تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با سرگرمی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آرایش زیبا آرایش صورت آرایش چشم آموزش آرایش صورت آموزش آرایش چشم اس ام اس جوک جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس سرکاری اس ام اس سرکاری باحال اس ام اس سرکاری جدید اس ام اس طنز باحال اس ام اس طنز جدید اس ام اس های جدید جوک جدید جوک خنده دار زیبایی صورت زیبایی پوست عکس آرایش چشم عکس جدید ناخن عکس مدل موی ساده عکس ناخن جدید عکسهای ناخن جدید متن طنز خنده دار مدل آرایش چشم مدل جدید ناخن مدل رنگ مو مدل موی جدید مدل ناخن جدید مراقبت از پوست پوست زیبا

گرانترین قهوه دنیا

خانه » سرگرمی » مطالب خواندنی » گرانترین قهوه دنیا

ایا تا بحال در هنگام قهوه خوردن با خود فکر کردید این قهوه ای که میخورید از کجا امده است ؟

گرانترین قهوه دنیا

ایا تا بحال در هنگام قهوه خوردن با خود فکر کردید این قهوه ای که میخورید از کجا امده است ؟ یا اصلا گرون ترین قهوه دنیا چیه و برای کدام کشور است ؟ خوب در این مطلب که سایت پاتوق منتشر کردیم میخواهیم روش تهیه گرون ترین قهوه دنیا که تقریبا کیلویی ۱۱۰۰ دلار میرسد رو اعلام کنیم .

کوپی لواک (به انگلیسی: Kopi Luwak)‏ نوعی قهوه است که از دانه های قهوه موجود در مدفوع حیوانی از رده راسویان به نام گربه زباد (بهانگلیسی: Civet)‏ تهیه می شود. این حیوان پس از خوردن دانه های قهوه، هسته آن را دفع می کند که از آن برای تهیه این نوع قهوه استفاده می شود. این قهوه گرانترین قهوه دنیا است.

اینجانورکه از دانه های قهوه تغذیه میکند، فقط از پوست دانه های آن تغذیه میکند و هسته قهوه از بدن او دفع میشود که روستائیان آنها را جمع میکنند و هر کیلو مدفوع را به ۱۱۰۰ دلار میفروشند.

از این قهوه “مرغوب” فقط سالانه ۲۵۰ کیلو تهیه میشود و به قیمت بسیار گزافی فروخته میشود! بهتر است این را هم بدانید که پروفسوری در کانادا بر روی این قهوه تحقیقاتی به عمل آورده است و مدعیست که نه تنها این نوع قهوه باکتری بیشتری از دیگر قهوه ها ندارد بلکه کمتر هم دارد و هیچ گونه بیماری یی با نوشیدن این نوع قهوه انسان را تهدید نمیکند!

برای تهیه قهوه Kopi Luwak آنها را شسته و سپس در گرمایی برابر ۲۵۰ درجه سانیتگراد آنها را سرخ میکنند! کسانی که این قهوه را نوشیده اند آن را بسیار نوشیدنی معرفی میکنند.

دانشمندان علت مزه خاص این نوع قهوه را دلیل بر این میدانند که دانه های این قهوه از روده Luwak رّد میشوند و اسیدها و آنزیمهایی که با آنها قاطی میشوند باعث میشوند که پروئتین زیادی از آنها جدا شوند که همین امر باعث خاص بودن این نوع قهوه میباشد.


مطالب پیشنهادی

مردم دنیا در SMS شان چطور می خندند؟ +تصاویر

عجیب ترین مشاغل پدالی دنیا +عکس

فال روزانه یکشنبه 29 بهمن 1391

فال روز شنبه 27 مهر 1392

پربازدید های سرگرمی , مطالب خواندنی

نظرات شما