http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار روز

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آرایش زیبا آرایش صورت آرایش چشم آموزش آرایش صورت آموزش آرایش چشم اس ام اس جوک جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس سرکاری اس ام اس سرکاری باحال اس ام اس سرکاری جدید اس ام اس طنز باحال اس ام اس طنز جدید اس ام اس های جدید جوک جدید جوک خنده دار زیبایی صورت زیبایی پوست عکس آرایش چشم عکس جدید ناخن عکس مدل موی ساده عکس ناخن جدید عکسهای ناخن جدید متن طنز خنده دار مدل آرایش چشم مدل جدید ناخن مدل رنگ مو مدل موی جدید مدل ناخن جدید مراقبت از پوست پوست زیبا

«حریم سلطان» بر روابط 2 کشور تاثیر گذاشت!

خانه » اخبار روز » فرهنگی » «حریم سلطان» بر روابط 2 کشور تاثیر گذاشت!

سریال «حریم سلطان» موفق شده است با اتکا به گذشته ای مشترک مردم بالکان و ترکیه را با هم دوست و همراه کند. زندگی سلطان سلیمان به شکل های مختلف تعریف شده است...

هفته نامه آسمان: سریال «حریم سلطان» موفق شده است با اتکا به گذشته ای مشترک مردم بالکان و ترکیه را با هم دوست و همراه کند. زندگی سلطان سلیمان به شکل های مختلف تعریف شده است؛ سریال تلویزیونی، کتاب های مختلف و سفر نامه ها.

او طرفداران بسیاری از دور و نزدیک ترکیه دارد. به گفته تحلیلگران شهرت سلیمان همچنین بخش مهمی از رابطه خارجی ترکیه با بالکان را به شکلی غیر رسمی شکل داده است.

 حالا سریال «حریم سلطان» براساس زندگی عشقی سلیمان و علاقه او به خرم، زنی که از بردگی به همسری پادشاه می رسد، به موفقیتی عجیب در ترکیه و بالکان رسیده است. فصل اول سریال سال 2011 روی آنتن رفت و این روز ها فصل سوم آن پخش می شود.

اما این سریال چطور موجب دوستی بالکان و ترکیه شده است؟ بیر گول دمیرتاس، متخصص امور بالکان در دانشگاه TOBB در آنکارا معتقد است: «روابط ترکیه با کشور های همسایه اش دیگر فقط در سطح کشوری شکل نمی گیرد، بلکه جوامع مختلف و شخصیت های مختلف غیر  سیاسی دو کشور نیز با هم ارتباط برقرار می کنند.»

این استاد دانشگاه افزود در گذشته امپراتوری عثمانی در تاریخ اغلب کشور های بالکان «برگی سیاه» بود، اما «حریم سلطان» به مردم این فرصت را داده تا از منظری دیگر تاریخ مشترک خود را ارزیابی کنند.

مالیشا می یوویچ، از مدیران یک انتشارات در صربستان معتقد است: سلطان سلیمان حالا مدرن شده است. کل منطقه این سریال را نگاه می کنند و در مورد این پادشاه کتاب می خوانند، پادشاهی که تنها یک زن را دوست داشت و دنیا زیر یوغش بود.

به این می ماند که ترکیه موفق شد مانند گذشته با این سریال کل منطقه را دوباره زیر سلطه خود بگیرد و حسن نوستالژی مردم بالکن را برای گذشته ای نه چندان شیرین دوباره زنده کند.»

با اینکه سنت سفر مردم بالکان به استانبول به سال های دور برمی گردد، اما از زمان پخش سریال بر تعداد مسافران بالکان – استانبول افزوده شده است. طبق آمار این روز ها 50 درصد مسافران بالکان به ترکیه از طرفداران پروپاقرص سریال هستند. به گفته راهنماهای گردشگران در طی سفر اغلب بالکانی ها در مورد سریال و میراث سلیمان صحبت می کنند.

عجیب اینجاست که سریال موجب شده است مردم بالکان متوجه شباهت های بسیار خود با ترک ها شوند، امری که تا چندی پیش منکر آن بودند. به نظر می رسد با اینکه عده ای از پخش سریال خشونت نیستند، اما «حریم سلطان» موفق شده است بهتر از هر سفیر صلح دیگری برگ سیاه حکومت عثمانی در بالکان را تا حدودی از خاطره ها بیرون براند.


مطالب پیشنهادی

سیگاری نبودن شرط استخدام قضات جدید

عناوین روزنامه های ورزشی امروز سه شنبه 19 فروردین 1393

امکان پس دادن عروس توسط داماد بعد از 1 ماه

داماد عربستانی با یک دلیل عجیب همسرش را طلاق داد!

پربازدید های اخبار روز , فرهنگی

نظرات شما