ابتکاری جدید برای جلوگیری از قاچاق طلا

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در گذشته و قبل از افزایش قیمت ها قاچاق طلا برعکس حالا بود و طلا به کشور قاچاق می شد اما درحال حاضر روند کاملا تغییر کرده و طلا از کشور خارج می شود که این خروج طلا به صورت شمش است.

مهدی ابویی اظهار کرد: برای جلوگیری از قاچاق طلا چیپ های بسیار کوچکی طراحی کرده ایم که روی طلاهای ساخته و وارد شده نصب می شود.

وی گفت: در حال حاضر این چیپ ها روی برخی تولیدات داخلی در حال نصب است. تا چند وقت آینده به دنبال آن هستیم تا روی طلاهای وارداتی و همچنین تولید داخلی این چیپ ها را نصب کنیم.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد:  این چیپ ها با چشم قابل رویت نیستند و با دستگاه های الکترونیکی مرتبط قابل خواندن هستند و تا زمانی که ذوب و به شمش تبدیل نشوند از بین نمی روند.

ابویی همچنین گفت: طرح شبنم و ایران کد یکی از راه های جلوگیری از قاچاق کالاست و تا زمانی که مردم در این راه دست اندرکاران را یاری کنند نمی توانیم از ورود کالای قاچاق و بی کیفیت جلوگیری کنیم.

وی با تایید این که در بازار، دلار تقلبی وجود دارد، گفت: مردم و متقاضیان طلا باید بسیار هوشیار باشند و دلار تقلبی را از بازار آزاد خریداری نکنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه
خرید رپورتاژ خرید بک لینک شرکت نرم افزاری نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران نرم افزار انبارداری تولید کننده روغن زیتون ماشین آلات صنایع غذایی