نرم افزار مدیریت

تشخیص بوی بد دهان با آیفون!

شرکت Adamant پردازنده منحصر به فردی برای آیفون تولید کرده که می تواند حس بو و طعم را دریافت کرده و آنها را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.

سام خمیس موسس و مدیرعامل Adamant می گوید: این محصول شرکت ما فوق العاده سطح بالاست و از ۲ هزار سنسور برای تشخیص بو استفاده می کند، درحالی که در بینی انسان تنها ۴۰۰ عدد از این سنسورها وجود دارد.

انتظار می رود برنامه نرم افزاری برای استفاده از این تراشه ها ظرف یک تا دو سال آینده آماده شود. این شرکت همچنین از برنامه خود برای تولید دستگاهی خبر داده که به آیفون متصل شده و عملیات های متفاوتی از قبیل ارسال هشدار به کاربر مبنی بر بوی ناخوشایند دهان دارد.

سام خمیس در این خصوص اعلام کرده است که: بوی بددهان مسئله ای است که ما به کار بر روی آن علاقمند هستیم. درحال طراحی برنامه ای هستیم تا کاربر را از بوی بد دهانش آگاه و حتی علت آن را هم مشخص کنیم. برنامه های دیگر ما نیز شامل تست قندخون برای افراد مبتلا به بیماری دیابت و تست میزان الکل موجود درخون است.

به تازگی اضافه کردن قابلیت هایی به کامپیوترها برای بدست آوردن احساس نسبت به محیط اطرافشان به موضوع مورد علاقه شرکت ها تبدیل شده است. IBM درسال ۲۰۱۱ از تراشه ای رونمایی کرد که باعث می شد کامپیوترها بتوانند ادارک، شناخت، حس و عمل و عکس العمل مغز را تقلید کنند.

IBM معتقد است تراشه های محاسباتی، شناختی تولید شده توسط این شرکت، برای مقاصد متنوعی از تشخیص تاریخ انقضای موادغذایی تا تشخیص زمین لرزه قابل استفاده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب هتل آپارتمان مشهد نرم افزار مطب نرم افزار رستوران