نرم افزار مدیریت

چیپ های ویژه ایوی بریج اینتل برای تولید تبلت و لپ تاپ های کم مصرف تر

اینتل به تازگی خبرهایی درباره نسخه جدیدی از پردازنده های ایوی بریج خود منتشر کرده که قرار است در نمایشگاه هفته آینده CES رونمایی شوند. گفته می شود این تکنولوژی تازه اینتل به شکل قابل توجهی میزان مصرف انرژی پردازنده های سری Core اینتل را کاهش داده و بهینه می کند.

این SKU محدود، بر پایه پردازنده های نسل سوم اینتل، موسوم به ایوی بریج ساخته شده و مصرف انرژی بسیار مناسبی زیر ۱۰ وات دارند. حتی ممکن است به زودی مصرف آنها به کمتر از این مقدار هم برسد. سخنگوی اینتل می گوید: «این پردازنده ها طراحی اولترابوک های جدید را امکان پذیر می کند و قرار است این چیپ ها به زودی وارد بازار شوند.»

مصرف بهینه انرژی یکی از معیارهای مهم صنعت پردازنده است و پردازنده های اصلی سری Core اینتل تا کنون مصرفی بیش از ۱۷ وات داشتند. این سری پیش از این در برخی اولترابوک ها و مک بوک ایر اپل مورد استفاده قرار گرفته است. تا کنون تمام محصولات با مصرف کمتر از ۱۰ وات اینتل، محدود به چیپ های Atom با کارایی پایین بودند که در برخی تبلت ها و اسمارت فون ها مورد استفاده قرار می گرفتند. به طور عمومی، میزان مصرف کمتر به عمر بیشتر باتری گجت و همچنین طراحی نازک تر آن کمک شایانی می کند.

البته اینتل هنوز نگفته این سری پردازنده ایوی بریج تا چه میزان کمتر از ۱۰ وات، مصرف انرژی خواهند داشت و احتمالا تا هفته آینده باید منتظر سخنرانی معاون ارشد اینتل در CES بمانیم. همچمین هنوز زمان شروع استفاده از این پردازنده ها در محصولات عرضه شده توسط همکاران اینتل اعلام نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب هتل آپارتمان مشهد نرم افزار مطب نرم افزار رستوران