید متن طنز خنده دار مدل آرایش چشم مدل جدید ناخن مدل رنگ مو مدل موی جدید مدل ناخن جدید مراقبت از پوست پوست زیبا

زنی که فرهنگ دوست دختر و دوست پسر را در ایران رواج داد + عکس

خانه » سرگرمی » دانستنیها » زنی که فرهنگ دوست دختر و دوست پسر را در ایران رواج داد + عکس

لیلی امیر ارجمند جزء اولین کسانی بود که داشتن دوست دختر و دوست پسر را در ایران باب کرد

لیلی جهان آرا، فرزند عبدالله جهان آرا(تیمسار بازنشسته ارتش)، که به مناسبت ازدواج به حسین علی امیر ارجمند به لیلی امیر ارجمند شهرت یافت، در سال 1317 به دنیا آمد.

لیلی جهان آرا که تحصیلات خود را در سال 1342 با دریافت فوق لیسانس کتابداری از دانشگاه رانگرز نیوجرسی به اتمام رسانید، در دوران قدرت فرح دیبا صمیمی ترین دوست او بود و به این مناسبت به مشاغل متعدد و شامخ دست یافت و آخرین سمت وی عضو هیئت امناء و مدیر عامل کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان بود.

سایر مشاغل وی به شرح زیر است: رئیس کتابخانه دانشگاه ملی، استادیار کتابداری دانشگاه تهران، رئیس کتابخانه شرکت ملی نفت، عضو هیئت امناء بنیاد آرشام، عضو هیئت مدیره موزه علوم فنون.

او از اسفند 1353 به عضو شورای آموزش کشور منصوب شد.

 

لیلی ارجمند و دوستی او با فرح دیبا

او در دوران تحصیلات در فرانسه با فرح آشنا شد. آنها در دانشگاهی ثبت نام كردند كه استادان آن دانشگاه از كمونیست های فرانسه بودند. در آن زمان فرح احتیاج به یك دوست زیبا مثل لیلی داشت.

 

شخصی كه آنقدر در اجتماع دوستانش منزوی بود، احتیاج مبرمی به یك دختر خانم خوشگل و اجتماعی داشت كه بتواند به وسیله ی او وارد اجتماع شود. تا اینكه با لیلی جهان آرا روبه رو شد. لیلی جهان آرا قبل از اینكه با فرح رابطه دوستی برقرار كند در دوران تحصیلش در نیوجرسی آمریكا با یك افسر اطلاعاتی كشور مجارستان كه در آمریكا مأموریت اطلاعاتی داشت و با مأمورین كا. گ. ب همكاری می كرد رابطه داشت. او با تشویق دوست كمونیست مجارستانی اش برای نفوذ بیشتر بین دانشجویان ایرانی مقیم فرانسه، رابطه ی دوستی با فرح دیبا برقرار كرده بود.

 

زنی که فرهنگ دوست دختر و دوست پسر را در ایران رواج داد + عکس

 

لیلی جهان آرا می دانست كه با اعمال نفوذ و راهنمایی دوست كمونیستش می تواند فرح را به طرف اشخاصی كه با دربار نزدیك بودند هدایت كند. اما آنها باور نمی كردند كه فرح دیبا روزی بتواند حتی با وزیر دربار محمدرضا پهلوی ملاقات كند. نظر مأمور اطلاعاتی كشور كمونیست مجارستان این بود كه فرح بتواند به یكی از كارمندان سطح پایین سفارت ایران در فرانسه نزدیك شود. لیلی جهان آرا حداكثر كوشش خود را می كرد و از زیبایی خودش برای رسیدن به هدف استفاده می كرد تا اینكه با اردشیر زاهدی برخورد كردند. فرح توانست خرمراد را سوار شود و بالاخره ملكه ایران شد. لیلی امیر ارجمند از دو طرف استفاده می كرد. هر چه خودش می توانست اخبار به دست بیاورد كه آورده بود و هر چه نمی توانست از فرح دیبا می گرفت، بعد هم تمام خبرهای جمع آوری شده را به دوست كمونیست مجارستانی اش می داد. این موضوع به وسیله ی ساواك فاش شداما شاه دستور داد که كاری به خانم لیلی جهان آرا نداشته باشیدچرا که دست فرح دیبا هم در کار بود.

لیلی جهان آرا با دوستی و رابطه ی مرموز با فرح توانسته بود صاحب قدرت بزرگی در ایران شود. هر كاری دلش می خواست انجام می داد.

 

فساد اخلاقی

لیلی امیر ارجمند جزء اولین کسانی بود که داشتن دوست دختر و دوست پسر را در ایران باب کرد . او با اینکه یک شوهر رسمی داشت ، ولی دارای دو دوست پسر نیز بود که گاه و بیگاه آنها را به خانه می آورد و آنها را به شوهر خود معرفی می کرد .

 

با ورود لیلی امیر ارجمند به دربار پهلوی ، شهوت رانی ها و فساد ها به چند برابر سابق می رسد . با ورود او به دربار باب جدیدی از شهوترانی ها نیز برای محمد رضا گشوده می شود . تا پیش از ورود این زن به دربار ، معمولا اکثر شهوترانی های محمد رضا به صورت نسبتا پنهانی انجام می شد، اما پس از ورود امیر ارجمند به دربار ، شهوت رانی های وی در دربار شهره عام و خاص شد.حتی شایعاتی نیز مبنی بر همجس گرایی شخص محمد رضا نیز به گوش می رسید که اینها همه پس از ورود این زن به دربار پهلوی و رواج شیوه های نا متعارف شهوترانی غربی در دربار بود.تا پیش از ورود این زن به دربار ، معمولا اعمال خلاف عفت درباریان به صورت مخفی بود و کمتر به صورت علنی مطرح می شد و کسی به وجود این گونه موارد پی می برد .

منبع: تبیان


مطالب پیشنهادی

7 کار عجیب که بابت آن پول می گیرند +تصاویر

قدیمی‌ترین لوح رمزگشایی‌نشده جهان + عکس

گوسفند ۵ شاخ در ایران! + عکس

جوک های جدید و خنده دار (5)

پربازدید های دانستنیها , سرگرمی

نظرات شما

نانا (۱۳۹۲/۰۲/۳۱) :

خیلی پسته

ALI (۱۳۹۲/۰۲/۳۱) :

بابا این چه کاری بود کردی …

شیدا (۱۳۹۲/۰۲/۳۱) :

چیزی بیش از این انتظار نمیره از این مفت خورای میراث خور ایران رو همینا وامثال اینا به تاراج دادن……..کوتا که نمیا ونیومدن اون زمان از حرمسرا گرفته تا کاواره و…………..

Ali (۱۳۹۲/۰۲/۳۱) :

فرهنگ بدي نيست به نظر من چون باعث شناخت ميشه اگر خانواده ها از داشتن دوست پسر يا دوست دختر فرزندشان با خبر باشن اين خيلي كمك ميكنه به شناخت آدمها تا اينكه اطلاع نداشته باشن متاًسفانه تو فرهنگ ما هنوز جا نيوفتاده و بخاطره همينم رو بچه هامون هيچ كنترلي نميتونيم داشته باشيم

الهام (۱۳۹۲/۰۳/۰۱) :

آتیش بباره به قبرش با این فرهنگی ک ب پا کرد.

شهریاری (۱۳۹۲/۰۳/۰۱) :

انسان آزاد به دنیا میاد و آزاد باید از دنیا بره هر انسانی مسول اعمال خودش حالا یاخوب یا بد

سوگند (۱۳۹۲/۰۳/۰۱) :

نمیدونم چی بگم؟؟

مائده هاشمیان (۱۳۹۲/۰۳/۰۱) :

واااااااااااااااااااااااای چه خبری

araz (۱۳۹۲/۰۳/۰۲) :

به نظرم همه چیزهای نوشته شده، هدف دار بود و در کل همه چرندیات بود که از ذهن ناقص و بی سواد نویسنده تراوش شده. آقای نویسنده لطفا کمی آگاهانه فکر کن، مثلا داری در قرن 21 زندگی میکنی!!! واقعا متاسفم…

goneh (۱۳۹۲/۰۳/۰۲) :

خدا خیرش نده زیر تریلی 18 چرخ بره

فاطی (۱۳۹۲/۰۳/۰۲) :

چی بگم همه چیز برمیگرده به خود ادم.چه ان خدا بیامورز این برنامه ها را میاورد چه نمی اورد .کسی که بخواد کاری بکنه به لیلی جهان ارا و صدتا مثل هم فکر نمیکنه و کار خودش را انجام میده

مانا (۱۳۹۲/۰۳/۰۳) :

والله این بیچاره آب بود.یه عده ای آب نمی دیدن و گرنه شناگرهای قابلی بودن.یه زمانی ضا خان به زور چادر از سر زن های ما برداشت.اما حالا کی حجاب از سر ما بر میداره؟! خودمون…

مهرناز (۱۳۹۲/۰۳/۰۳) :

شاید اگه این خانم درست زندگی میکرد به نیکی ازش یاد میشد ولی اگه ما هم توی روابطمون کسیو سلاخی احساسی یا مالی نکنیم چیزی از کم نداریم از امثال این

f (۱۳۹۲/۰۳/۰۴) :

اگه اون زمان من بودم این زن رو چپ و راستش میکردم تا حالش جا
میومد

j (۱۳۹۲/۰۳/۰۴) :

اصلا نمیگم که کار خوبی کرده ولی ما خودمون باید فرهنگ و جنبه ی دوستی میون دختر و پسر و داشته باشیم نه اینکه بندازیم گردن یکی دیگه

زهرا (۱۳۹۲/۰۳/۰۴) :

همش چرنده و مشخصه که با سوء نیت نوشته شده

نازی (۱۳۹۲/۰۳/۰۴) :

خاک بر سرش کردن

عنايت (۱۳۹۲/۰۳/۰۴) :

خيلى محبت كرده به ايران و ايرانيان. روحش شاد

آرزو (۱۳۹۲/۰۳/۰۵) :

خدا خیرش بده….نیست که الان همه در سلامت کامل اخلاقی به سر میبرن وکلا همه آقایون وخانومها به جای دوتا با هفت هشت نفر رابطه دارن ….متاسفم دوستانی که نظر نوشتن احتمالا تو کره مریخ زندگی میکنن نه ایران….

هیتلر (۱۳۹۲/۰۳/۰۵) :

بابا این خاندان پهلوی چه غلطایی که نکردن

چیکی چیکی (۱۳۹۲/۰۳/۰۵) :

آخه آدم متدیوووووس این چه کاری بود کردی ؟

p@re p@rv@z (۱۳۹۲/۰۳/۰۵) :

بر فرض که این مطلب درست.هر کس خودش را انداخت توی چاه بقیه هم باید همین کارا بکنن؟؟؟ اگه جهان آرا هم این کارا نمیکرد این هم مثل بقیه ی کارا و رفتارهای فرهنگ کشورهای غربی وارد فرهنگ ما میشد.اشکال کار جای دیگست.متاسفانه ما یاد گرفتیم که به جای اصلاح کارامون دنبال توجیه کردن و دنبال مقصر گشتن باشیم.

شهاب (۱۳۹۲/۰۳/۰۶) :

هر کس بدعتی برپا کند تا زمانی که آن بدعت پا برجاست در گناه عوامل آن شریک است

ashkan (۱۳۹۲/۰۳/۰۶) :

ishalla roohesh too un donya ba hitler amikhte beshe

روانی (۱۳۹۲/۰۳/۰۶) :

کی گفته این خانوم بود خاهر دو قولوش این کارو کرده اسم اون بد در رفته

الهام (۱۳۹۲/۰۳/۰۶) :

بالاخره اون باب نمیکرد یکی دیگه این کارو میکرد
در هر صورت دنیا در حال پیشرفته

علی (۱۳۹۲/۰۳/۰۶) :

به الهام وبقیه اگه پیشرفت دنیا به این جورکاراست میخوام پیشرفت نکنه

اسما (۱۳۹۲/۰۳/۰۶) :

خدا بکششششششششششش

وانت (۱۳۹۲/۰۳/۰۷) :

چي بگم والا … بود ديگه

نازی (۱۳۹۲/۰۳/۰۷) :

کی میگه بی حجابی ارزش و هنر هست اگر اینجوریه پس حیوان ها از ما خیلی جلوتر هستن
در ضمن اگر دقت کرده باشید گفته شده تا قبل از ورود این خانم اکثرا کارهی خلافشون را مخفیانه انجام میدادن با ورود این خانم قبح این عمل ریخته شده و از حرمت آن گناه ها کاسته شده بخاطر همین هم کارش زشت و ناپسند هست بله و گرنه الان خیلی از افراد گناه های بدتر دارن ولی در حریم خودشون انجام میشه و کسی نباید در کار دیگری تجسس کنه ولی کار این خانم با کل کشور بوده واثراتش تا چندیدن نسل بعد از خودش باقی مونده کسی که یک گناه میکنه فقط به خودش ضرر میزنه ولی ایشون …

درخشان (۱۳۹۲/۰۳/۰۷) :

همه چی دست خود آدمه …وقتی ابلیس هست اینا که دیگه عددی نیستند …خدا به ادم عقل داده…در ضمن به نظر من بی حجابی و دوست پسر یا دختر داشتن نمی تونه دلیل خوب یا بد بودن کسی باشه …مهم دل آدمه و رفتار و کردار اون با خلق خدا… من آدمایی را می شناسم که به ظاهر اگه ببینی میگی بچه پیغمبره ولی یه هفت خط به تمام عیاره …ولی کسایی هم هستند که علی رغم ظاهرشون به خلق خدا خدمت می کنند…بهشت وجهنم هم به چادر و مانتو نیست…اینو به کسایی میگم که در همین سایت طوری تبلیغ می کنند که همه فکر کنند تمام چادری ها تو بهشتند و بی حجاب ها ته جهنم …به خدا قسم که ملاک این ها نیست قضاوت با شما…

سیب (۱۳۹۲/۰۴/۰۷) :

فک میکنین حالا کم از این آدما داریم؟؟؟؟؟؟؟؟

سام (۱۳۹۲/۰۵/۰۷) :

عالیه اما دختر هااین رو بدونند که نبایید به خودشون نازکنند

حسین (۱۳۹۲/۰۵/۱۲) :

دختر با وفا گیر بیاد نازشم میخریم

نگار (۱۳۹۲/۰۵/۱۸) :

دختر با وفاهای امروز کم هستند

ارمان (۱۳۹۲/۰۶/۰۱) :

دستش درد نکنه. با این گرونیا امکان ازدواجم نبود. کاش الان زنده بود. خدا بیامرزتت

پرنیان (۱۳۹۲/۰۶/۱۲) :

حیفا واقعا حیف شد کاش الان زنده بود

مهتاب (۱۳۹۲/۰۷/۰۵) :

جالب بود .ممنون.خوب این فرهنگ خیلی از افراد رو بی چاره کرده.ولی میتونه نکات مثبتی هم داشته باشه.البته با شرایط خاصی.

سارا (۱۳۹۲/۰۷/۲۹) :

چيه هرچي ميشه تقصير دخترا ميكننيد…اقاي سام

سميرا (۱۳۹۲/۱۰/۲۹) :

ايشه حالا خيلي خوشگله!خوب يکم ازجووناي ما سياست يادميگرفتي بد نبود.حداقل جلو همسريا نامزدشو علامه ان!

3pd (۱۳۹۲/۱۱/۲۳) :

بحث سر چاه این حرفا نیس.بحث سر اینک اگه این خانوم ایکارو نمیکرد ممکن بود این بی بندوباری یکم دیر تر اتفاق بیفته و انقد زیاد نشههههه.بالاخره این کار از یجایی شرو شده ک باعث شده مردمی ک حیا و عفت داشتن کم کم…

سارا (۱۳۹۳/۰۱/۰۳) :

دیگه چه خبر؟

انــــــــــــــــــــوش (۱۳۹۳/۰۱/۰۶) :

خدا خیـــــــــــــــــــــــــــــرش بده با این فرهـــــــنگ بسیـــــــــــــار عالی که ایجاد کرد _بزار دخترا حسودیشون بشه هه هه هه !

کارتون خواب (۱۳۹۳/۰۲/۲۷) :

آقا سام مگ دخترا چشونه؟!

فاطمه فروغی (۱۳۹۳/۰۴/۱۶) :

خدو لعنتش کنه با این کاری که کرد خدا اصلا نمی بخشش

فاطمه فروغی (۱۳۹۳/۰۴/۱۶) :

خدا لعنتش کنه حیف که زنده نیستی فکر میکنی الان زندگی مردم خوبه

Atoo (۱۳۹۳/۰۴/۱۷) :

کاش هیچوقت این فرهنگ بوجودنمیومد

روژان (۱۳۹۳/۰۷/۱۴) :

والا من الان یازده سالمه مامانم نمی ذاره تنها برم بیرون چه برسه به داشتن دوست پسر اما گذاشته وقتی 14 سالم شد تنها برم بیرون اونوقت می تونم با پسرا دوست شم ایییییییییییییول

سهیل (۱۳۹۳/۰۷/۲۲) :

آخه کیه که به این شایعات گوش بده….آخه نه اینکه الان آقایون و حضرات از این کارها نمیکنن… اینها همه چرندی بیش نیست….ما باید به فکر اوضاع فاسد الان کشورمون باشیم که با اسم مذهب دارن هر کار میکنن.

سهیل (۱۳۹۳/۰۷/۲۲) :

هیچوقت مشکل مملکت رو گردن بقیه نندازین. هیچ تاریخی در مورد این خانم چنین چیزی نمیگه. الکی شایعه نکن.

mehdiiii (۱۳۹۳/۰۷/۲۲) :

خدارحمت کنه کاش زنده بود…

سمیرا صفری (۱۳۹۳/۰۸/۱۸) :

اره والا الان مثلا خیلی کم شده

ستایش (۱۳۹۳/۰۸/۲۱) :

واقعا که خاک بر سرت که آبروی همه دخترا رو بردی

نينا (۱۳۹۳/۰۹/۰۱) :

فيلم كامران دانسجو و خانم اردكاني تو اسانسور يمقدار ميتونه قياس كنه شرايط و

shiva (۱۳۹۳/۰۹/۰۲) :

من نه میگم کارش درست بود نه غلط،از ی لخاظ آدم بخواد ازدواج کنه شناخت خیلی خوبه ولی اینکه آدم شوهر داره،دو تا دوست پسر هم داشته باشه خیلیه دیگه…
ولی کسی چه میدونه صحت داره یا نه…
اگه فقط با یکی باشی،ب رابطه احترام بزاری چیز بدی هم نیس اما متاسفانه هنوز جا نیفتاده..!

مینا (۱۳۹۳/۰۹/۱۳) :

نمیدونم چرا هرچی اتفاق می افته سر دخترا این دخترا چه گناهی کردن؟

نسترن (۱۳۹۳/۱۲/۰۲) :

هیییییییییی خداااااااااااااااا چه میشه کرد رواج داد…….

فاطمه (۱۳۹۳/۱۲/۲۱) :

اخ دختره …. ابرو دختراروبردی من بابهترین دوستم بخاره دوستی باپسرا رابطه ام راقطع کردم

محسن (۱۳۹۴/۰۲/۱۷) :

واقعأ کثیف خیلی پست

سارا (۱۳۹۴/۰۴/۲۴) :

خیلیم خوبه

سارا.... (۱۳۹۴/۰۴/۲۴) :

خیلی کثیفه

سارا (۱۳۹۴/۰۴/۲۴) :

چی بگم والا…

سارا (۱۳۹۴/۰۴/۲۴) :

چی بگم والا…

شقایق (۱۳۹۴/۰۴/۲۵) :

به نظر من کار خوبی چون باعث میشه آدم کی رو داشته باشه دوسش داشته باشه

هستی جون (۱۳۹۴/۰۶/۰۹) :

به نظر من خیلی هم کار خوبی کرده

سارا.... (۱۳۹۴/۰۶/۱۳) :

کجاش خوبه این کارمگه قدیما بارفاقت باهم ازدواج میکردن ،ازدواج باید سنتی باشه

هدیه (۱۳۹۴/۰۷/۲۹) :

بمیره ایشالا

زینب (۱۳۹۵/۰۴/۲۲) :

فقط میتونم بگم خداذلیلش کنه همین…..