دجال در سرزمین های اشغالی متولد شد +تصاویر(+۱۸)

مجموعه :گوناگون

اخيرا کودکي در سرزمين هاي اشغالي متولد شده که صورتش شکل بسيار عجيبي دارد و يک چشم بيشتر ندارد.

تصوير اين کودک تازه متولد شده، طي دو روز گذشته به طور گسترده در فضاي مجازي جهان عرب منتشر شده و کاربراني که به انتشار اين تصوير کمک مي کنند، مدعي شده اند که او “دجال” است که در آخرالزمان متولد خواهد شد.

دجال در سرزمین های اشغالی متولد شد +تصاویر(+۱۸)

گفته مي شود اين کودک يهودي است و در سرزمين هاي اشغالي به دنيا آمده و طبق روايت هاي موجود در مورد آخرالزمان، قرار است همزمان با ظهور حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف، “دجال” نيز متولد شود.

دجال در سرزمین های اشغالی متولد شد +تصاویر(+۱۸)

دجال در لغت:

دَجَل به معنای روکش نمودن یک شئ است که باطن آن کم ارزش باشد ولی روی آن را زرق و برق داده یا طلاکاری کنند بنابراین وقتی دجال را برای کسی بکار می برند یعنی آن شخص منافق، دروغگو و فریبنده است البته معانی متعددی که گاه به ده معنا می رسد برای این واژه ذکر شده است، که به عنوان نمونه به یکی از آنها اشاره شد.

او چشم راست ندارد ، و چشم دیگرش در پیشانی اوست ، و مانند ستاره صبح می درخشد، چیزی در چشم اوست که گویی آمیخته به خون است. وی در یک قحطی سختی می آید .

پیشینة دجال:

تاریخچه دجال به قبل از اسلام برمی گردد در کتاب انجیل نام دجال نیز به میان آمده است از آیات انجیل استفاده می شود که دجال به معنای دروغگو و گمراه کننده است و چنین استفاده می شود که داستان خروج دجال و زنده بودنش در آن زمان هم در بین نصاری شایع بوده و در انتظار خروجش بوده اند[۲] در اسلام نیز سخن از دجال به میان آمده است و روایاتی در این موضوع از فریقین (سنی وشیعه) وارد شده است، که روایات اهل سنت در این باب به مراتب بیشتر از روایاتی است که در منابع شیعه موجود می باشد و اکثر روایات شیعه نیز در این موضوع برگرفته شده از منابع حدیثی اهل سنت می باشد.

حتمی بودن خروج او :

حضرت علی (علیه السلام) از پیامبر اکرم (ص) نقل می کند که فرمود:«پیش از قیامت ده امر حتمی واقع می شود ، که خروج سفیانی و دجال از امور حتمیه ای است که اتفاق می افتد.

روایات اهل سنت در این باب به مراتب بیشتر از روایاتی است که در منابع شیعه موجود می باشد و اکثر روایات شیعه نیز در این موضوع برگرفته شده از منابع حدیثی اهل سنت می باشد

نام و نسب او :

عده ای گویند که نام دجال؛ صائد بن صید یا ابن صیاد است ،و برخی مخالف این امر هستند در لغت دجال به معنی کذاب (بسیار دروغ گو) است، و فعل آن را به معنی «آب طلا و آب نقره دادن» دانسته اند. دجال را در زبان های انگلیسی و فرانسه،«آنتی کریست» نامیده اند که به معنی دشمن و ضد مسیح است.

خصوصیات فردی او :

حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) می فرماید: «او چشم راست ندارد ، و چشم دیگرش در پیشانی اوست ، و مانند ستاره صبح می درخشد، چیزی در چشم اوست که گویی آمیخته به خون است. وی در یک قحطی سختی می آید ، و بر الاغ سفیدی سوار است»

در صحیح مسلم در کلام رسول خدا (ص) دجال چنین توصیف شده است:«او مردی چاق، سرخ روی ، با موی سر مجعد و اعور (چپ چشم) است ،چشمش همچون دانه انگوری است که بر روی آب قرار گرفته باشد»

عقیده او :

امیرالمؤمنین(علیه السلام) می فرماید:«او با صدای بلندی فریاد می زند که بین مشرق و مغرب ، صدایش را جن و انس و شیطان می شنوند (ممکن است این عمل به وسیله رسانه های موجود از قبیل ماهواره ، اینترنت و شبکه های رادیویی صورت بگیرد) و می گوید: ای دوستان من! به سوی من آیید. من هستم کسی که آفریده است؟ پس استوار ساخته و مقرر کرده و هدایت نموده است. (و مردم را به شرک فرا می خواند) و می گوید (انا ربکم الاعلی یعنی: من پروردگار برتر شما هستم).

او مردی چاق، سرخ روی ، با موی سر مجعد و اعور (چپ چشم) است ،چشمش همچون دانه انگوری است که بر روی آب قرار گرفته باشد

مکان خروج :

امیرالمؤمنین (علیه السلام) می فرمایند:«او از شهری(در آن سوی ماوراء النهرین) و قریه ای که معروف به «یهودیه» است بیرون می آید» و در روایات دیگر مکانهای مختلفی برایش نقل شده است از جمله اصفهان، خراسان، سجستان

مرگ او :

رسول خدا (ص) می فرمایند:«دجال در امت من بیرون می شود در چهل روز ، پس خداوند عیسی بن مریم را مأمور می کند، او را طلب می کند و از بین می برد. و حضرت علی (علیه السلام) ضمن یک خطبه طولانی فرمود:«مهدی (علیه السلام) با یارانش از مکه به بیت المقدس می آیند، و در آن مکان بین آن حضرت با دجال و ارتش او، جنگ واقع می شود، دجال و ارتش او مفتضحانه شکست می خورند ، به طوری که از اول تا آخر آنها به هلاکت می رسند و دنیا آباد می شود و حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) عدالت و قسط را در جهان به پا می دارد، و طبق روایتی آن حضرت، دجال را در کناسه کوفه به دار می زند.

هر مؤمنی که دجال را ببیند، آب دهان خود را بر روی او بیندازد و سوره مبارکه حمد را بخواند، تا سحر آن ملعون دفع شود و در او اثر نکند چون او ظاهر شود، عالم را پر از فتنه و آشوب نماید

بعضی از علما چون شیخ صدوق(ره) با استناد به پاره ای از روایات از جمله روایت امیرالمومنین معتقدند که غرض و هدف الهی ، بر این تعلق گرفته است که دجال زنده باشد و کسی نتواند او را بکشد.

مرحوم محدث قمی (رحمه الله) می گوید: در روایت ابو امامه است که رسول خدا (ص) فرمودند: «هر مؤمنی که دجال را ببیند، آب دهان خود را بر روی او بیندازد و سوره مبارکه حمد را بخواند، تا سحر آن ملعون دفع شود و در او اثر نکند چون او ظاهر شود، عالم را پر از فتنه و آشوب نماید، و میان او و لشکر قائم (علیه السلام) جنگ واقع شود و بالاخره آن ملعون به دست مبارک حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) یا به دست عیسی بن مریم (علیه السلام) کشته شود.

البته عقیده شیعه بر این است که امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است که دجال را می کشد نه حضرت عیسی(علیه السلام)

نتیجه گیری:

باتوجه به خصوصیاتی که ذکر شد و در بعضی موارد با هم اختلاف دارند، بعضی از جمله مرحوم صدر معتقدند: همان گونه که از ریشه لغت دجال از یک سو و از منابع حدیث از سوی دیگر استفاده می شود، دجال منحصر به فرد معینی نیست ، بلکه عنوانی است کلی برای افراد پر تزویر و حیله گر که برای کشیدن توده های مردم به دنبال خود از هر وسیله ای استفاده می کنند، اما حقیقت این است که این حرف وجاهت علمی ندارد و با فرمایشات معصومین (علیهم السلام) سازگار نیست، چنانکه در ابتدای کلام گذشت و پیامبر اکرم (ص) نیز فرموده اند:«هر پیامبری بعد از نوح قوم خود را از فتنه دجال بر حذر داشت و من نیز شما را بر حذر می دارم، پس دجال آن بوده که از ابتدای تاریخ مردمان را از فتنه ای او بیم می داده اند و چنانچه کسی اشکال کند ، که اخبار مربوط به دجال ، اخبار آحاد و خبر واحد بوده و خبر واحد از اعتبار کافی برخوردار نیست ، در پاسخ به او می گوییم : اولا اخبار آحاد بر اساس آنچه در کتب اصولی آمده ، چنانچه سایر شرائط را داشته باشد ، از اعتبار کافی بر خوردار است و در ثانی ، محتوای حدیث دجال اگر از تواتر و فراوانی لفظی برخوردار نباشد ، حتماً از تواتر در معنا برخوردار است و این کافی است در صحت احادیث آن ، پس دجال از علائم قطعیه ای است که حتماً رخ خواهد داد، ولی برخی از تعریفات و توصیفاتی که درباره اش در برخی کتابها شده است مدرک قابل اعتمادی ندارد. و این قضیه بدون تردید با افسانه هایی آمیخته شده است که صورت حقیقی خود را از دست داده است.

در عین حال پاره ای از دانشمندان از جمله ؛ مرحوم علامه سید محمد صدر در جلد سوم موسوعة ارزشمند الامام المهدی با عنوان «تاریخ الغیبة الکبری» بحث مفصلی را به بررسی دجال اختصاص داده است ایشان معتقدند که اخبار دجال مبتلا به دو اشکال جدی هستند. اول ضعف سندی دوم دلالت بر ایجاد معجزات مضلّه که به لحاظ قوانین کلامی محال است. که خداوند سبحان قدرت خرق عادت و اظهار معجزه را به افراد گمراه و گمراه کننده واگذار نماید.

و بعضی از محققین دیگر ریشة تعریفات و توصیفاتی که در رابطه با دجال به ما رسیده است را به دو روایت برمی گردانند که در کتاب بحارالانوار و کتب دیگر نقل شده است که از دیدگاه علم رجال سند این دو روایت ضعیف می باشد و نمی شود به این توصیفات اعتماد نمود.

به قول بعضی از محققین بزگوار روایات را اگر حمل بر معنای رمزی کنیم از کنار گذاشتن آن روایت بهتر است، مخصوصاً روایات دجال که بعضی از آنها به شخص حضرت رسول ـ صلی الله علیه و آله ـ می رسد و متعین است که بگوییم رسول خدا ـ صلی الله علیه و آله ـ به یک سلسه معانی حقیقی گسترده اجتماعی با این عبارت اشاره فرموده اند. .

در مجموع می توان بیان نمود که دو دیدگاه راجع به دجال وجود دارد.

۱ . دجال شخصی: که در برخی روایات توصیفاتی برای او ذکر شده است مانند دجال مردی چاق، سرخ رو، موی سر مجعّد، چشم راست او اعور، چشم او مانند دانه انگوری است که بر روی آب قرار دارد ، که بیان شد .

و در روایت دیگر آمده است در زمان پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ دجال موجود بوده است و نامش عبدالله یا صائد بن صید است. پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ و اصحابش به قصد دیدار او به خانه اش رفتند او مدعی خدائی بود عمر خواست او را به قتل برساند ولی پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ مانع شدند.

قابل توجه است که محمد ابن یوسف گنجی در کتاب البیان صفحه صد و هشت در این مطلب تردید کرده روایتی را نقل می کند که فرزند صائد، دجال بودن خود را انکار می کند، اشاره می نماید به روایتی که مسلم از قول او نقل کرده است که می گوید: پیامبر ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمود: دجال فرزند ندارد و من دارم و همچنین پیامبر فرمود دجال وارد بر مکه و مدینه نمی شود ولی من در مدینه به دنیا آمدم و اکنون می خواهم به مکه بروم.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: شیعه آنلاینهراز نیوز

0 پاسخ به “دجال در سرزمین های اشغالی متولد شد +تصاویر(+۱۸)”

 1. سعید آریاییان گفت:

  عجب !!!
  من این عکسو سال 89 دیدم و اون زمان خبرساز بود
  حالا که آب ها از آسیاب افتاده دوباره اون عکس قدیمی خبر سال 92 شده !!!
  وقتی اطلاعات درستی ندارید با احساسات مردم بازی نکنید

 2. مارال گفت:

  اینجوری نگین این فقط یه طفل معصومه دچار نارسایی شده وباعمل درست میشه اینم خدایی داره یهودیام خدا پرستن اینی که حدیث میگه شیطان پرسته خدا شفاش بده از الان نباید بهش انگ بزنید

 3. النا23 گفت:

  خدا رو شکر مثل اینکه آخرالزمان شد.
  دیگه امام زمان ظهور میکنه راحت میشیم.

 4. پسر خوب گفت:

  این عکس خیلی قدیمیه
  قبلا دیده بودم

 5. هلنا گفت:

  خدا رحم کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. اصغر شامی گفت:

  خوب بود د ست عزیز

 7. شامی گفت:

  شرمنده چنین چیزی میشه بشه

 8. مهتاب گفت:

  وای یاخدا…ازترس قلبم تندتندمیزنه…راستش ترسیدم تاآخره مطلبوبخونم،اگه واقعااون باشه چی میشه…….حلالم کنید دوستان..

 9. سهراب گفت:

  یا خداااااااااااا

  خدا به خیر راضی کنه

  اصلا نمیدونم چی بگم

 10. لیلا گفت:

  دلم برای معصومیت و بچگیش سوخت . نمی دونم کیه ولی فعلا که یه طفل بیچاره است . کاش بمیره

 11. عزیزالله رنجبر گفت:

  چرا انقدر دروغ؟
  این عکس مال چند سال پیشه.

 12. الهام گفت:

  سالهاست با این عکس بازی می شه به عنوان دجال آخر زمان!!!

 13. خاکسار گفت:

  ان شالله با ظهورهمگی راحتمیشیم

 14. yasaman گفت:

  حتما عزیزم من خودم شخصا حلالت میکنم…. چ کنم؟ دل رحمم خب……

 15. yasaman گفت:

  لیلا جون دعا از این بهتر نداشتی بکنی؟ بمیره؟؟؟ چشمش ک خیلی خوشگله!!!!!…..

 16. mostafa گفت:

  کسی از شما نخواست چیزی بگی.

 17. سلینا گفت:

  دوستان که اشاره کردن عکس قدیمیه ولی به هر حال اطلاعات خوبی زیر عکس نوشته بود!
  من اگه از اول زندگیم انقدر حرف پشت سرم بود تا حالا 369 بار خودکشی نافرجام کرده بودم!!
  واسه غوض شدن فضا جالب بود!

 18. ALI_S گفت:

  در منبع هراز نیوز ، دلایل دروغی بودن این نسبت دادن طفل به دجال ذکر شده است. به طور خلاصه چند دلیلش:
  ۱ – کودک مذکور علیرغم تمهیدات پزشکی انجام شده به زودی خواهد مرد و به سن جوانی و بزرگسالی نمی رسد و نمی تواند نقش دجال را ایفا کند.
  ۲ – مطابق روایات نقل شده از معصومین، عمر دجال بسیار طولانی بوده و وی حتی در زمان قبل از پیامبر اسلام (ص) نیز وجود داشته است. بنابراین این کودک که تاره به دنیا آمده است نمی تواند دجال باشد.
  ۳ – کودک مذکور، اولین کودکی نیست که با بیماری مذکور به دنیا آمده است. بنابراین کودکان مشابه با وی که قبل از او به دنیا آمده اند نیز می توانستند کاندید دجال بودن باشند، حال آن که همگی آن ها فوت کرده اند.
  ۴ – علم پزشکی هنوز در زمینه ی علوم اعصاب و نورولوژی بسیار ناتوان است و در حال حاضر توانایی درمان کودکان مبتلا به ناهنجاری های شدید مغزی را ندارد و در آینده ی نزدیک نیز نخواهد داشت. بنابراین نمی تواند کودک مذکور را زنده نگه داشته و پرورش دهد. به همین دلیل احتمال دجال شدن وی منتفی است.

  ۷ – کودکی که از اولین ساعات زندگی در معرض دید عموم است و اخبار مربوط به وی با دقت و وسعت زیاد منتشر می شود، به فرض محال رسیدن به سن بزرگسالی، چگونه می تواند بزرگترین دجال تاریخ باشد. حال آن که همان مردمی که او را از کودکی به عنوان دجال می شناسند، می فهمند که نباید به سخنان وی اعتماد کرد.

 19. javad گفت:

  دجال همین ماهواره است که تو خونه هاست.یه چشمم داره ( ال ام بی) آهنگ زیبایی هم داره و همشم دروغ میگه صداشو همه از مغرب تا مشرق میشنون پس الکی دنبال شخص نگردین

 20. MOein گفت:

  lol dajal kiloyi chande moslmin am zyad film takhayoli mibinan agha nabini baba janbe nadarid 🙂

 21. یلدا گفت:

  واقعا این عکس بدنمو به ترس و وحشت میندازه

 22. آتوسا گفت:

  چرا انقدر شما ها زود قضاوت میکنین؟خجالت بکشید …مگه زشت بودن آدما یا غیر عادی بودن قیافه اونا دلیل بر بدبودنشونه؟؟؟

 23. سميه گفت:

  خروس بي محل
  علي آقا بهترين جواب رو دادننه تاييد كردن و نه رد …….

 24. سميه گفت:

  آقا جواد قطعا و يقينا همينه كه شما ميفرمايين

 25. سلینا گفت:

  خیلی منطقیه!!

 26. پوریا گفت:

  احلاً وصحلاً مرحبا کوفه نصیب تو شد

 27. افعی گفت:

  وقتی خدا است انسان کاری نمی تونه بکنه همه چیز دست خدا است شما اگر دوست دارید امام زمان بیاد خوب خودتونو درست کنید………………….

 28. Fateme Salmani گفت:

  همش دروغه

 29. داریوش گفت:

  این عکس رو من سه سال پیش توی سایت ها دیم و اون موقع زیرش نوشته بود این بچه در چین متولد شده و صیهونیست ها اون رو به قیمت گرونی خریدن و حالا نوشته شده در سرزمین های اشغالی به دنیا اومده .

 30. ناز باران گفت:

  این عکسو من ده سال پیش دیدم!!!!!!
  بچه ها خیلی نازه چرا میترسین؟؟؟

 31. مهتاب گفت:

  افعی جان سعیمو میکنم انسانه درستی باشم ولی خوب ترسیدم دیگه چی کارکنم…..

 32. مهتاب گفت:

  ممنون، یاسمن جون، ولی من باهمه بودم…به هرحال مرسی که به نیابت ازهمه جواب دادید…

 33. عرفان گفت:

  دروغه اره مگه امام ظهوركرده

 34. هانیه گفت:

  سلام من این موضوع رو چند ماه پیش شنیدم طی تحقیقی ک کردم این کودک توی چین ب دنیا اومده درحالی ک براساس کتب دینی تو اسرائیل ب دنیا میاد این خبر رو از سایتی خوندم ک گفته این کودک فوت کرده واین دجال نیست در حالی ک میتونهیه بیماریه ناقصی داشته باشه

 35. علی گفت:

  دجال شخص نیست گروهی است که باطل راحق وحق را باطل جلوه می دهندواین منابع برای اهل تسنن است وارد شده در شیعه

 36. محمّد گفت:

  این که دجال نیست آخه این صورتش در خشانه

 37. سرباز امام گفت:

  بعضی ها معتقند که دجال شخصیت حقیقی و حقوقی است ولی بعضی ها معتقند که گروهی یا قبیله ای هستند!!!

