نرم افزار مدیریت

نگرانی از کشف تار عنکبوت در زباله های هسته ای!

مجموعه :گوناگون

ایسنا:كارمندان بخش زباله هاي هسته يي سايت ساوانا ريور در كاروليناي جنوبي ماه گذشته تارهاي عنكبوت عجيبي درعمق 5 و 9 متري استخر سوخت هاي مصرفي پيدا كردند.

 

چنين ماده سفيد رنگ رشته مانندي تاكنون در بين زباله هاي هسته اي ديده نشده بود و كشف آن باعث نگراني دانشمندان در خصوص احتمال وقوع جهش ژنتيكي در عنكبوت ها شده است. كارشناسان آزمايشگاه ملي ساوانا ريور نمونه هاي كشف شده را جمع آوري كرده و در حال بررسي دقيق آنها هستند.

 

اسيديته و دماي آب در استخر سوخت هاي مصرفي در اندازه خاصي قرار دارد و در صورت ورود ميكرو ارگانيسم ها به داخل استخر امكان زنده ماندن آنها وجود دارد. حضور هر موجودي در استخر سوخت هاي مصرفي، آن را در معرض پرتوهاي راديواكتيو قرار مي دهد و احتمال تغييرات ژنتيكي و مبدل شدن به حيوانات بزرگ تر را افزايش مي دهد.

 

اگر تارها واقعا توسط عنكبوت ها در اعماق استخر درست شده باشند، احتمال قرار گرفتن آنها در معرض پرتوهاي راديواكتيو و جهش ژني عنكبوت وجود دارد.

 

تنها برخي ارگانيسم ها خاصيت مقاومت طبيعي در برابر تابش و پرتوهاي راديواكتيو دارند كه از آن جمله مي توان به باكتري «داينوكوكوس راديودورانس» اشاره كرد.

 

اين باكتري يك ارگانيسم طبيعي ضد تابش است كه با استفاده از روش هاي مهندسي ژنتيك براي درمان راديواكتيو استفاده مي شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران