خانه » دانستنیهای خانواده » نامزدها بخوانند

نامزدها بخوانند

سخن عاميانه اي بين مردم است كه مي گويد: «يك روز دوران نامزدي، بهتر از يك سال دوران بعد از عروسي است!» اين سخن، هرچند مبالغه آميز است، اما حقيقت مهمي را بيان مي كند. واقعا دوران نامزدي از جهاتي مهم تر، شيرين تر، پربارتر، لذتبخش تر و سازنده  تر از دوران پس از عروسي است و مي توان در اين دوران، شالوده و پايه هاي زندگي آينده را بنا نهاد.

زندگي، شخصيت، رفتار و گفتار، خانواده و فرهنگ خانوادگي هر كدام از ما با ديگري متفاوت است و درست به همين دليل انتخاب و ارتباط ما با طرف موردنظرمان نيز با ديگران فرق مي كند. درست به دليل همين تفاوت ها، مقايسه كردن، يكي از رفتارهاي اشتباهي است كه بشدت به رابطه دو نفر آسيب مي رساند. اگر به اين رفتار، حس انتقامجويي هم اضافه شود، پايان ماجرا معلوم است.

 

خيلي از ما عادت كرده ايم زندگي و روابط شخصي مان را با رابطه و زندگي ديگران مقايسه كنيم و به دنبال اين مقايسه هم، يا از طرف مقابل توقع هاي خاصي داشته باشيم يا انتقام ناكامي هاي قبلي مان را از نامزدمان بگيريم! مقايسه كردن را فراموش كنيم و به خاطر بسپاريم كه رابطه هر كدام از ما منحصر به فرد است و مثل خود ما و رفتارهاي ويژه خود ما هستند.

با كمي دقت و تيزهوشي مي توانيم طوري رفتار كنيم كه هميشه براي هم حرفي براي گفتن داشته باشيم و از هم خسته نشويم. مطالعه، آگاهي از آنچه در اطراف ما مي گذرد، آگاهي از علايق و نيازهاي طرف مقابل و احترام همگي راهكارهايي است كه دو نفر را هميشه براي هم دوست داشتني و نو نگه مي دارد. در يك كلام اگر از همديگر عقب بمانيم، زندگي مان نابود مي شود؛ مثل ترازويي كه هميشه يك كفه آن سنگين تر از ديگري است. زن و مرد بايد همپاي هم حركت كنند تا هميشه همراه هم باشند.

كودكان را ديده ايد كه چطور بي پروا و آزاد ابراز احساسات مي كنند. هرچند قرار نيست ما هم مثل كودكان رفتار كنيم، اما بايد صداقت و آزادي در نشان دادن احساسات را از آنها ياد بگيريم. وقتي احساسات مان را صادقانه بيان مي كنيم، همان طور هم جواب مي گيريم. بنابراين به جاي اين كه با تكلف رفتار كنيم و از ابراز احساسات بترسيم، راحت و آزاد ابراز محبت كنيم. حتي با گفتن دلخوري هايمان، به طرف مقابل فرصت دفاع مي دهيم و همين فرصت، كدورت هاي بين ما را از بين مي برد؛ پس از حرف زدن نترسيم.

«هديه» در جلب دل ها و افزايش محبت ها، نقش عجيبي دارد. بر نامزدها لازم است كه از اين نكته زيبا و مهم غفلت نكنند. لازم نيست كه هديه گرانقيمت باشد، بلكه لازم است زيبا و مورد علاقه طرف باشد و مهم تر آن كه با ظرافت داده شود! هديه دادن، ظرافت و سليقه مي طلبد، اين هم فراموش نشود كه هديه دادن بايد دوطرفه باشد.

در نهايت اين كه نامزدي مي تواند شيرين ترين دوران پيش از شروع زندگي مشترك باشد؛ اگر توقع ها، خواسته ها و محبت ها خالص و دوست داشتني و همراه با عقل و منطق باشد.

منبع : جام جم

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.