خانه » سلامت » انسولین و استفاده از آن در درمان دیابت

انسولین و استفاده از آن در درمان دیابت

پس از کشف انسولین، مردم چنین تصور کردند که این دارو مبتلایان به دیابت را بکلی از این بیماری نجات میبخشد. در صورتی که بعداً
معلوم شد که چنین نیست و گذشت زمان ثابت کرد که این دارو فقط علامت دیابت را برطرف می کند و تنها جنبه بازدارندگی دارو هیچگاه علت آن را از بین نمی برد.در این مطلب از مجله پارسی وان برایتان راجع به درمان دیابت با انسولین می گوییم.

 

آیا انسولین معالج واقعی برای دیابت است؟

 

انسولین

 

خیر.زیرا بیمار مجبور است همه روزه تا آخر عمر خود آن را مورد استفاده قرار دهد. موقعی که در ابتدای کشف این ماده، جنون استعمال انسولین آغاز شد، مردم چنین تصور کردند که درمان قطعی دیابت پیداشده است.

 

در آن موقع روزنامه ها و مطبوعات مختلف آن را به عنوان بزرگترین کشف علم پزشکی معرفی کردند. لیکن بعداً نادرستی این تخیلات و تصورات بر همگان ثابت گردید زیرا بیماران مجبور بودند همه روزه به تزریق انسولین بپردازند(عجب درمانی).

 

انسولین نه فقط دیابت را شفا نمی بخشد بلکه رژیم غذایی نامتوازنی که اغلب مبتلایان همراه با تزریق انسولین می گیرند خود نیز باعث تشدید بیماری میگردد و یبوست و سوء هاضمه نیز عوارض دیگری هستند که تزریق انسولین با خود به همراه می آورد.

 

چنانکه گفتیم، در ابتدا مطبوعات درباره این کشف خارق العاده داد سخن دادند لیکن وقتی معایب آن بر همگان ثابت شد دیگر روزنامه ها چیزی در این مورد ننوشتند و بیچاره بیماران مبتلا به دیابت هنوز هم معتقدند که انسولین یگانه ناجی آنهاست.

 

بهترین روش درمان برای بیماران مبتلا به دیابت چیست؟

 

انسولین

 

از طرف دیگر چون علم پزشکی نمیداند در کجا از این دارو استفاده کند. بنابراین از درمان انسولین به هیچ وجه بهره لازم گرفته نمی شود.

 

وضع مبتلایان به دیابت که خود را در اختیار درمان کنندگان طبیعی می گذارند. با بیمارانی که به وسیله پزشکان رسمی تحت درمان انسولين قرار می گیرند کاملا متفاوت است.

 

موقعی که این بیماران به وسیله امساک در غذا ورژیم محدود غذایی تحت درمان واقع می شوند سرانجام بکلی از این بیماری رهایی مییابند.

 

آری این بیماران حقیقتاً بکلی شفا مییابند نه آنکه بیماریشان موقتاً تسکین یابد. علت آن این است که در درمان طبیعی علت اصلی بیماری را از میان میبرند و بنیه بیمار را تقویت میکنند.

 

با این حال، در مطبوعات هیچ گونه مطلبی درباره درمان دیابت به وسیلهٔ امساک در غذا یا اثر امساک در معالجه بیماریهای دیگر نوشته نمی شود.

 

درمان طبیعی باید بدون استفاده از کمک دیگران راه مبارزه را در پیش گیرد و در برابر علم پزشکی رسمی قد علم کند. با این وجود چه تبلیغ بشود و چه نشود، درمان طبیعی نه فقط دیابت بلکه هر نوع بیماری را معالجه می کند.

 

درمان دیابت در مؤسسه درمان طبیعی یا تحت نظر متخصص مربوطه بهترین راه معالجه واقعی است بخصوص اگر به بیمار انسولین تزریق نشده باشد، زیرا انسولین معالجه دیابت را از زمانی که بیمار تحت درمان این دارو قرار نگرفته باشد مشکلتر می کند

 

 

انسولین

 

(در حقیقت در بعضی موارد معالجه را غیرممکن میسازد).

 

کسانی که از انسولین استفاده می کنند و میخواهند آن را کنار بگذارند می توانند به طریق طبیعی  و از روش امساک و رژیم غذایی مناسب عمل کنند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.