نرم افزار مدیریت

ابتکاری جدید برای جلوگیری از قاچاق طلا

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در گذشته و قبل از افزایش قیمت ها قاچاق طلا برعکس حالا بود و طلا به کشور قاچاق می شد اما درحال حاضر روند کاملا تغییر کرده و طلا از کشور خارج می شود که این خروج طلا به صورت شمش است.

مهدی ابویی اظهار کرد: برای جلوگیری از قاچاق طلا چیپ های بسیار کوچکی طراحی کرده ایم که روی طلاهای ساخته و وارد شده نصب می شود.

وی گفت: در حال حاضر این چیپ ها روی برخی تولیدات داخلی در حال نصب است. تا چند وقت آینده به دنبال آن هستیم تا روی طلاهای وارداتی و همچنین تولید داخلی این چیپ ها را نصب کنیم.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد:  این چیپ ها با چشم قابل رویت نیستند و با دستگاه های الکترونیکی مرتبط قابل خواندن هستند و تا زمانی که ذوب و به شمش تبدیل نشوند از بین نمی روند.

ابویی همچنین گفت: طرح شبنم و ایران کد یکی از راه های جلوگیری از قاچاق کالاست و تا زمانی که مردم در این راه دست اندرکاران را یاری کنند نمی توانیم از ورود کالای قاچاق و بی کیفیت جلوگیری کنیم.

وی با تایید این که در بازار، دلار تقلبی وجود دارد، گفت: مردم و متقاضیان طلا باید بسیار هوشیار باشند و دلار تقلبی را از بازار آزاد خریداری نکنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب نرم افزار مطب نرم افزار رستوران