خانه » سلامت » توصیه های پزشکی » انواع بیماری قلبی و عروقی کدام است؟

انواع بیماری قلبی و عروقی کدام است؟

در این مطلب از مجله پارسی وان برایتان از انواع بیماری قلبی و عروقی و روش های درمان طبیعی می گوییم.

 

یکی از انواع بیماری قلبی و عروقی: انسداد شریانهای اکلیکی

 

انواع بیماری قلبی و عروقی

 

این عارضه یکی از اختلالات قلبی شایع امروزی است که موجب مرگ تعداد کثیری از مردم در میانسالگی می شود.علت آن ضخیم شدن شریانهای اکلیلی به سبب حمل خون مسموم و انباشته از مواد مضره و زاید است.

 

و بدین سبب شریانها از رسانیدن خون کافی به عضلهٔ قلب ناتوان می شوند و بر اثر تشکیل لختهٔ خونی در یکی از این شریانها باعث انسداد آن میگردد و حملهٔ بیماری بروز می کند.

 

درمان:

 

درمان به روش پزشکی رسمی ممکن است بیماری را بهبود بخشد و با این بهبودی چنین تصور شود که درمان کامل صورت گرفته است در صورتی که بندرت ممکن است بیمار شفای کامل یابد. معمولا با اتخاذ روشهای درمان طبیعی و گرفتن رژیم های درمانی نتایج بهتری عاید بیمار می شود.

 

اتساع قلب 

 

انواع بیماری قلبی و عروقی

 

اتساع قلب یکی دیگر از انواع بیماری قلبی و عروقیاست که ارتباط بسیار نزدیک با بزرگ شدن قلب دارد و تقریباً همواره بر اثر بزرگ شدن قلب ایجاد می شود.

 

در این عارضه دو حفرهٔ بطنی بزرگ می شوند و در نتیجه قلب، برای جبران این عارضه، عضلات خود را تقویت می کند و افزایش میدهد.

 

لیکن اتساع قلب موقعی پیدا می شود که در این جبران اختلال و آشفتگی پدید آید، و در نتیجه قلب در انجام وظایف خود ناتوان گردد.از مقایسهٔ این دو عارضه چنین برمیآید که اتساع قلب نشانهٔ ضعف عمل قلب است و عارضهٔ خطرناکی است

 

 

علایم آن عبارتند از

 

بروز تنگی نفس بعد از کمترین تلاش، بی نظمی در خواب، احساس ناراحتی کم و بیش دایمی در ناحیهٔ قلب، تپش قلب و غیره.

 

 

درمان :

 

شخص مبتلا به اتساع قلب از هیچ راهی نمی تواند از طب رسمی معمولی کم او بگیرد. معالجات دارویی موجب میشوند که هرچه زمان پیش رود بیماری مزمن و مزمن تر گردد. تنها راه صحیح و منطقی درمان اتساع قلب راه درمان طبیعی است.

 

 آندوکاردیت (ورم لایهٔ داخلی قلب)

 

انواع بیماری قلبی و عروقی

 

آندوکاردیت یکی دیگر از انواع بیماری قلبی و عروقی است و در این عارضه غشایی که دیوارهٔ حفره های قلب و بخصوص قسمت دریچه ها را می پوشاند متورم میگردد.

 

این بیماری ممکن است حاد یا مزمن باشد. آندوکاردیت با مسمومیت فوق العادهٔ دستگاهها و تب همراه است که منجر به بیماری دریچهٔ میترال میگردد.

 

این بیماری اغلب یکی از عوارضی تبها و بخصوص تب روماتیسمی و مخملك است. لیکن داروهایی که برای معالجهٔ تب مخملات به بیمار میدهند بیش از مسمومیت عمومی بدن در ایجاد این بیماری مؤثرند.

 

البته مسمومیت عمومی بدن نیز در ایجاد آندوکاردیت نقش قابل ملاحظه ای دارد.معمولا در اینجا نیز، مانند سایر بیماریها، عادت به سوء تغذیه یکی از عوامل مستعد کننده ای است که همواره مسمومیت ایجاد می کند.

 

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.