مهم‌ترین علت فرار دختران چیست؟

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی گفت: مورد اغفال واقع شدن و زندگی در خانواده متشنج، مهم ترین علت فرار دختران از خانه است.

«زرین تاج علیزادگان» منطقه ی آذربایجان غربی، با بیان این مطلب اظهار کرد: نداشتن خاستگاه اجتماعی در خانواده، فقر فرهنگی و روابط عاطفی ناپایدار میان والدین و فرزندان،مهم ترین علت فرار دختران از خانه است.

 

 وی با اشاره به تاثیر ضعف اخلاقی در فراری شدن دختران از خانه گفت: عدم بلوغ اجتماعی در سنین کم و ضعیف بودن اعتماد به نفس در دختران می تواند سبب اعتیاد و فساد اخلاقی در دختران شود.

 

 معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی در پاسخ به این که چه مشکلاتی پس از فراری شدن، پیش روی دختران است، تصریح کرد: مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتن، خودکشی، خود زنی، قرارگرفتن در خانه های فساد از مشکلات پیش روی دختران متواری از خانه است.

 

علیزادگان با بیان این که دختران و زنانی که به حمایت و بازپروری نیاز دارند تحت حمایت های بهزیستی قرار می گیرند، افزود: این افراد ابتدا از طریق تیم تخصصی مرکز مداخله در بحران (فردی، خانوادگی و اجتماعی ) ارزیابی و در صورت داشتن شرایط لازم به مرکز حمایت و بازپروری اعزام می شوند.

 

 وی ادامه داد: این مراکز طبق وظایف خود، دختران و زنان را نگهداری و یا به صورت غیرشبانه روزی تحت پوشش داشته و از طریق ارائه خدمات تخصصی نظیر مددکاری اجتماعی، روانشناسی آنها را حمایت می کنند.

 

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴ دختر فراری از خانه حمایت و ساماندهی شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه
خرید رپورتاژ خرید بک لینک شرکت نرم افزاری نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری تولید کننده روغن زیتون ماشین آلات صنایع غذایی