خانه » سلامت » تاثیرات مخربی که کمبود پتاسیم ممکن است روی بدن بگذارد

تاثیرات مخربی که کمبود پتاسیم ممکن است روی بدن بگذارد

کمبود پتاسیم در بدن باعث توقف رشد می شود تاکنون با بیش از ده گروه از محققین و دانشمندانی که در سطح جهان به بررسی مواذ غذایی مشغول اند به تبادل نظر پرداخته ایم و نظریهٔ انها را دربارهٔ رشد بدن انسان جویا شده ایم.در این مطلب از مجله اینترنتی پارسی وان درباره کمبود پتاسیم توضیح میدهیم.

 

نتیجه آن که همگی در این موضوع هم عقیده اند که هر جا عنصر پتاسیم در خاک آن کم است افرادی نیز که در آنجا زندگی میکنند از موادّی تغذیه می نمایند که پتاسیم کمتری دارد.

 

و کمبود پتاسیم در خاک و گیاهان و موادّ غذایی آنها سرانجام باعث می شود که رشد بدن آن ها متوقف گردد و دوران زندگی آنها نیز کوتاه باشد.

 

افریقا از همین کمبود رنج میبرند و کوتاه قد و کم عمر هستند. اسکیمو هایی هم که در قطب شمال زندگی میکنند از این کمبود در رنج هستند.

 

تنها به این علت که در رژیم خودشان به مقدار کافی از پتاسیم و موادّ معدنی دیگری که برای رشد انها لازم است و عمر دراز به آنها میبخشد استفاده نمی کنند.

 

کودکان و بزرگسالانی که دچار عقب ماندگی ذهنی هستند از کمبود پتاسیم رنج میبرند.

کمبود پتاسیم

در این زمینه نیز به بررسی های گسترده ای پرداخته ایم و به این نتیجه رسیده ایم که بین عقب ماندگی ذهنی این گروه از کودکان و بزرگسالان رابطه ای مستقیم برقرار است.

 

سال ها پیش روی سه کودک عقب مانده  به تحقیق پرداختند تا علت عقب ماندگی ذهنی آنها را کشف کنند.

 

هر روز صبح به هر یک از ان ها یک «کوکتیلی» میدادند یعنی: یک قاشق چای خوری سرکهٔ عصارهٔ سیب همراه با یک قاشق چای خوری عسل خام که این هر دو غذا سرشار از پتاسیم است.

کمبود پتاسیم

محققان این سه کودک را از زیر نظر گرفتند و آنها را مطابق «روش زندگی براگ» که خودش آن را تدوین کرده است پرورش دادند، در این روش بر این نکتهٔ بسیار مهم تأکید می شود که: «باید مقدار بسیار زیاد پتاسیم به بدن برسد.»

 

هر روز به مقدار کافی از انواع ویتامین ها (شامل نیاسین به میزان ۵۰ میلی گرم ویتامین B۳) همراه با موادّ معدنی لازم به این سه کودک داده می شد و بعد از سه هفته این سه کودک تا حدود بسیار زیادی از نظر ذهنی پیشرفت کردند.

 

و پس از حدود یک سال که  تا آنجا پیش رفتند که از نظر ذهنی با همسالانشان تفاوتی نداشتند و میتوانستند دروس مدرسه را به خوبی یاد بگیرند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

توالت ایرانی

توالت ایرانی بهتر است یا فرنگی و کدام روش برای نشستن بهتر است

توالت ایرانی نسبت به توالت فرنگی بهتر است چرا که طرز نشستن بر روی توالت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *