خانه » آرایش و زیبایی » چقدر ضد آفتاب و مرطوب کننده بزنیم؟

چقدر ضد آفتاب و مرطوب کننده بزنیم؟

معمولا بايد يک لايه نازک ۱/۰ميلي متري از كرم روي پوست قرار گيرد. بعضي ها معتقدند هرچه بيشتر كرم استفاده شود، بهتر است اما اين كار فايده ندارد و اثر کرم را افزايش نمي دهد. تقريبا يک گرم از کرم را مي توان براي سطحي حدود ۱۰در۱۰ سانتي متر از سطح پوست استفاده کرد اما يک گرم يعني چقدر؟ استفاده از «واحد بندانگشت» که بعضي از افراد به آن عادت دارند، براي مشخص کردن مقدار کرم موردنياز نواحي مختلف بدن مناسب است. چقدر ضد آفتاب و مرطوب کننده بزنیم؟

چقدر ضد آفتاب و مرطوب کننده بزنیم؟

يک واحد بندانگشت يعني مقدار کرمي که از يک تيوب کرم با قطر دهانه خروجي ۵ ميلي متر خارج شود و روي بند اول انگشت اشاره يک فرد بالغ قرارگيرد. اين مقدار تقريبا برابر نيم گرم است. (مقدار کرم لازم براي پوشاندن يک دست، يک واحد بندانگشت است و براي يک کف دست، نصف واحد بندانگشت نياز است.) نكته مهم ديگر، تفاوت کرم، پماد و لوسيون است. كاربرد هر يك از اين ۳ تفاوت اساسي دارد. لوسيون و کرم، نوعي امولسيون، يعني مخلوط آب و روغن هستند.

اگر مقدار آب يشتر باشد، به آن لوسيون و اگر مقدار روغن بيشتر باشد، به آن کرم مي گويند، اما چون آب و روغن به راحتي با هم ترکيب نمي شوند، در تهيه کرم هاي آرايشي-بهداشتي ماده سومي که حل کننده است، اضافه مي کنند اما اين ماده حلال ممکن است چربي هاي خود پوست را هم حل کند. به همين دليل بعد از استفاده از برخي کرم ها، گاهي احساس سوزش مي كنيم. به خصوص اگر صورت کمي تحريک شده و تحت درمان با داروهاي لايه بردار باشد.

اما پمادها، روغن هاي نيمه جامد هستند که فاز آبي ندارند و دچار آلودگي ميکروبي نمي شوند و نياز به اضافه کردن مواد نگهدارنده به آنها نيست. با وجود همه اين همه حسن، چون پمادها خيلي چرب هستند، استفاده از آنها خيلي خوشايند نيست و فقط به عنوان دارو مصرف مي شوند زيرا داروهاي موضعي در قالب پماد بهتر اثر مي کنند. معروف ترين پماد، وازلين است که با يک پوشش قوي، مانع تبخير آب پوست مي شود و رطوبت آن را حفظ مي کند.

منبع:صدف نیوز

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

لب های صورتی و 3 روش داشتن آنها بدون لوازم‌آرایش

داشتن لب های سالم برای هر شخصی مهم است، هنگامی که شما لب های سالمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *