http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با دانستنیهای پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آرایش زیبا آرایش صورت آرایش چشم آموزش آرایش صورت آموزش آرایش چشم اس ام اس جوک جدید اس ام اس خنده دار اس ام اس سرکاری اس ام اس سرکاری باحال اس ام اس سرکاری جدید اس ام اس طنز باحال اس ام اس طنز جدید اس ام اس های جدید جوک جدید جوک خنده دار زیبایی صورت زیبایی پوست عکس آرایش چشم عکس جدید ناخن عکس مدل موی ساده عکس ناخن جدید عکسهای ناخن جدید متن طنز خنده دار مدل آرایش چشم مدل جدید ناخن مدل رنگ مو مدل موی جدید مدل ناخن جدید مراقبت از پوست پوست زیبا

با علائم بیماری آلزایمر در جوانی و سیر پیشرفت آن آشنا شوید

خانه » روانشناسی » با علائم بیماری آلزایمر در جوانی و سیر پیشرفت آن آشنا شوید

بیماری آلزایمر در جوانی نیز نشانه هایی را بروز می دهد. بزرگترین علت بیماری آلزایمر این است که فرد از والدین خود این بیماری را به ارث می برد.بیماری آلزایمر در جوانی آغاز می شود و کم و بیش نشانه های آن را می توان در کارکرد فرد مشاهده کرد. در بیماری آلزایمر بافت مغز به شکلی بازگشت ناپذیر رو به تباهی می گذارد تا جایی که فرد را دچار مشکلات شدیدی می کند.در این مطلب از مجله پارسی وان برای شما راجع به آلزایمر صحبت می کنیم.

آلزایمر در جوانی

بیماری آلزایمر چیست

بیماری آلزایمر در جوانی آغاز می شود و کم و بیش نشانه های آن را می توان در کارکرد فرد مشاهده کرد. در بیماری آلزایمر بافت مغز به شکلی بازگشت ناپذیر رو به تباهی می گذارد تا جایی که فرد را دچار مشکلات شدیدی می کند.در این مطلب از مجله پارسی وان برای شما راجع به آلزایمر صحبت می کنیم.

 

در بیماری آلزایمر که اولین بار توسط عصب شناس آلمانی به نام آلویس آلزایمر در ۱۹۰۶ توصیف شده است،  و در عرض ۱۲ سال بعد از شروع علایم، معمولاً بیمار می میرد.

 

هر ساله ۵۰ هزار امریکایی در اثر این بیماری فوت می شوند و در سال ۲۰۰۰، هفتمین علت اصلی مرگ و میر میان مردان و زنان بالای ۶۵ سال بوده است.

سیر بیماری آلزایمر چگونه است؟

 

آلزایمر در جوانی

 

شروع بیماری آلزایمر در جوانی ممکن است با فراموشکاری و مشکل در تمرکز و ثبت خاطرات مربوط به مطالب جدید آغاز شود.

 

امکان دارد این نقایص به مدت چند سال نادیده گرفته شوند، لیکن سرانجام مانع زندگی روزمره خواهند شد.

 

همچنان که بیماری پیشرفت میکند، مشکلات مربوط به مهارتهای زبانی و واژه یابی شدت مییابند.

 

تواناییهای دیداری – فضایی افت می کنند و میتوانند به صورت گمگشتگی (فقدان جهت یابی) (سردرگمی نسبت به زمان، مکان، یا هویت شخصی) و دشواری در ترسیم شکلها و نمودارها جلوه گر شوند.

 

در آغاز،بیماری آلزایمر در جوانی معمولا خبری از مشکلات شناختی خویش ندارند و ممکن است دیگران را مسئول اشیای گمشده بدانند، حتی بدان حد که دچار هذیان شک و تردید نسبت به دیگران شوند.

 

وقتی حافظه همچنان رو به تباهی می گذارد، بیمار دیگر دوستان و خانواده را به جا نمی آورد و ممکن است برای غذا خوردن،لباس پوشیدن، و استحمام نیاز به کمک داشته باشد.

 

حتی پیش از آنکه نشانه های شناختی را بتوان تشخیص داد، بی احساسی  وجود دارد.

 

حدود یک سوم آنها با وخیم تر شدن بیماری دچار افسردگی کامل می گردند.

چه عواملی باعث شروع بیماری آلزایمر در جوانی و رو به تباهی گذاشتن آن در سالهای بعدی عمر می شود؟

 

آلزایمر در جوانی

 

علاوه بر ژنها، متغیرهای مربوط به سبک زندگی می توانند در بیماری آلزایمر نقش داشته باشند.

 

برای نمونه،

 

استعمال دخانیات،

 

تنها بودن،

 

افسردگی،

 

حمایت اجتماعی و خانوادگی پایین

 

با خطر بیشتر این بیماری ارتباط دارد.

چه عواملی از پیشرفت بیماری آلزایمر در جوانی جلوگیری می کند؟

 

رژیم غذایی مدیترانه ای،

 

ورزش،

 

تحصیلات،

 

فعالیت شناختی(مثل حل جدول، بازی های فکری، شطرنج و …)

 

با خطر اندک بیماری آلزایمر همراه است.

 

در یک بررسی، این عوامل بر روی ۲۵۰ نفر سالمند که در طی دههٔ ۷۰ سالگی خویش در این پژوهش شرکت کرده بودند و به مدت ۸ سال تحت پیگیری قرار داشتند، مورد مطالعه قرار گرفتند.

 

در خلال دورهٔ ۸ سالهٔ پیگیری، آنهایی که تحصیلات دبیرستانی داشتند، هفته ای یک بار دستکم ورزش میکردند، به لحاظ اجتماعی فعال بودند، و سیگار نمیکشیدند، کارکرد شناختی خود را بدون هیچ افتی حفظ کرده بودند.

 

از میان عوامل مختلف مربوط به سبک زندگی، بررسیهای قابل توجهی دربارهٔ اثرات ورزش، فعالیت شناختی، و افسردگی اجرا شده است.

 

چندین بررسی نشان داده اند که تمرین و ورزش می تواند مشکلات حافظه را به تأخیر بیاندازد.

 

ورزش با کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر ارتباط نیرومندی دارد. ورزش منظم، پیش بینی کنندهٔ افت کمتر کارکردهای اجرایی نظیر هماهنگی و برنامه ریزی است.

 


# #

مطالب پیشنهادی

زمان طلایی آموزش خلاقیت به کودکان

10 توصیه کلیدی برای کاهش ترس‌های بیمارگونه در کودکان

فنون مذاکره را از استیو جابز بیاموزید

علت فحش دادن در کودکان و راه حل های پیشنهادی

پربازدید های دانستنیهای پزشکی , روانشناسی

نظرات شما