 38. هی!!! گفت:

  طبق تحقیقات من دجال در اصفهان متولد میشه و چند وقت پیش خوندم که متولد شده!!!

 39. سپهر گفت:

  اثلا به ما چه هر کی که هست خروس بی محل موجود نیست آفرین علی

 40. مریم گفت:

  تاحالاچندکودک بااین ناهنجاری متولدشده منتهامدل چشم کمی متفاوت .ایاهمه اینهادجالن؟

 41. مملی گفت:

  خداکنه باشه و آقا بیاد

 42. اسپارتاکوس گفت:

  کاش امام زمان زودتربیادراحتمون کنه

 43. شاهسون گفت:

  ما شاهسونها منتظر ظهور اقاييم

 44. محمدرضا گفت:

  بیچاره این بچه که که بهش تهمت می زننن(معلومه که اون طفل معصوم دجال نیست)

 45. امیر گفت:

  چرا این همه نا امیدی پیش آمده از این همه شایعات است پس کاری به این کارا نداشته باشیم برای ضهور زود تر دعا کنیم

 46. qazaleh گفت:

  ,vaaaaayyyyyyyyy yaaaaaaaaaa khodaaaaaaaaa

 47. شایان گفت:

  این تصویری که مشاهده کردید پسر بچه ای هست که فقط دو روز زنده بوده بعد مرده و توی این عکس مرده هست..
  دجال متولد شدن نداره
  دجال همین الان زنده هست و در یکی از روستا های اصفهان زندگی میکنه و از این مطلب صحت اطمینان رو دارم

 48. محمد گفت:

  چیزی شده خانم – نگران نباش هیچم نمیشه برات

 49. آقا امین گفت:

  اصلا به ما چه دجال هست یا نه !!! شما دعا کنید آقا ظهور کنن و اینکه گناه نکنین . با اینکه میدونم کار سختیه ولی گناه نکنید!!! برای تعجیل در فرج آقا صلوات

 50. اسی پار گفت:

  ای امام زمان زود تر بیا مارا از دست بد جنسان و همه را به مراد دلشان برسان آمین

 51. علی گفت:

  مهتاب میخوای نترسی به خدا ایمان بیار و نماز بخون اونایی هم ک میگن نیست و وجود نداره و از این حرفا به قیامت ایمان نداره

 52. bad boy گفت:

  به نظر من وجود داره چون تو قرانم اومده حالا اونی که قبولش نداره حتما نه کلام خدازو قبول داره نقیامتوو البته شایدم از رزس میگه وجود نداره

 53. bad boy گفت:

  نظرم اینه که این اگه بمیره بهتره چون اگه به قول بچه ها که میگن این دجال نیست و الکیه و این حرفا اگه این بزرگ بشه و اگه تولید مثل کنی نصلش ادامه پیدا میکنه.بعدشم شاید شما فکر کنین که کسی به این دختر نمیده ولی برعکس چیزی ک زیتده دختر ترشیده هاهاها

 54. یاسین گفت:

  دجال واقعی کاپیتور واینترنت که در همه جا هست مانیتور یه چشم اس

 55. منتظر ظهور گفت:

  دجال شی یا اشیاءنیست عزیزان یه موجود جان داره که مشخصاتش رو امام علي(ع)فرمودند.ما شیعیان به امید ظهور آقا دل خوشیم وقتی ایمانت قوی باشه دجال چه سگیه بذار بیاد .ولی بیاری حق ظهور نزدیک است انشاالله که از یاران امام باشیم

 56. نفیسه صادقی گفت:

  دجال هم یه طرز فکر جهانیه هم یه شخصه.ولی دلیل نمیشه که به هر بچه ای که بر اثر یه بیماری یه چشمش ناقص شده لقب دجال رو بدیم

 57. حسن گفت:

  مگه دجال چی کی میخواد چی کنه

 58. جواد گفت:

  با نظرتون موافقم دجال یک جریان فکری می باشد

 59. ﻣﻠﻴﺤﻪ ﺭﺿﺎﻳﻲ گفت:

  ﺳﻼﻡ. ﺩﺟﺎﻝ ﻫﺮﭼﻲ ﻫﺴﺖ ﺑﺎﺷﻪ ..ﻣﻬﻢ اﻳﻨﻪ اﮔﺮﻓﻜﺮﺵ ﻫﻢ ﺑﺮاﻣﻮﻥ ﻧﺎﺭاﺣﺖ ﻛﻨﻨﺪﻩ اﺳﺖ اﻣﺎﺑﺮاﻱ ﻣﻦ ﻳﻚ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻣﻬﻤﻪ ….اﻗﺎاﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﺧﻴﻠﻲ ﺯﻭﺩﺑﻴﺎﺩ…ﻇﻠﻢ اﻳﻨﻘﺪﺭﺯﻳﺎﺩﺷﺪﻩ ﻛﻪ ﺣﺎﺿﺮﻡ ﺻﺪﺩﺟﺎﻝ ﺑﻴﻨﻤﻮﻥ ﺑﺎﺷﻪ ﻭﻟﻲ ﺁﻗﺎﻇﻬﻮﺭﻛﻨﻪ,اﻣﻴﺪﻭاﺭﻡ اﺯﺧﺪاﻫﻤﻪ ﻣﺎﻳﺎﺭاﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎﺷﻴﻢ .

 60. هلیا گفت:

  خیلی منطقی بود.
  منم موافقم با حرفایی که زدی.
  اگه دجال عمرش زیاده و از اون موقع تا حالا زنده اس پس یعنی حالا بین خودمونه و ما خبر نداریم.
  منظور همین ماهواره و تلویزیون و دلاره.به نظر من دجال آدم نیست همیناییه که گفتم.

 61. ناصر گفت:

  جالبه دجال شبیه پایپه که باهاش شیشه میکشند ، یه چشم داره ، پوشاننده حقیقته، اختیار رو از آدما میگیره و کاملا بهشون فرمان میده
  و جالبه حضرت علی گفته خورشید همراهش حرکت مکنه که همون آتش میتونه باشه ، به دریا فرو میرود که همون تو آب کردن پایپ بعد از حرارت دادنشه ، در مقابلش کوهی سفید که همون سنگ شیشه و در مقابلش کوهی دود آلود که مردمان آن را غذا میپندارند جالبه که بعد از مصرف شیشه فرد به مدته 2_3 روز میل به خوردن غذا نداره.

 62. احمد بابایی گفت:

  مطالبتون خوبه

 63. محمد حسین حاافظی گفت:

  توروایات آمده دجال سواربرالاغ سفید میاد اگراین نوزاد دجال باشه حالا منتظرباشیم که او به سن برسد که بألاع سفید بیاد

 64. حدیث گفت:

  واقن جالب بود..ولی قضاوت زوده،،ایشالله هر چه زودتر معلوم شه!

 65. مهدی گفت:

  خیلی دوست دارم عکسه الان شو ببینم

 66. سهیل مذهبی گفت:

  انشالله آقا امام زمان ضهور کند و بی تاب نباشیم انشالله..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه
خرید رپورتاژ خرید بک لینک شرکت نرم افزاری نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری تولید کننده روغن زیتون ماشین آلات صنایع غذایی