خانه » داستان » داستان آموزنده » مهاجرت به دلیل ارتقای شغل و سختی های آن برای خانواده

مهاجرت به دلیل ارتقای شغل و سختی های آن برای خانواده

دوری از زادبوم به هتگام مهاجرت و جدا ماندن از والدین و بستگان برای کمتر زنی خشنود کننده است، اما فدا کردن دوستیها به لحاظ جداماندن از آنها و از یاد بردن محیط و فضایی که کودکی را در آنها گذرانده ایم به خاطر به دست آوردن فضایی سرشار از عشق و موفقیت و کامیابی همسرانمان، دشواری غيرقابل تحملی نيست در این مطلب از مجله پارسی وان از مهاجرت و سختی های آن برای خانواده می گوییم.

 

مشکلات خانواده به هنگام مهاجرت شغلی

 

مهاجرت

 

مسؤولین بخش مهاجرت و استخدام و رؤسای کارگزینی شرکتها و ادارات از زنهایی که قادر نیستند از شهر و فامیل و دوستان دوران کودکی و تجرد خود چشم بپوشند و شوهرانشان را به خاطر خود در یک محل و در یک شغل به زنجیر می کشند،

 

چندان دل خوشی ندارند و از نظر آنها چنین زنانی به شدت قابل انتقاد و سرزنش هستند . مدیرکل کمپانی پالایش نفت آتلانتیکی واقع در فیلادلفیا به چنین زنهایی لقب بچه نق نقی را داده است.

 

او، عقیده دارد چنین زنهایی سد غیرقابل نفوذ و مانع تسخیر نشدنی طریق ترقی و پیشرفت شوهر به هنگام  هستند.

 

یکی دیگر از مدیرکل های باتجربه که ذکر نام و نشانش چندان ضرورتی ندارد نقل کرد:

 

یکی از کارمندانش با نهایت تأسف از قبول انتقال و شغلی که برایش ارتقاء درجه و افزایش حقوق داشت صرفنظر کرد فقط به این علت که زنش نمیخواست دور از شهر زادگاه خود، زندگی و مهاجرت کند .

 

مهاجرت

 

این خانم با آن که میدانست شوهرش در مأموریت جدید امکانات بهتری برای زندگی شان فراهم خواهد آورد مع الوصف اعلام کرد که تحمل دوری والدین و خویشان و دوستان و حتی سالن آرایش آشنایی قدیمی خود را نخواهد داشت.

 

آیا به راحتی می توان از محل زندگی قبلی چشم پوشی کرد؟

 

البته بسیار دشوار است که شخص خانه و زندگی خود را از هم بپاشد و به محلی غریب و ناآشنا مهاجرت کند ولی نباید فراموش کرد که ازدواج یعنی یک پیوند و از دست دادن نیمی از اختیارات شخصی خود و سهیم شدن صد در صد در زندگی طرف پیوند.

 

پس ازدواج، به خاطر شخصی که شریک زندگی ما شده است، ایجاب میکند تا در بد و خوب، شریک زندگی خود را بپذیریم.

 

یک آمار تقریباً قدیمی و کهنه شده که در صحت آن تردید نیست نشان می دهد که بسیاری از ازدواجهای صورت گرفته در جریان جنگ جهانی دوم به این خاطر دوام نیافت که زنها نمی توانستند در کنار شوهرانشان در اردوگاههای نظامی زندگی کنند.

 

مهاجرت

 

دوری از یکدیگر سردی و فراموشی را همراه داشت و جدا شدن در چنین شرایطی دور از انتظار و دردناکی نیست. زنها مسلماً نمی توانستند شرایط اردوگاههای نظامی را تحمل کنند، چون اگر خیلی به آنها ارفاق میشد

 

می توانستند در خانه های نامناسب و ناراحت زندگی کنند. فراموش نکنید، زن سازگار زنی است که با یک جهش از موانع عبور و موجبات رفاه و خشنودی خود و خانوادهاش را فراهم آورد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.