خانه » سلامت » چند روش جلوگیری از حملات آسم

چند روش جلوگیری از حملات آسم

دکتر «پیتر کرتیکوز» حملات آسم را انقباض ناگهانی راه های عبور هوا توصیف میکند. هنگام بروز آسم، نایژه ها به یکباره منقبض می شوند. فرد در قفسهٔ سینه خود احساس تنگی و گرفتگی می کند، دچار تنگی نفس می شود و در پی آن سرفه و خس خس سینه آغاز می گردد.ما در مجله اینترنتی پارسی وان در مورد روش های جلوگیری از حملات آسم بیشتر توضیح می دهیم.

 

 

به گفتهٔ «دکتر ویلیام زیرینگ» در افراد زیر ۴۰ سال عامل ۹۰٪ حملات آسم ها، آلرژی (حساسیت) است. درختان، علفها، گردهٔ گیاهان، پوسته های بدن حیوانات، ذرات غبار و قارچ ها از عمده ترین عوامل بروز آسم محسوب می شوند.

 

 

در مورد افراد بالای ۴۰ سال ۵۰٪ از آسم ها در نتیجهٔ مواد آلرژی زا بروز می کنند. ۵۰ ٪ دیگر مربوط به اختلالات ریه، مانند آمفیزم هستند. عامل ایجاد آسم هر چه که باشد نباید تا آخر عمر موجب آزار شما شود.

 

 

میتوان آسم را تحت کنترل در آورد. دکتر «زیرینگ» آسم را یک بیماری قابل درمان و پیشگیری معرفی میکند. برای آن که از آسم رهایی یابید، لازم نیست به صحرای آفریقا سفر کنید. کارهای بسیاری است که می توان در خانه و برای مبارزه با آسم انجام داد.

 

 

چند روش جلوگیری از حملات آسم

 

دوری از اتاق هایی که هوای آلوده دارند

 

 

سیگار کشیدن برای افراد مبتلا به آسم ممنوع است. اما طی تحقیقی که در کانادا صورت گرفت، مشخص شد اطرافیان فرد مبتلا به آسم نیز باید از کشیدن سیگار اجتناب نمایند.

 

 

دکتر «برند اموریسون» میگوید: «توجه به این مسأله به خصوص در ماه های زمستان که محیط اتاق ها بسته است، اهمیت بیشتری دارد.»

 

 

اگر فردی در خانه سیگار بکشد موجب بدتر شدن آسم به ویژه در کودکان می شود.

 

 

آتش روشن نکنید

 

 

انداختن کنده ای در شومینه یا اجاق هیزمی همان و شدت گرفتن حملات آسم هم همان. شومینه و اجاق های هیزمی برای افراد مبتلا به آسم مشکلات جدی ایجاد می کنند.

 

 

اگر مجبور به استفاده از این وسایل هستید، به منظور کاهش ذرات پخش شده در هوای اتاق و ورود به ریه ها، از برنگشتن هوا به بخاری از طریق لولهٔ آن اطمینان حاصل
کنید و مطمئن شوید که هوای اتاق به خوبی تهویه می شود و بخاری خوب میسوزد.

 

 

مصرف آنتی اسید قبل از خواب

 

 

خوابیدن با معدهٔ پر نیز از عواملی است که ممکن است به بروز آسم منجر شود. همچنین ممکن است آسم در نتیجهٔ بازگشت محتویات و اسید معده به مری بروز کند.

 

 

هنگام خوابیدن ممکن است مقداری از محتویات معده به بالا باز گردد و راههای تنفسی را مسدود کند. به منظور جلوگیری از این عارضه پایه های سرتخت را بالا بیاورید یا با بالا آوردن بالش خود مانع از بازگشت محتویات معده به مری شوید و قبل از رفتن به رختخواب جهت خنثی کردن اسید معده از داروهای آنتی اسید استفاده نمایید.

 

 

 اجتناب از سرمای شدید

 

 

در زمستان در ورودی را که باز می کنید و به بیرون قدم میگذارید، ناگهان با سرمای شدیدی مانند سرمای قطب شمال مواجه می شوید. حال باید چه کار کنید؟هنگامی که هوا خیلی سرد است از خانه خارج نشوید.

 

یک شال یا روسری بزرگ بخرید

 

 

اگر ماندن در خانه برایتان مقدور نیست و به هر حال مجبور به ترک خانه هستید، هنگام خروج از خانه بینی و دهان خود را خوب بپوشانید. هوای سرد موجب بروز حملات آسم می شود. اما اگر بینی و دهان را با شال یا روسری بزرگی بپوشانید هوای تنفسی گرم و مرطوب شده و از حملات آسم جلوگیری می شود.

 

برای رهایی از آسم به آریزونا نروید

 

 

هوای گرم و خشک به بهبود آسم کمک می کند. اما پیدا کردن چنین آب و هوایی امروزه چندان هم ساده نیست. منطقهٔ خشک آریزونا زمانی بهشت مبتلایان به آسم به شمار می رفت.

 

 

اما اکنون الزاماً چنین نیست. آب و هوای آریزونا نیز به مرور زمان و در اثر شهر سازی و آبیاری تغییرات بسیاری کرده است. امروزه عناصری به هوای آریزونا اضافه شده که ۲۵ سال پیش وجود نداشتند.

 

 

بنابراین افراد مبتلا به آسم ساکن در آریزونا نیز به اندازهٔ دیگر افراد و حتی گاهی بیش از دیگران با مشکل آلودگی هوا مواجهند. با این حال اگر هنوز مصر به تغییر مکانید، در جستجوی منطقه ای با آب و هوای گرم و خشک و نسبتا غیر پیشرفته باشید، سپس تعطیلات خود را به مدت چند هفته در آنجا بگذرانید و ببینید در بیماری تان چه تغییری حاصل می شود.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.