نرم افزار مدیریت

محتکران لپ تاپ در پایان راه

پرونده محتکران بازار کامپیوتر که توسط اتحادیه فناوران رایانه تهران پیگیری می شد، با عرضه محصولات احتکار شده بسته شد.

 
سیدمهدی میرمهدی، رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اعلام این خبر و با بیان اینکه عملیات نامحسوس شناسایی احتکارکنندگان لپ تاپ در بازار کامپیوتر از چند ماه پیش صورت گرفته بود، گفت: شناسایی پنج محتکر لپ تاپ در تهران و مهلت داده شده به آنها باعث شد تا محصولاتی که در انبارها مانده بود در پشت ویترین مغازه ها قرار گیرند.

وی با اعلام به اینکه برخی از فعالان حوزه بازار لپ تاپ به احتکار این کالای ارتباطی می پردازند، گفت: مدتی است که بازرسان این اتحادیه به صورت نامحسوس به کنترل و شناسایی مغازه هایی می پردازند که سوءاستفاده و احتکار می کنند.

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به شرایط حاضر در بازار لپ تاپ و کامپیوتر گفت: مراجعه کنندگان به این بازارها می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف فروشگاه ها اعم از گران فروشی، عدم نصب برچسب و همچنین نفروختن کالای مورد نظر نام فروشگاه متخلف را به اتحادیه اعلام کنند تا برخورد قانونی انجام شود.

نوسان نرخ ارز که منجر به دو برابر شدن قیمت کالا های دیجیتالی از جمله لپ تاپ و کامپیوتر شده به سوءاستفاده برخی از فروشندگان احتکار این کالاها انجامیده است.

 
برخی از فعالان بازار با نفروختن محصولات خود توازن در بازار این کالاها را برهم می زنند و  زمینه ساز گرانی بیش از حد در بازار می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران