خانه » دانستنیهای خانواده » بارداری و زایمان » باروری زنان از چه سنی شروع شده و تا کی ادامه دارد؟

باروری زنان از چه سنی شروع شده و تا کی ادامه دارد؟

باروری زنان تا چه مدت است؟ دوره باروری زنان از بلوغ تا زمان یایسهگی بطول می انجامد. اینطور تصور می شد که شروع قاعدکی در دختران مترادف با شروع فدرات باروری است ولی باید دانست که همیشه اینطور نیست.در این مطلب از مجله اینترنتی پارسی وان درباره زمان باروری زنان توضیح میدهیم.

 

ممکن است رسیدن تخم تا مدتی پس از شروع قاعدگی انجام نگیرد. فاصله مابین اولین قاعدگی و این شروع قدرت باروری را ((نازائی دوره بلوغ)) یا د نازائی دوران بلوغ AdolesCent Stritity مینامند که ممکن است از چند بر ماه تا چند سال بطول انجامد.

 

در این مدت آبستنی في محال نبوده ولی امکانش خیلی کم است. . معمولا قدرت باروری در دختران بین سنین ۱۲ تا ۱۵ سالگی بوجود ته شده است ولی باید دانست که اینگونه موارد بسیار نادر است.

 

بطور معمول قدرت باروری زن در حدود ۳۰ سال می باشد .

تا چه حدودی سن در باروری زنان تأثیر دارد؟ آیا در سنین بالا آبستن شدن مشکل تر خواهد بود؟

باروری زنان

آمریکا نشان داده که ۸۷ درصد بچه ها از مادرانی زائیده شده اند که سن آنها بین ۲۰ تا ۳۹ سال بوده .

اینکه می گویند باروری بعضی از زن ها در دوره یأس  شدت مییابد، آیا صحیح است؟ 

 

شاید قضیه سارا را که در انجیل مذکور است بیاد آورده اید که می میگوید سارا برای اولین بار در سن ۹۰ سالگی آبستن شد.

 

اگر چنانچه سال از انجیل را آنطوریکه عده ای عقیده دارند نصف سال فعلی خودمان حساب  کنیم این قضیه باور کردنی است زیرا گاهی اوقات آبستنی در اواخر یا یائسگی اتفاق میافتد.

باروری زنان

در موارد نادری بنظر میآید که قدرت باروری در  این موقع شدت مییابد ادامه دارد.

 

خانمی را بخاطر می آورم که مدت ۲ ماه از از قطع شدن قاعدگیشن میگذشت و موقعی که برای مشوزت نزد من آمده بود مطمئن بود که دوران یأسش فرا رسیده.

 

در معاینه دقیقی که از او بعمل آوردم معلوم شد که آبستن میباشد خانم مزبور مدت ۱۷ سال بود که ازدواج کرده بود ولی بچه دار نشده بود و هرگونه امید بچه دار شدن را از خود قطع کرده بود.

 

دلیل اینکه چرا در بعضی موارد قدرت باروری اینطور شدت مییابد هنوز معلوم نیست. دوره یأس تدریجاً پیش می آید و ممکن است چندین سال طول بکشد تا تکمیل گردد.

 

قاعدگی کم کم نامنظم شده و فاصله بین دو قاعدگی بیشتر می شود گرچه احتمال آبستنی در این ایام کم است ولی غیر ممکن هم نمی باشد روی این اصل این دوره برای خانمها ایجاد شک و تردید و ناراحتی میکند زیرا با مشاهده بی نظمی قاعدگی مظنون می شوند که آیا تغییرات و قطع قاعدگی نتیجه آبستنی است یا شروع دوره یأس را اعلان می کند.

 

برای احتراز از هرگونه شک و تردید بهتر است تا موقعیکه قاعدگی بکلی قطع نشده از وسائل جلوگیری از آبستنی استفاده شود و بهتر است خانمها موقعی دوره باروری خود را خاتمه یافته بدانند که لااقل یک سال قاعده نشده باشند.

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ناباروری در زنان

ناباروری در زنان و علل آن

حامله شدن و باروری امری است که از لحاظ ظاهری بیشتر به زن مربوط می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.