خانه » سلامت » بیماری های کبد و راه های درمان طبیعی آن

بیماری های کبد و راه های درمان طبیعی آن

هرگاه یبوست دایم وجود داشته باشد کبد ناگزیر خواهد شد تا باکتریها و مواد سمی ناشی از یبوست را که در روده ها جمع شده اند به وسیلهٔ ورید باب به درون خود بکشد و بدین طریق دستگاه گوارشی را از وجود آنها رهایی بخشد.در این مطلب از مجله پارسی وان برایتان از انواع بیماری های کبد می گوییم.

 

دمل کبد یکی از انواع بیماری های کبد

 

بیماری های کبد

 

اگر کبد قبلا به علت کار زیادی که برعهده داشته خسته و وامانده شده باشد، باکتریها و مواد سمی مذکور موقتاً در نقطه ای از آن جمع می شوند و بدین طریق دمل کبد ایجاد میگردد.

 

درمان :

 

اگر کسی دچار دمل کبد شده باشد تنها جراحی می تواند به او کمک کند، زیرا در چنین وضعی برای استفاده از درمان طبیعی فرصتی باقی نمی ماند لیکن باید متوجه بود که جراحی به هیچ وجه علت اصلی ایجاد دمل را برطرف نمیسازد

 

مگر آنکه پس از آن با توسل به روشهای درمان طبیعی در صدد رفع اختلالات بیماری های کبد حاصله برآیند.

 

یگانه اندرز مشفقانه ای که می توان داد این است که کاری نکنند تا کبد مجدداً به چنین وضعی دچار شود و دملی در آن ایجاد گردد.

 

لیکن اگر روزی چنین اتفاقی پیش آید باید بلافاصله از متخصص درمان طبیعی کمات بگیرند. در این موقع حتی اگر متخصص درمان طبیعی نتواند از اقدام به عمل جراحی جلوگیری کند

 

لااقل خواهد توانست برای زندگی آینده بیمار طرحی بریزد تا از آن پس مجدداً به این نوع بیماری های کبد گرفتار نشود.

 

صفراوی مزاجی (حملهٔ صفراوی)

 

بیماری های کبد

 

گرچه مردم عموماً از اثر بد غذایی بر سلامت دستگاههای مختلف بدن بی اطلاع اند، با این حال افراد شکم باره به سبب زیانهایی که از این راه دیده اند در مورد «حملهٔ صفراوی» دارای اطلاعات وسیعی هستند.

 

خوردن مقدار زیاد غذاهای چرب در هر وعده و نیز خوردن خوراکهایی با ترکیب غلط و نامناسب هر یک منجر به «حملهٔ صفراوی» بخصوص در نزد کسانی میشود که معمولا دستگاه گوارشی آنها کند عمل می کند و به یبوست دایم دچارند.

 

حالت احتقان و پرکاری معده و کبد همراه با بی نظمی در ترشح صفرا نیز مستقیماً منجر به این عارضه می شود.

 

درمان :

 

تنها راه صحیح درمان حالت صفراوی مزاجی، خودداری کامل از خوردن غذا در تمام مدتی است که علایم مربوط به حملهٔ بیماری بروز می کند.

 

بیمار باید چیزی جز آبگرم یا آب پرتقال و آب به مدت یک یا دو روز ننوشد و به دنبال آن یکی دو روز فقط از میوهٔ تازه تغذیه کند. در طی این مدت رودهها راهمه شب با آب گرم تنقیه وپاک کند. و پس از اتمام دورهٔ تمام میوه، برنامهٔ غذایی کامل هفتگی را برقرار سازد.

 

به هیچ عنوان دارویی نباید تجویز و مصرف شود.

 

تشمع کبدی

 

بیماری های کبد

 

در این عارضه سلولهای کبدی، درهم شکستگی پیشرونده ای حاصل می کنند و در نتیجه کبد بتدریج کوچک میشود و حالت سختی و چرمی به خود میگیرد.

 

نوع سختتر آن موقعی است که کبد حالت شمعی به خود میگیرد و اگر این وضع پیشرفت کند باعث هلاکت بیمار می شود. معالجات دارویی سیفیلیس و غیره نیز نقش مؤثری در ایجاد تشمع کبدی دارد.

 

درمان :

 

تشمع کبدی از نظر طب رسمی غیرقابل علاج شناخته شده است و از طریق درمان طبیعی نیز نمی توان کار زیادی در این مورد انجام داد مگر در کسانی که بیماریشان در مراحل اولیه باشد.

 

معمولا معالجه در مؤسسه های درمان طبیعی بمراتب بهتر خواهد بود، لیکن اگر به آنها دسترسی نباشد، بیمار باید به متخصص درمان طبیعی مراجعه کند.

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *