خانه » سلامت » بیماری های زنان و عادت های ماهانه در بانوان

بیماری های زنان و عادت های ماهانه در بانوان

بنابر فلسفه درمان طبیعی معلوم شده است که کلیه بیماریها جهش و حرکتی هستند به سوی خود پاکسازی بدن و نیز ثابت شده است که طبیعت در مواقعی که سطح سلامت بدن پایین می آید راه را برای دفع مواد سمی هموار میسازد. بنابراین می توانیم به آسانی دریابیم که جریان عادت ماهانه تدبیری است که طبیعت برای حفظ سلامت دستگاههای جنسی زنانه اندیشیده و از آن به عنوان دریچه اطمینانی استفاده می کند.در این مطلب از مجله پارسی وان برایتان از علل ایجاد بیماری های زنان می گوییم.

 

عادت ماهانه دردناک و جلوگیری از بیماری های زنان

 

بیماری های زنان

 

موقعی که عادت ماهانه، تخمگذاری و سایر اعمال زنانه در هنگام بلوغ شروع میگردد (تخمگذاری عبارت از خروج تخمک از تخمدان و ورود به داخل رحم و آماده شدن برای لقاح است)

 

راه برای دفع مواد سمی و زاید وسایر ناخالصیها از دستگاه جنسی زن باز می شود و بدین ترتیب طبیعت حد اکثر استفاده را به منظور پاکسازی خون می کند.

 

این واقعه علت قاعدگی مفرط و دردناک را در اختلالات قاعدگی بخوبی برای ما توجیه می کند. موقعی که زنی در معرض چنین عارضه ای است می تواند اطمینان حاصل کند که سطح سلامت عمومی بدنش پایین آمده و دستگاه جنسی او نیز دچار مسمومیت است

 

و از این رو قاعدگی مفرط دردناک به منظور تصفیه دستگاه جنسی او پدیدار گردیده است. شکی نیست اگر عادت به زندگی غلط و بخصوص بدغذایی نیز در کار باشد قاعدگی به تنهایی قادر به پاکسازی بدن نخواهد بود

 

و بدین جهت اختلال روز بروز عمیقتر و شدیدتر خواهد شد و هرگاه به درمان بازدارنده اقدام شود بیماری مزمن خواهد گردید.

 

چرا معالجات پزشکی بیماری های زنان را درمان نمیکند؟

 

بیماری های زنان

 

باید منشاء این اختلالات مربوط به دستگاه را پیدا کرد ودر رفع آن کوشید. لیکن معالجات موضعی، چنانکه پزشکان معمولا به کار میبندند، به هیچ وجه کاری از پیش نخواهد برد

 

معمولا چنین تصور می کنند که کم شدن قاعدگی یا قطع زودرس آن نشانه ای از بیماری عمومی است لیکن همیشه چنین نیست.

 

دکتر شلتون، متخصص نامی درمان طبیعی امریکایی، چنین نظر داده است که هرچه قاعدگی زن کمتر باشد وضع مزاجیش بهتر است و قطع جریان عادت ماهانه در زنان جوان نشانه خوبی است.

 

این شخص نظریات غیر معمولی خود را بر روی این نتیجه گیری استوار میسازد که قاعدگی یک نوع «رویداد دفع کننده نیابتی» است (کوششی که از جانب طبیعت برای رفع احتقان مزمن دستگاه جنسی زن به سبب زندگی خلاف بهداشت زنان متمدن امروزی به عمل میآید).

 

بدین ترتیب نتیجه می گیرد که هر چه زن کمتر عادت ماهانه داشته باشد بدنش کمتر به پاکسازی نیازمند است. گرچه علم طبیعی به این نظریه احترام می گذارد با وجود این نمی تواند معتقد باشد که کلیه جریانات قاعدگی مطابق نظریه دکتر شلتون باشد،

 

بیماری های زنان

 

بلکه چنین تصور می کند که کم شدن عادت ماهانه یا قطع زودرس آن در زنانی که از سلامت کامل برخوردارند جای هیچ گونه نگرانی نیست لیکن اگر در سطح پایینتری از سلامت و در معرض تظاهرات بیماریهای دیگر باشند.

 

در آن موقع است که قطع یا کم شدن عادت ماهانه بدون شک نشانه آن است که دستگاه جنسی کار خود را بخوبی انجام نمی دهد.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

درد پشت بدن

درد پشت بدن و روش های بهبود آن

بسیاری از ما سوزشی ناشی از درد در قسمت تحتهانی و درد پشت بدن را احساس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *