خانه » سبک زندگی و خانه داری » آیین همسرداری » با نشاط باشید تا زندگیتان نیز روی خوش و با نشاط خود را به شما نشان دهد

با نشاط باشید تا زندگیتان نیز روی خوش و با نشاط خود را به شما نشان دهد

خود را مجبور کنید که با نشاط باشید تا حقیقتاً سرزنده و با نشاط شوید. تصور نکنید این یک عقیدهٔ شخصی است. اگر چه کاملاً این عقیده مورد قبول واقع شده است ولی عقیده ای نیست که یک نفر ابراز کرده باشد.در این مطلب از مجله پارسی وان برایتان از با نشاط بودن می گوییم.

سخن بزرگان راجع به با نشاط بودن

 

پروفسور ویلیام جیمز استاد دانشگاه هاروارد این عقیدهٔ فلسفی را ابراز داشته است. پروفسور ویلیام جیمز سالها پیش از این گفته است:

 

با نشاط

 

اگر می خواهید هیجان وجود شما را لبریز کند به با نشاط بودن تظاهر کنید. تظاهر کردن به شما هیجان حقیقی میبخشد. اگر می خواهید بیچاره و بدبخت باشید و احساس زبونی کنید به بدبختی و بیچارگی تظاهر نمایید.

 

از گفتهٔ پروفسور ویلیام جیمز چنین بر می آید که تلقین کردن هیجان به خود، باعث می شود هیجان به وجود شما راه یابد و به شما در پیشبرد اهدافتان کمک کند.

 

تظاهر به بی حوصلگی چه چیزی را بوجود میاورد؟

 

اگر گفته پروفسور جیمز را باور ندارید صبح یک روز که تعطیل هستید و قصد ندارید برای انجام کار از خانه خارج شوید به خودتان تلقین کنید که چه روز خسته کننده و دلگیری است.

 

به خودتان بگویید امروز در خانه چه کنم که حوصله ام سر نرود. دلم نمی خواهد این آزمایش را انجام دهید و خودتان به نتیجه برسید وگرنه حالتی را که در شما بروز می کرد نمی نوشتم.

 

ولی چون حاصل آزمایش چندان خوشایند نیست اجازه بدهید بگویم که در کمتر از یک ساعت بیحوصله می شوید و نمیتوانید بی آن که اطرافیانتان را آزار بدهید در خانه بمانید.

 

برنامهٔ تعطیلات همیشگی برایتان لوس می شود. روز به نیمه نرسیده تمام اعضای خانه را رنجانده اید و خسته و بیحوصله از خانه بیرون می روید.

تظاهر به با نشاط چه چیزی را بوجود میاورد؟

 

با نشاط

 

اما برعکس اگر صبح زود به خودتان تلقین کنید که روزی شاد را در پیش خواهید داشت و به خودتان بگویید باید با شادمانی تمام خستگی یک هفته کار را از وجود خود بزدایم

 

زودتر از آنچه تصور می کنید متوجه می شوید که کمک به خانم در شستن ظرفها و تمیزکردن خانه نیز کاری لذتبخش است.

 

خانم ها در ایجاد نشاط در همسرشان چه نقشی دارند؟

 

خانم عزیز! به هیجان آوردن شوهرتان از کارهایی است که باید به آن اهمیت بدهید. پرهیجان بودن شوهر، بیشتر از آن که به نفع شوهرتان باشد به نفع شما است، چون زندگی را برایتان لذتبخش می کند.

 

با نشاط

 

فرانک بتگز در کتاب موفقش به نام چگونه در فروشندگی از ناکامی ده هوفقیت رسیدم در این مورد نیز میگوید: مرد قادر است هر وقت که اراده کند سرنوشت خود را تغییر دهد.زمان این تغییر وقتی فرا می رسد که تصمیم بگیرد در کار خود شوق و حرارت به خرج دھد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تعریف زیبایی از نظر افلاطون

تعریف زیبایی از نظر افلاطون و مفهوم آن

تعریف زیبایی از نظر افلاطون موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. زیبایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *