نرم افزار مدیریت

خاطره احمدی‌ نژاد از کشک بادمجان امیر کبیر!

مجموعه :گوناگون

خبرگزاری فارس: مراسم بزرگداشت «امیرکبیر» که با حضور رئیس جمهور برگزار شد حاشیه هایی از پخش کلیپی با صدای «فرهاد»، هدیه لباس ترمه به رئیس جمهور و خاطره احمدی نژاد از کشک بادمجان امیرکبیر داشت.

مراسم یکصد و شصت و یکمین سالگرد شهادت امیرکبیر در تالار وحدت تهران با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

* در این مراسم علاوه بر محمد شریف ملک زاده، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، حمید بقایی، معاون اجرایی رئیس جمهور، ثمره هاشمی، دستیار ارشد رئیس جمهور، وزرای آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی بازیگرانی چون ایرج راد و محمدرضا شریفی نیا نیز حضور داشتند.

* مجری برنامه نیز داریوش ارجمند بود که به گفته خودش این دومین برنامه ای است که پس از اجرای برنامه پهلوان تختی، مجری شده است.

* در این مراسم کلیپ «سرداران ایران زمین» که تصاویر متعلق به مردان تاریخ گذشته تا زمان معاصر و شهدای دفاع مقدس بود، با صدای «فرهاد» و شعر «یه شب مهتاب» از «احمد شاملو» پخش شد.

* محمود احمدی نژاد در این مراسم به بیان خاطره ای درباره «امیرکبیر» پرداخت و گفت: روزی سفیر روس به حضور امیرکبیر می آید تا درباره افزایش مرز روسیه صحبت کند که امیرکبیر به وی می گوید: تا به حال کشک بادمجان خورده ای؟ که او می گوید: نه! امیرکبیر می گوید: ما در خانه یک فاطمه خانم داریم که به او می گوییم فاطمه خانوم جان که کشک بادمجان های خوبی می پزد، شما بروید وقتی کشک بادمجان پخت برای شما می فرستم. و این یعنی امیرکبیر به سفیر روس گفت برو دنبال کشکت!

* سالار عقیلی نیز در این برنامه 3 تصنیف با موضوع «وطن» اجرا کرد و کریم خانی نیز به مدیحه سرایی پرداخت.

* خانواده شهدای هسته ای هم در این مراسم حضور داشتند.

* در پایان مراسم هم یک استاد ترمه بافی از اصفهان، لباسی شبیه لباس امیرکبیر از جنس ترمه را به احمدی نژاد هدیه کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران