نرم افزار مدیریت

چربی سر خود را به آسانی از بین ببرید

علت چربی سر ، مصرف کردن چربی زیاد با غذاهاست، زیاد شدن چربی در زیر پوست سر به علت  ازدیاد چربی خون است .با ما در این مقاله از پارسی وان همراه باشید.

 

 

درمان چربی سر:

 

 

۱ – شستشوی معده و دستگاه گوارشی و کم کردن چربیهای خون به طور عموم با خوردن ایار جات، ایارج فیقرا و اطریفل.

 

۲- به کاربردن داروهای تمیز کننده و از بین برنده چربی مثل وسمه، نشادر، سبوس ها، تخم , .خطمی، بادام تلخ

 

۳-گاهی با داروهای تنگ کننده مسام مثل جوشانده مورد، بلوط، میوه کاج

 

۴- مالیدن روغن زیتون و آب غوره

 

نسخه دیگر: برای از بین بردن چربی سر ، سر را هر دو روز در میان با جوشانده آب میوه کاج که در آن مورد و نشا در حل کرده باشند بشویند. یا سبوس یک کیلو، کاج یک کیلو، مقداری از آن داروها را جوشانده به اندازه کافی مورد و کمی نشا در در آب آنها خیس کرده سر را بشویند دستورات زیر برای حفظ مو و ریزش آن مؤثر است و کسانی که مایلند موی آنها دچار ریزش و نابودی نگردد. دستورات زیر را رعایت نمایند. تا موهای آنها به حالت طبیعی باقی بمانند. مالیدن روغن هاى لادن، موزدا پرسیاوشان، شقایق، سنبل، سعد، مصطکی، آمله، تخم چغندر، تخم کرفس مازو و یا خیسانده مورد در آب آمله و سپس در روغن کنجد توصیه میشود.

برای تهیه روغن های فوق مقداری از داروی لازم را جوشانده آب صاف شده، آن را در روغن کنجد ریخته دوباره به جوشانند تا آب تبخیر شود با این روش روغن مطلوب به دست خواهد آمد کسانی که از روغنهای فوق می خواهند استفاده نمایند، بایستی با جوشانده هلیله سیاه و باقلا و آب چغندر قبلاً سر را بشوینل. ناگفته نماند که اگر پوست درخت کاج را سوزانده و خاکستر آن را به روغن های بالا اضافه کنند نتیجه بهتری خواهد داد.

 

 

_دستور زیر برای بهداشت موی طویل مفید است :

 

 

گل سرخ۱۰ گرم

 

آمله ۵ گرم
برگ مورد  ۴۰ گرم

 

پرسیاوشان ۵۰ گرم
داروهای فوق را نیم کوب کرده، روزانه مقداری از آن را جوشانده سر را چندین توبت ماساژ دهند.

 

نسخه: جوشانده برگ کدو و برگ کنجد، شستشوی موها با آب مورد و آب چغندر و کمی خردل. نسخه: جو پوستکنده ۵۰ گرم، آمله مقشر ۱۵ گرم، همه را جوشانده آب آن را در روغن بنفشه ریخته دوباره به جوشانند تا آنها تبخیر شود.

 

نسخه: لادن ۳۰ گرم، آب برگ خطمی یک لیوان، آب برگ کنجد یک لیوان، آب برگ کدو یک لیوان، این داروها را در روغن کنجد حل کرده پس از جوشاندن، روزانه سر را ماساژ دهند. و محمد زکریای رازی عقیده دارد که در بهار روغن مورد و در زمستان روغن نارگیل به مالند و از روغن های بسیار سرد (از نظر کیفیت) بپرهیزند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

خرید رپورتاژ خرید بک لینک نرم افزار مطب هتل آپارتمان مشهد نرم افزار مطب نرم افزار رستوران