خانه » سلامت » کلیه ها چه عملی در بدن انجام می دهند و علل بیمار شدن آن چیست؟

کلیه ها چه عملی در بدن انجام می دهند و علل بیمار شدن آن چیست؟

باید این موضوع را به خاطر داشته باشیم که چون کلیه ها عضو دفع کننده اند بنابراین اگر عضو دفع کنندهٔ دیگری مانند پوست، روده ها یا ریه ها از کار بیفتد، خود بخود کار دفع کنندگی کلیه ها افزایش خواهد یافت.در این مطلب از مجله پارسی وان برایتان از بیماری های کلیه ها و علل آن می گوییم.

 

چه عواملی کلیه ها را بیمار می کند؟

 

کلیه ها

 

نداشتن تمرین بدنی و محرومیت از هوای پاک و ابتلا به یبوست مزمن هر یک در بروز اختلالات کلیوی مؤثر است. از نظر معالجات دارویی بیماریهای کلیه،درمانهای بازدارندهٔ قبلی بیماری ها نقش مؤثری در ایجاد بیماری کلیوی در آینده ایفا خواهد کرد.

 

حال ملاحظه کنید هنگامی که خود کلیه دچار بیماری باشد تاثیر این گونه داروها براین عضو چه خواهد بود؟ به طوری که انتظار میرود، درمان طبی بیماری کلیوی همواره بی نتیجه است و محافل پزشکی نیز آن را غیرقابل علاج میدانند.

 

بدیهی است وقتی دربارهٔ علت اصلی ایجاد بیماری نمی اندیشند لاجرم بیماری غیرقابل علاج خواهد ماند و بخصوص دارو های تجویز شده باعث افزایش ضعف کلیه ها می گردد.

 

کلیه ها

 

اما درمان بیماری کلیه از راه جراحی نیز یکی از اعمال بسیار خطرناک است و فقط جنبهٔ تسکینی دارد. با این روش درمانی علت بیماری از بین نمی رود و در نتیجه پس از عمل جراحی نیز، مانند قبل از عمل، وضع به همان حال باقی می ماند

 

(اگر یک کلیهٔ بیمار را بیرون آورند کلیهٔ دیگر باید به تنهایی تمام مواد سمی و زاید بدن را به خارج دفع کند). بنابراین چه امیدی می توان داشت؟

 

و سنی کلیه که به وسیلهٔ عمل جراحی برداشته میشود اغلب مجدداً عود می کند زیرا علت بیماری را که معلول اختلال دستگاه است از بین نبرده اند و در نتیجه  پس از عمل جراحی باز هم وضع تکرار می شود.

 

بهترین درمان برای بیماری های کلیه کدام است؟

 

کلیه ها

 

حال که از وضع بیماری های کلیه از نظر محافل پزشکی مطلع شدیم و از طرز قضاوت آنها در مورد درمان آن آگاهی حاصل کردیم باید بدانیم که درمان طبیعی اختلالات کلیوی نتایج مثبت تر و درخشانی به بار می آورد

 

زیرا کلیه ها در حقیقت به هر گونه درمانی که به جای بازدارندگی و لنگ کنندگی به کار آنها کمک کند به سرعت جواب مساعد و مثبت می دهند.

 

امساك درغذا و رژیم سخت دو عامل اصلی درمان طبیعی کلیه ها و به شمار می آیند و با این دو عامل صدها بیمار که به علیل بودن و زندگی توأم با بیماری مزمن کليه محکوم بودند نجات یافته و مجدد سلامت خود را به دست آورده اند.

 

روش های درمانی طبیعی با امساک و رژیم غذایی درست جز در مواردی که بیماری زیاد پیشرفت کرده باشد، موجب تجدید حیات و سلامت بسیاری از بیمارانی گردیده اند که از بهبود خود بکلی نا امید بوده اند.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علت سردرد در رژیم لاغری

با 8 علت سردرد در رژیم لاغری آشنا شوید

خیلی از ما وقتی به سراغ رژیم های لاغری می رویم فورا دچار سردرد های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *