خانه » سلامت » دانستنیهای پزشکی » بی میلی جنسی در زنان به چه دلایلی ممکن است بوجود آید ؟

بی میلی جنسی در زنان به چه دلایلی ممکن است بوجود آید ؟

در این مطلب از مجله اینترنتی پارسی وان درباره بی میلی جنسی در خانم ها صحبت میکنیم. خانمی که از لحاظ جنسی سرد و دچار بی میلی است

 

آیا اصولا میل و احساسات جنسی ندارد یا نسبت بفرد مشخصی عکس العمل نشان نمی دهد؟

 

این نکته ایست که باید در هر مورد به آن توجه کرد. ممکن است خانمی اصولا سرد و دچار بی میلی باشد و در هیچ حالتی میل جنسی نداشته باشد.

 

و یا ممکن است سردی او موقتی و نسبی باشد که مربوط به عوامل مختلف زناشوئی می باشد. سردی مطلق و دائم بندرت دید می شود.

 

((سردی جنسی خصیصه ای نیست که با انسان زائیده شود و تا دم مرگ باقی و برقرار بماند». فردی که احساسات جنسی ندارد ممکن است فقط باین علت باشد.

 

که تاکنون با نوع تحریکی که در او عکس العمل بوجود می آورد مواجه نشده است. در مطالعات خودم به این نکته پی برد ام خانم هائی که مدعی هستند سردی جنسی آنها کامل است.

 

گاه گاهی از طریق استمناء و یا انواع مختلف عملیات جنسی لذت کامل می برده اند. در اینجا مسئله بی میلی جنسی مطرح نمی شود بلکه موضوع کشته شدن احساسات شهوانی؛ و یا عدم عکس العمل در مقابل تحریکات جنسی مخصوصی درکار است.

 

بنابراین سردی کامل فوق العاده نادر است. تعداد کمی از خانم ها به کلی سرد و دچار بی میلی اند. از طرف دیگر در عده زیادی از خانم ها سردی و عدم عکس العمل موجود میباشد.

 

Kaherine Davis در مقابل پرسش نامه هائی که برای هزار زن متأهل فرستاده بود.

 

آماری درباره بی میلی جنسی در خانم ها

بی میلی

چنین نتیجه گرفت که فقط در ۹۲٪ آنها روابط جنسی برایشان لذت بخش بوده است ۱۹٪ در مقابل عملیات جنسی خنثی بوده اند.

 

برای ۱۰٪ عمل جنسی مشمئز کننده و در ۱۲٪ هم عکس العمل مشکوک بوده است. به عبارت دیگر می توان ۲۹٪ خانم ها را از لحاظ جنسی بی میلی تلقی نمود. در مؤسسه Margaret Sanger هم همین نتیجه به دست امده است.

 

در این مؤسسه ما در شرح -حالی بیماران (Observation) وضعیت جسمی انها را هم یادداشت می کردیم،و در تجزیه و تحلیل نه هزار یاد داشت ۷۹٪ خانم ها میلی جنسی طبیعی داشتند . و ۲۰٪ نسبت به عمل جنسی خونسرد بوده و ۰؛٪ هم اکراه داشته اند. بنابراین از هر چهار زن یک نفر بی میل بوده.

علت عدم میل جنسی چیست؟

بی میلی

آیا مربوط به نقص عضوی است؟

 

تکامل و تظاهر طبیعی میل جنسی به عوامل روانی و فیزیولوژیک بستگی دارد. بنابراین اختلالات روانی و جسمانی هر کدام ممکن است در شدت میل جنسی مؤثر واقع شوند.

 

از نقطه نظر بيولوژيک در حيوانات معلوم شده که ميل جنسی تحت کنترل هورمون میباشد.

 

مثلا در حیوانات ماده ازدیاد میل جنسی مصادف با مرحله تخم گذاری و افزایش هورمون ها است که در این موقع ایجاد میشود. اگر تخمدان ها را در آورند تجویز هورمون های مربوطه فعالیت جنسی را تحریک میکند.

 

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

قرص برای ریزش مو

بهترین قرص برای ریزش مو چیست ؟

ریزش مو یکی از مشکلات شایعی است که خیلی از ما دچار آن هستیم. درمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *