خانه » سلامت » اکسیژن بدن چگونه تامین میشود و چگونه عمل میکند؟

اکسیژن بدن چگونه تامین میشود و چگونه عمل میکند؟

در این مطلب از مجله اینترنتی پارسی وان درباره اهمیت وجود اکسیژن بدن صحبت می کنیم.

 

جای خواب و استراحت تان را طوری آماده کنید که هوای پاکیزه و کافی در آن موجود باشد و بتوانید به آسانی تنفس کنید.

 

بستر خواب باید به اندازهٔ کافی نرم باشد، نه چندان کوچک و نه بزرگ باشد. باید که در جایی بخوابید که هوای کافی در آن گردش کند برای استراحت و خواب نباید به حالت  ((کژمژ)) بخوابید دست را زیر سر بگذارید یا به شانه بخوابید. به طور کامل دراز بکشید و در این حال به خوبی استراحت خواهید کرد.

اکسیژن بدن

اکسیژن مایه زندگی خون است و خون مایه زندگی بدن است. اگر وزن بدن در حدود ۷۵ کیلوگرم باشد در حدود ۴۴ کیلوگرم از آن را اکسیژن تشکیل می دهد.

 

 

کمبود اکسیژن بدن یا نبود آن باعث پیامد های خطرناکی در بدن می گردد. کمبود بسیار مهمی که  ناراحتی فراوانی در پی می آورد همین کمبود اکسیژن است چرا که بیشتر مردم به طور سطحی تنفس می کنند و خود را به روش تنفس عمیق عادت نداده اند.

 

برای آن که از نیروی جوانی برخوردار شویم به هوای پاکیزه و کافی احتیاج داریم، به اب تصفیه شده و خالص و همچنین به مقدار زیادی میوه و سبزی تازه نیازمندیم.

 

اکسیژن به عنوان یک منبع زندگی بخش برای بدن شناخته می شود و در این مورد هیچ تردیدی وجود ندارد و بدن موجود زنده – به ویژه انسان – برای ان که بتواند انرژی لازم برای ادامهٔ زندگی خود را فراهم کند به اکسیژن نیاز دارد.

مهم ترین وظایف اکسیژن بدن

اکسیژن بدن

اکسیژن به دفع موادّ زاید از بدن کمک می کند. در کار بازسازی و تولید سلول های جدید بدن نقش بسیار مهمی دارد و این نقش به همراه عوامل حیاتی دیگر نظیر عوامل متابولیک به تغییر فیزیکی و شیمیایی بدن کمک می رساند.

 

اکسیژن بدن از طریق دستگاه تنفس و شش ها جذب سلول های بدن می شود، این ماده زندگی بخش به همراه عوامل دیگری که هنوز برای ما ناشناخته است از اتمسفر به بدن ما میرسد و جذب بدن می شود و فعالیت های بدن را هماهنگ می سازد.

 

گیاهان، ریشه های خود را به دل خاک می فرستند و از میان رشته های باریک تر از مویشان عناصر موجود در خاک را جذب می کنند و به زندگی ادامه می دهند اگر این ریشه ها را قطع کنیم یا به آن آسیب برسانیم گیاهها خواهند مُرد! ریشهٔ زندگی ما انسانها نیز همین شش های ما هستند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

توالت ایرانی

توالت ایرانی بهتر است یا فرنگی و کدام روش برای نشستن بهتر است

توالت ایرانی نسبت به توالت فرنگی بهتر است چرا که طرز نشستن بر روی توالت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *