تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با آشپزی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آرایش زیبا آرایش صورت آرایش چشم آموزش آرایش صورت آموزش آرایش چشم اس ام اس جوک جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس سرکاری اس ام اس سرکاری باحال اس ام اس سرکاری جدید اس ام اس طنز باحال اس ام اس طنز جدید اس ام اس های جدید جوک جدید جوک خنده دار زیبایی صورت زیبایی پوست عکس آرایش چشم عکس جدید ناخن عکس مدل موی ساده عکس ناخن جدید عکسهای ناخن جدید متن طنز خنده دار مدل آرایش چشم مدل جدید ناخن مدل رنگ مو مدل موی جدید مدل ناخن جدید مراقبت از پوست پوست زیبا

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با یک لیوان آب

خانه » سبک زندگی و خانه داری » آشپزی » تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با یک لیوان آب

همه از خواص و فواید عسل می گویند و این روزها به دلیل گرانی و استقبال بسیار از این ماده غذایی، متاسفانه عسل های...

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با یک لیوان آب

همه از خواص و فواید عسل می گویند و این روزها به دلیل گرانی و استقبال بسیار از این ماده غذایی، متاسفانه عسل های تقلبی زیادی هم در بازار پیدا می شود.

اما شما چگونه می توانید عسل اصل و خوب را از عسل تقلبی تشخیص بدهید؟ روش های زیادی که در حقیقت به افسانه شباهت دارد، در این باره شنیده می شود. مثلا می گویند اگر عسل شکرک بزند، تقلبی است یا اینکه رنگش باید کهربایی باشد یا اینکه اگر آن را در ظرف بریزیم، نباید رشته اش قطع شود، اما باید گفت که هیچ کدام از این روش ها، برای تشخیص عسل اصل از تقلبی، جواب نمی دهد.

عسل طبیعی و خالص، اصلا باید شکرک بزند. آنزیم ها و قند موجود در عسل باعث شکرک زدن آن می شود. اجسام خارجی از قبیل ذرات موم، گرده گل یا حتی گرد و غبار می توانند به عنوان هسته تبلور باشند. شاید بتوان گفت که عسل طبیعی و خالص را فقط می توان در آزمایشگاه های مواد غذایی از انواع تقلبی تشخیص داد.

تقلب در ساخت عسل به روش های متنوعی انجام می شود به صورتی که حتی اگر شما را بالای سر یک کندوی عسل هم بردند، باز هم نمی توانید مطمئن باشید عسل های روی شبکه موم های این کندوها تقلبی است یا اصل. یک روش تقلب در ساخت عسل این است که مواد گلوکزی را در آب و شیره گیاهان حل می کنند و به صورت عسل درمی آورند. راه دیگر این است که به جای گیاهان، زنبورها را با آب قند تغذیه کنند. این عسل در آزمایشگاه به علت درصد بالای ساکاروزی که دارد، قابل تشخیص است، اما در مغازه های عسل فروشی تقریبا غیر ممکن.

یکی از روش های کمی مطمئن برای شناخت عسل خوب، این است که آن را داخل یک لیوان آب سرد بریزید. اگر قطره های عسل حل نشدند و ته لیوان ته نشین شدند، عسل اصل است، اما اگر عسل در آب حل و ذرات آن به صورت رشته هایی در آب ناپدید شدند، احتمال اینکه آن عسل تقلبی باشد بیشتر است.

منبع: هفته نامه زندگی مثبت


مطالب پیشنهادی

خلاقیت خانمها در خانه داری

ویژگی های کفش مناسب مدرسه

بهترین راه نگهداری نان

طرز تهیه نان کماج خرمایی

پربازدید های آشپزی , سبک زندگی و خانه داری

نظرات شما