http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با بارداری و زایمان

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آرایش زیبا آرایش صورت آرایش چشم آموزش آرایش صورت آموزش آرایش چشم اس ام اس جوک جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس سرکاری اس ام اس سرکاری باحال اس ام اس سرکاری جدید اس ام اس طنز باحال اس ام اس طنز جدید اس ام اس های جدید جوک جدید جوک خنده دار زیبایی صورت زیبایی پوست عکس آرایش چشم عکس جدید ناخن عکس مدل موی ساده عکس ناخن جدید عکسهای ناخن جدید متن طنز خنده دار مدل آرایش چشم مدل جدید ناخن مدل رنگ مو مدل موی جدید مدل ناخن جدید مراقبت از پوست پوست زیبا

کدام یک از تست‌های بارداری قابل اعتماد هستند ؟

خانه » دانستنیهای خانواده » بارداری و زایمان » کدام یک از تست‌های بارداری قابل اعتماد هستند ؟

بسیاری از خانم ها به دنبال راهی قابل اعتماد برای اطمینان از باردار بودن شان هستند. آنها می خواهند خیلی زودتر از آزمایشگاه از نتیجه باخبر شوند و بدانند که به زودی مادر می شوند یا نه. از سوی دیگر در میان روش های مختلفی که برای این کار وجود دارد.

بسیاری از خانم ها به دنبال راهی قابل اعتماد برای اطمینان از باردار بودن شان هستند. آنها می خواهند خیلی زودتر از آزمایشگاه از نتیجه باخبر شوند و بدانند که به زودی مادر می شوند یا نه. از سوی دیگر در میان روش های مختلفی که برای این کار وجود دارد، سردرگم هستند و نمی دانند روش درست کدام است. دکتر نسرین زارع پور، متخصص زنان و زایمان درباره انواع روش های تست بارداری براساس سؤالی که یکی از خوانندگان از مجله سیب سبز پرسیده اند، توضیح می دهد.

آزمایش خون قابل اعتماد است

روند تشخیص حاملگی معمولا زمانی آغاز می شود که فرد با علائم بارداری و احتمالا نتیجه مثبت تست ادراری خانگی مراجعه می کند که در این افراد از تست تائیدی HCG در خون استفاده می شود. تعدادی از نشانه ها و علائم بالینی هستند که بر مراحل اولیه حاملگی دلالت دارند ولی هیچ کدام جز آزمایش خون، علت قطعی بارداری نیستند. HCG هورمونی است که به اصطلاح، هورمون حاملگی نامیده می شود و کشف آن در خون و ادرار مادر ، پایه و اساس تست های هورمونی حاملگی است. این هورمون تقریبا به طور انحصاری در جفت تولید می شود ولی به مقدار بسیار کم در بافت های مردان و همچنین در زنان غیرحامله نیز تولید می شود. با وجود این، شناسایی HCG در خون یا ادرار، تقریبا همیشه نشانه حاملگی است.

دلایل منفی بودن تست چیست؟

مهم ترین دلیل که ممکن است تست خانگی منفی باشد این است که شما اصلا باردار نیستید. احتمال دیگر این است که تخمک گذاری دیرتر از موعدی که محاسبه کردید، اتفاق افتاده باشد و هنوز در اوایل بارداری به سر می برید. در 10 درصد موارد نتیجه تست منفی است زیرا هورمون آن کم است. چنانچه تست تان منفی بود اما همچنان عادت ماهانه نشدید 3 روز بعد آن را تکرار کنید.

زمان مناسب استفاده از تست ها چه موقع است؟

درصورت استفاده از تست های حساس، مولکول کامل HCG در پلاسمای زنان حامله 8 تا 9 روز بعد از تخمک گذاری قابل تشخیص است، بنابراین احتمالا این هورمون در زمان لانه گزینی، وارد جریان خون مادر می شود و میزان آن در خون، به سرعت افزایش یافته و تقریبا هر 2 روز مقدار آن دوبرابر می شود و بیشترین مقدار آن در هفته های 8 تا 10 حاملگی حاصل می شود. تفاوت چشمگیری در میزان محاسبه شده HCG سرم بین روش های مختلف سنجش که تعداد آنها به بیش از 100 عدد می رسد، به چشم می خورد. حداکثر میزان HCG خون بین روزهای 60 تا 80 بعد از آخرین قاعدگی دیده می شود و تقریبا 100هزار میلی یونیت در میلی لیتر است. تقریبا در هفته های 10 تا 12 حاملگی میزان این هورمون کاهش پیدا می کند و حدود هفته 16 به کمترین حد خود می رسد و در بقیه دوران حاملگی در همین حد پایین حفظ می شود.

روش های مختلف کدام است؟

ادرار مادر حاوی همان انواع محصولات تجزیه HCG است که در خون یافت می شود. برای سنجش سرمی و ادراری HCG، روش های متنوعی در آزمایشگاه ها وجود دارند که در هر یک از آنها از ترکیبی از آنتی بادی ها که اندکی متفاوتند استفاده می شود. یکی دیگر از روش های رایج برای تشخیص و تعیین مقدار HCG، روشی است که حساسیت تشخیص آزمایشگاهی آن در حد یک میلی یونیت در میلی لیتر و نتیجه مثبت کاذب تست HCG بسیار نادر است. البته انواع خانگی تست های حاملگی وجود دارند.

در یک بررسی انجام شده، 16 کیت خانگی مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که فقط 5 درصد آنها دارای معیارهای لازم بودند و میزان بالایی از نتایج منفی کاذب در این کیت های خانگی وجود داشت و فقط 15درصد حاملگی ها را در زمان قاعدگی فراموش شده، می توانستند شناسایی کنند. بنابراین در این تحقیق، کاربرد تست های خانگی را تا حدودی زیر سؤال بردند و در مواردی که تشخیص حاملگی بسیار حساس است، به خصوص در بارداری های خارج از رحم به دلیل موارد زیاد مثبت و منفی کاذب این تست های خانگی ، توصیه می شود از تست های انجام شده روی خون مادر استفاده شود تا هرچه سریع تر اقدامات لازم صورت گیرد.

گردآوری: مجله اینترنتی پارسی وان

منبع: مجله سیب سبز


مطالب پیشنهادی

زن و مرد ایده‌آل برای ازدواج چه کسی است؟

دوران بارداری و مرگ جنین

حرف هایی که نباید به زنی که همسر شماست بگویید!

دوستانی که دوست نیستند! +سری دوم +تصاویر

پربازدید های بارداری و زایمان , دانستنیهای خانواده

نظرات شما