خانه » دانستنیهای خانواده » دانستنیهای بعد از ازدواج » ازدواج ایده آل چه ازدواجی است و چه ویژگی دارد ؟

ازدواج ایده آل چه ازدواجی است و چه ویژگی دارد ؟

شما چه نوع ازدواجی را ازدواج ایده آل می دانید؟ در این مطلب از مجله اینترنتی پارسی وان درباره ویژگی های یک ازدواج ایده آل صحبت میکنیم.

 

به عبارت دیگر زناشوئی مبنی است بر احتیاج به زندگی کردن با یکدیگر و امنیت روحی حاصلی از آن، احتیاج به اظهار و نمایاندن میل جنسی و میل به ایجاد نسل، و بنابراین ازدواج ایده آل ازدواجی خواهد بود که از عهده ایفای این اهداف به خوبی براید.

 

مسلماً رفاقت و دوستی حقیقی موقعی به وجود می آید که سازگاری و توافق اخلاق، سلیقه و علائق و از همه مهم تر انجذاب و محبت دو جانبه موجود باشد.

 

عشق یکی از پایه های اساسی ازدواج می باشد. Jahn Holmes میگوید ((چسباندن دو سنگ بدون سیمان به یکدیگر مانند ربط دادن دو زندگی بدون عشق می باشد».

 

امروزه عده ای تمایل دارند به اینکه عشق را بقایای یک عصر تصوری بدانند.

ازدواج ایده آل

ولی هنوز فیلسوف حقیقت بینی چون Bertrand Russel عقیده دارد که در روابط زن و مردی که یکدیگر را با محبت، صمیمیت و عاطفه دوست دارند نکته غیر قابل ارزشی یافت می شود و بی خبر از چنین عشقی نهایت تأسف و بدبختی است برای بشریت.

 

در حقیقت ازدواج ایده آل بدون چنین عشق و محبت دو جانبه ای باشکال امکانپذیر می باشد.

 

محبت زناشوئی باید همواره با عواطف همراه باشد. H.Ellis عشق را ترکیبی از شهوت و رفاقت می داند و هر دوی آن برای برقراری زناشوئی مطلوب لازمند.

 

تعلیم و تربیت جنسی در دوران جوانی، تهیه مقدمات قبل از زناشوئی و پرورش هنر عشق جنسی کمک های شایانی به هم آهنگی زناشوئی خواهد کرد.

 

عاقبت الامر زناشوئی باید به فامیل تبدیل شده و زن و شوهر پدر و مادر شوند.

 

Durent اWil می نویسد: «اکمال عشق بدون بچه امکانپذیر نمی باشد )).

 

و مجدداً میگوید ازدواج جهت آن است که بیشتر والدین را با بچه مرتبط سازد تا خودشان را بیکدیگر.

 

گرچه ممکن است نداشتن بچه برای سعادت خانواده اشکالی نداشته باشد ولی باید دانست وجود بچه سبب اکمال زناشوئی می شود و این متضمن تناسبب جسمی و ارثی زن و شوهر می باشد.

یک نکته دیگر موجود است که برای یک ازدواج ایده آل باید تذکر داده شود.

ازدواج ایده آل

و آن عبارت است از اهمیت امنیت اجتماعی و اقتصادی در موقعیت زناشوئی.

 

دائماً مصادف با مشاجرات و خصومات زناشوئی می شویم که مربوط به عدم محبت، ناسازگاری جنسی و یا عدم قدرت تولیدمثل نبوده بلکه در اثر نبودن لوازم زندگی، فقر و عدم امنیت اقتصادی می باشد.

 

یکی از شکوه های اجتماعی ما این است که خیلی از جوانان مجبورند به علت ضیق اقتصادی، سال ها ازدواج خود را به تاخیر بی اندازند .


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عشق و محبت

بروز عشق و محبت و داشتن خانواده شاد و سالم

عشق و محبت یکی از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای انسان در زندگی است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *