خانه » سلامت » تغذیه سالم » رژیم های غذایی معجزه گر و صحیح چه نوع رژیم هایی هستند؟

رژیم های غذایی معجزه گر و صحیح چه نوع رژیم هایی هستند؟

رژیمهای غذایی با پروتئین زیاد ؛ از رژیم های غذایی با پروتئین زیاد و چربی زیاد، طرفدارهایی چند به عمل آمده است.در این مطلب از مجله اینترنتی پارسی وان میخواهیم درباره رژیم های غذایی صحیح صحبت کنیم.

 

و بسیاری از این طرفداران عقیده دارند که مواد قندی و نشاسته ای از زمانی که وارد زندگی مدرن بشر شده اند در اشاعه چاقی دخالت داشته اند. و به همین جهت آنها را در تولید چاقی، متهم و مقصر اصلی میدانند.

 

این افراد احساس و یا تصور می کنند که یکی از راه های مبارزه با چاقی این است که تا اندازه ای که بخواهند از خوراکی های زیر بخورند:

 

کباب، استیلک، گوشت گاو، گوشت خوک، گوشت ماهی، تخم پرندگان و پنیر …

 

چرا؟. زیرا رژیم های غذایی حاوی مقدار زیادی پروتئین و به علت ورود پروتئین بیشتر به داخل سیستم بدن، چربی بدن را با شدت می سوزاند.

 

اما در حقیقت، این نوع رژیم های غذایی می تواند بسیار ناسالم و زیان بخش باشد چونکه از لحاظ مقدار کلسترول در حد خیلی بالا است.

 

یک رژیم غذایی دیگر با پروتئین زیاد که مورد استقبال فراوان قرار گرفته و خیلی مورد پسند بوده است メ・ゲ「 به «رژیم غذایی میو Mayo Diet می باشد.

 

طرح این نوع رژیم غذایی که برای مدت دو هفته به مورد اجرا در می آید به این ترتیب است که صبحانه قهوه بدون قند و شکر، و نصف گریپ فروت خورده میشود.

رژیم های غذایی

سایر غذاها شامل تخم مرغ، گوشت بی چربی، سبزیجات و زیتون میباشند. طبیعتاً به دنبال این نوع رژیم غذایی، تقریباً بدون استثنا کاهش وزن حاصل می شود.

 

بنابراین تحت بعضی از شرایط و در صورتیکه شما از وضعیت سلامتی خوب برخوردار باشید، این چنین طرح می تواند کمک کننده باشد.

 

در کشورهای غربی بعضی از مردم رژیم غذایی فوق را پس از برگزاری تعطیلات کریسمس و سال نو مسیحی مورد استفاده قرار می دهند تا اندام خود را به شکل و قواره زمان قبل برگردانند.

 

عده ای دیگر، در هر سال یک دوره و مدت را برای استفاده از این چنین رژیم غذایی کنار گذارده و آنرا برای اینکار رزرو می کنند، و سپس برای ۳۰۰ روز باقیمانده هرچه که دوست داشته باشند میخورند.

 

اما بسیاری از پزشکان این بالا و پایین رفتن نسبتاً شدید در وزن را بیشتر مضر میدانند تا کاهش تدریجی، یا ملایم ولی مستمر را.

 

رژیم های غذایی مایع

 

یکی دیگر از رژیم های غذایی که آنرا در گروه به اصطلاح «معجزه گر در  میبینیم، رژیم غذایی مایع میباشد.

 

رژیم غذایی مایع حاوی ترکیباتی از مواد غذایی روزانه به میزان توصیه شده شامل: کربوهیدرات ها، چربی ها، پروتئین ها، مواد معدنی و ویتامین ها می باشد.

 

معمولاً شما این نوع رژیم غذایی کم کالری را برحسب میزان تجویز شده و روزانه دو مرتبه تا چهار مرتبه می نوشید.

 

رژیم غذایی مایع نیز می تواند در کاهش وزن بدن کاملاً مؤثر باشد. گرچه در بعضی موارد، در صورت اشتیاق زیاد و خوردن یک یا دو بار غذای جامد در روز، ممکن است وزن بدن افزایش یابد.

 

از طرف دیگر در مورد بعضی از رژیم داران، عدم حجم غذا باعث مزاحمت و ناراحتی میگردد. از آن جمله فقدان مواد خشبی یا  زیر در غذا میتواند موجب اختلال و مشکل در کار دستگاه گوارش و در بدن همچنین در کار دندان ها شود.

 

علاوه بر آن، بعضی مردم احتیاج دارند به غذایی که میخورند علاقه داشته باشند. چون غذا غالباً نیازهای روحی و معاشرتی را به همان خوبی نیازهای جسمی تأمین می کند.

 

یکی دیگر از این رژیم های «معجزه گر» را، با افزایش چربی های غیراشباع به یک رژیم غذایی مناسب معمولی برقرار می سازند.

 

برای این منظور به طور مثال شما غذاهای معمولی می خورید ولی مقدار کمی روغن ذرت مایع نیز می نوشید. این اقدام، احتمالا نسبت سوخت غذا را افزایش می دهد و باعث می شود چربی موجود در بدن تحلیل رفته و به تدریج از بین برود…

 

بسیاری از پزشکان معتقدند که موضوع فوق، به دست گرفتن یک واقعیت علمی، و کشیدن آن به یک محیطغیر منطقی است

 

معجزه های حقیقی و صحیح رژیم های غذایی

رژیم های غذایی

واقعیت این است که اگر برای رفع چاقی یک رژیم غذایی جادویی یا معجزه گر وجود می داشت. درست همانند آن بود که برای سرطان یک داروی شفا دهنده وجود داشته باشد.

 

و در این صورت نمی توان شک داشست که این واقعه به سرعت در جهان منتشر می شد و به زودی هر شخص که دارای اضافه وزن بود از این رژیم معجزه گر استفاده می کرد.

 

اما موضوع فوق هرگز اتفاق نیفتاده و احتمالا نیز اتفاق نخواهد افتاد. چون هر رژیم غذایی به اصطلاح معجزه گر، هر اندازه که تأثیر داشته باشد بالأخره تابع يك موضوع اساسی خواهد بود.

 

و ان، در تمام موارد و بدون چون و چرا، تابع توانایی و شایستگی شما برای تغییر در عادات غذا خوردنتان میباشد.

 

بنابراین، معجزه گرهای حقیقی برای رفع چاقی، انگیزش خود شما و درک خوب شما هستند که لازمه و ضامن ان رژیم های غذایی صحیح می باشد.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علت سردرد در رژیم لاغری

با 8 علت سردرد در رژیم لاغری آشنا شوید

خیلی از ما وقتی به سراغ رژیم های لاغری می رویم فورا دچار سردرد های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *