نرم افزار مدیریت

وقتی سید احمد‌ خاتمی از حرف دکتر ظریف لذت برد

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران گفت: سفارش ما به تیم مذاکره کننده این است که عزت عاشورایی این ملت را حفظ کنید. ملت ما ملت هیهات من الذله است و شما تجلی بخش این شعار در مذاکراتتان باشید.

آیت الله سیداحمد خاتمی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن مناسبت های پیش رو و همچنین سالگرد شهادت آیت الله مدرس در هفته ای که گذشت، این شخصیت را مجتهدی مخلص که یک تنه در مقابل استبداد رضاخانی ایستاد و هزینه اش را هم پرداخت، توصیف کرد و افزود: فریاد حق مدارانه مدرس خاموش نشده و این موج همچنان تا پیروزی انقلاب اسلامی باقی ماند تا اینکه دودمان آن خاندان جنایتکار از بین رفت.

وی همچنین با اشاره به درگذشت نلسون ماندلا، ضمن اینکه او را رهبر مبارزه با استعمار و آپارتاید خواند، گفت: ما آزادگی و تلاش برای نجات ملت ها را پاس می داریم و به مردم آفریقای جنوبی به خاطر این اتفاق تسلیت می گوییم. ضمن اینکه اگر می خواهند راه او را ادامه دهند، بدانند که راه نلسون ماندلا، فرهنگ ستم ستیزی است.

خاتمی در ادامه، فرا رسیدن 16 آذر و روز دانشجو را گرامی داشت و اظهار کرد: دانشجویان عزیز ما در پیشینه افتخارآمیزشان پیشگامی در مبارزه با آمریکا را در مقاطع مختلف دارند. من به آنها می گویم که این افتخار را حفظ و مراقبت کنند تا کسانی چنین افتخاری را از دستشان نگیرند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران خطاب به دانشجویان گفت: در بین شما کسانی مقابل نیکسون ایستادند و به شهادت رسیدند، همچنین افتخار شماست که جاسوسخانه آمریکا را که به غلط نامش را سفارتخانه گذاشته بودند، اشغال کردید؛ بنابراین نگذارید کسانی که واداده هستند و به آرمان های خود پشت کرده اند این افتخار را از شما بگیرند و سازش را پیشه شما کنند.

وی با بیان اینکه “شما دانشجویان عزیز، امیدهای آینده کشور و در خط مبارزه با تحریم ها هستید و با علم و فناوری آنگونه که تاکنون ایستاده اید، همچنان می توانید بایستید”، افزود: شما بالاتر و فراتر از این هستید که احزاب قدرت طلب و فتنه گران از شما استفاده ابزاری کنند. شما بزرگ هستید و آینده کشور و مدیریت آن به دست شما رقم می خورد و ان شاءالله با ایمان و تعهدات و با برجستگی علمی تان افق روشنی را برای کشور حضرت بقیةالله الاعظم رقم بزنید.

این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان در ادامه به بیان مباحثی در رابطه با مسائل هسته ای کشورمان اشاره و اظهار کرد: اگرچه رییس محترم جمهور و وزیر محترم امور خارجه توضیحات فراوانی در این راستا ارائه کرده اند، اما من نیز می خواهم نکاتی را بیان کنم از جمله اینکه ما در این عرصه همراه آقا یعنی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هستیم و معتقدیم هر حرکتی که در راستای این رهنمودها صورت بگیرد، مورد تائید ملت است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه “ان شاءالله مذاکره کنندگان ما هم خود را ملتزم به این اصل می دانند”، خاطرنشان کرد: اگر موفقیتی در این گفت وگو و بیانیه به دست آمده، مدیون مقاومت ملت است و سربلندی این ملت بی تردید از گذر مقاومت و نه تنها میز مذاکره رقم می خورد.

وی ادامه داد: ما با دشمنانی طرف هستیم که جز منافع خودشان چیزی نمی بینند و جز قدرت، نمی فهمند و بر این اساس است که مصلحت کشور و نظام آن است که همه در فرهنگ مقاومت بدمیم و بدانیم اگر دشمن کمترین ضعفی از ما ببیند، پیشروی می کند و آنچه موجب درجا زدن دشمن می شود همین مقاومت است.

سیداحمد خاتمی همچنین تاکید کرد: تلاش های دیپلماتیک باید به قوت خود باقی باشد اما همراه با آن نشاط انقلابی و مقاومت نیز وجود داشته باشد که این موضوع تجلی یافته شعار باشکوه و انقلابی مرگ بر آمریکای شما ملت است.

امام جمعه موقت تهران خطاب به نمازگزاران گفت: شما خبر دارید و بنده هم به عنوان عضو هیأت رئیسه خبرگان به یاد دارم که زمانی به ما اجازه نمی دادند حتی دو سانتریفیوژ برای پژوهش محققان داشته باشیم اما به فضل خدا و با مقاومت شما مردم و تلاش فرزندان در حوزه دانش و فناوری امروز 19 هزار سانتریفیوژ در حال گردش است.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: همراه با مقام معظم رهبری، بار دیگر می گوییم و تکرار می کنیم که ما به هیأت مذاکره کننده خودمان اعتقاد داریم و می گوییم اینها هم فرزندان این ملت و عاشورایی هستند و به نوکری اباعبدالله الحسین (ع) افتخار می کنند و سفارش ما به این خوبان این است که عزت عاشورایی این ملت را حفظ کنید. ملت ما ملت هیهات من الذله است و شما تجلی بخش این شعار در مذاکراتتان باشید.

خاتمی با اشاره به حضور وزیر امور خارجه در جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت: جناب دکتر ظریف در دیدار با جامعه مدرسین مطلبی را عنوان کردند که من از آن لذت بردم. ایشان گفتند که اعضای این هیأت وقتی برای مذاکره سوار هواپیما شدند در موبایل هایشان مفاتیح داشتند و دعا می خواندند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در ادامه سخنان خود اظهار کرد: ما به همان میزان که به مذاکره کنندگان خود اعتماد داریم، به کشورهای غربی بی اعتماد هستیم. اینها پیمان سرشان نمی شود، خدای اینها منافعشان است. وقتی هیات مذاکره کننده به ایران رسید اوباما اعلام کرد که گزینه ها حتی گزینه نظامی روی میز است و به دروغ هم این موضوع را گفت که ما جلوی بمب اتم ایران را گرفتیم. این چه ادبیاتی است؟ ما اوباما را از بی ادب ترین رییس جمهورهای دنیا می دانیم.

وی افزود: همین روزها وزیر خارجه آمریکا به سرزمین های اشغالی سفر داشته و گفته است که اسرائیل و امنیت آن برای ما اصل است؛ در حالیکه اسرائیل دشمن درجه یک اسلام است و به تعبیر زیبای امام (ره) باید از صحنه روزگار محو شود. آن وقت اینها دم از پایبندی به قرارداد می زنند. کدام پایبندی؟ ما به اینها می گوییم در منطق ما تا وقتی که پایبند به قراردادمان باشید بر طبق گفته اسلام، ما هم پایبند خواهیم بود اما به مجرد کمترین نشانه پایبند نبودن می گوییم که قرارداد را لغو کنید و این موضوع در سوره انفال آمده است.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شما می گویید اگر ایران پایبند نبود ما دوباره تحریم ها را وصل می کنیم. ما هم به شما می گوییم اگر شما به قراردادتان پایبند نبودید، تکلیف شرعی و قانونی ما این است که به وضعیت قبل از این مذاکرات برگردیم.

احمد خاتمی در ادامه با اشاره به مباحثی در حوزه مسائل داخلی کشور گفت: طی یکی – دو ماه اخیر رییس محترم قوه قضاییه این نکته را مطرح کردند که فتنه گران دوباره جان گرفتند. دادستان محترم کل کشور نیز در مصاحبه شان رسماً گفته اند که ما چون به اینها ارفاق کردیم، ادعاهای آنچنانی دارند. استفاده از کلمه فتنه، یک ادبیات است و آنها که ولایت را قبول دارند می دانند که مقام معظم رهبری درباره حوادث سال 88، 200 بار از کلمه فتنه استفاده کردند؛ بنابراین کسانی که بگویند فتنه چیست و این مرزها را کنار بگذارند، با خط آقا مقابله کرده اند.

وی با بیان اینکه فتنه 88 یک اعتراض نبود و جرم هایی اتفاق افتاد، اظهار کرد: جرم خیانت به این ملت و به تباه کشیدن حضور میلیونی این مردم، جرم اهانت به سیدالشهدای عاشورای سال 88، چنانچه خیابان انقلاب و میدان آزادی و جاهای دیگر به میدان جنگ تبدیل شده بود، جرم اهانت به امام (ره) و آتش زدن عکس ایشان در 16 آذر 88، جرم کشتن بی گناهان، جرم حمله به پایگاه، سپاه و بسیج، جرم به آتش کشیدن مسجد، جرم تخریب اموال مردم و جرم ارتباط صمیمانه با بیگانگان در خاطره ملت باقی مانده است.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: احساس می شود این روزها برخی از فتنه گران دوباره جان گرفته اند و طلبکار شدند. اگر طلبکار نمی شدند، من احساس نمی کردم که وارد این میدان شوم اما اینها با سوءاستفاده از شرایط موجود و اینکه برخی دوستان سابقشان و شرکای جرمشان پست گرفته اند، پررو و طلبکار شده اند و احساس می کنند دیگر فضا، فضای آنهاست.

سیداحمد خاتمی ادامه داد: من به فتنه گران می گویم جمعیت ده ها میلیونی 9 دی 88 نمرده اند و در صحنه حاضرند بنابراین اگر باز بخواهید فتنه گری کنید باز با همین شکوه به صحنه می آیند و سفره فتنه گری را جمع می کنند. ما از خدا می خواهیم که اینها به دامن ملت بیایند ولی اینها احساس می کنند که یکه تاز هستند در حالیکه میدان این معرکه متدینین، جبهه ای ها و خانواده معظم شهدا هستند.

وی همچنین اظهار کرد: برخی می گویند چرا حرف های تفرقه آمیز می گویید، در حالیکه این شمایید که تفرقه ایجاد می کنید و به جای اینکه از کرده نادرستتان عذرخواهی کنید، طلبکارانه حرف می زنید و مصاحبه می کنید و بدانید مردم عزیز ما به فضل خدا تا آخرین نفس و قطره های خونشان پای ارزش های انقلاب ایستاده اند.

خاتمی همچنین در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران با مورد توجه قرار دادن بحث انصاف و ضرورت رعایت آن در عرصه های مختلف، گفت: افراد در جامعه دینی در عرصه زندگی خانوادگی، اجتماعی و سیاسی حق مدار و حق گرا هستند و نه اینکه حزب مدار، گروه مدار و حتی خویش و قوم مدار باشند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در ادامه با بیان اینکه “باید در ستایش ها و انتقادها، انصاف را رعایت کرد”، تصریح کرد: برخی از ما وقتی می خواهیم از کسی تعریف کنیم، بسیار مبالغه می کنیم. برای برخی فقط بارک الله و احسن کافی است ولی می خواهیم از چنین شخصی تعریف کنیم آفرین و صدآفرین می گوییم که اسم این، مبالغه است.

وی افزود: گاهی هم وقتی وارد دنده انتقاد می شویم، حاضر نیستیم هیچ نقطه مثبتی از طرف مقابل را بپذیریم و این هم بی انصافی است. انصاف را باید در دوستی ها و دشمنی ها مورد توجه قرار داد. وقتی با یک نفر بد هستیم، نباید این سبب شود که مرز عدالت دیده نشود. باید در قضاوت ها نیز انصاف را رعایت کرد و دانست که قضاوت فقط برای محکمه نیست. آن دبیر محترم و استاد دانشگاهی که اوراق دانش آموزان و دانشجویان را تصحیح می کند هم یک قاضی است و اگر یک درصد نمره کم و زیاد کند فردای قیامت باید جواب بدهد.

امام جمعه موقت تهران در پایان تاکید کرد: در عرصه های سیاسی نیز قضاوت راجع به عملکردها را باید در نظر گرفت و طوری نباید حرف بزنیم که فردای قیامت پاسخی نداشته نباشیم.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: خبرگزاری ایسنا

0 پاسخ به “وقتی سید احمد‌ خاتمی از حرف دکتر ظریف لذت برد”

  1. مارال گفت:

    ایشون که حرف میزنن من یاد بدبختیام میفتم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران