خانه » داستان » تلقین و درمان بیماری سل استخوان

تلقین و درمان بیماری سل استخوان

در سال 1917 در مجله (ناتیلوس) مقاله ای چاپ شد که در آن به وضع اسفناک پسری که مبتلا به سل ستون فقرات بود، اشاره گشته بود. جوانک که «فردریک آندروز» نامیده می شد بکلی دست از جان شسته و کسی هم امیدی به زنده ماندنش نداشت.در این مطلب از مجله پارسی وان برایتان از قدرت تلقین و درمان و داستان این پسرک می گوییم.

 

راز تلقین و درمان بیماری پسرک چه بود؟

 

تلقین و درمان

 

پسرک که خود از حال و روزش خبر داشت با همان استخوانهای دردناک و درهم پیچیده، هر گاه که فرصتی مییافت، در روز چندین بار این کلمات را صادقانه و خالصانه به زبان می آورد:

 

من کاملاً سالم و سرزنده و قوی و خوشبخت هستم. او می گفت که این کلمات را اول صبح که از خواب بیدار میشد و شب ها که دیده برهم می نهاد به زبان جاری می ساخت.

 

در ضمن برای سایر مردم نیز آرزوی سلامتی و سعادت می نمود. تکرار این کلمات رفته رفته زندگی او را دگرگون ساخت. ایمان و پشتکارش حالت روحی دیگری به او بخشید.

 

او هربار که گرفتار خشم و درد و نفرت و هراس و حسد می شد بلافاصله با ادای این کلمات و تکرار آنها افکار سیاه و منفی را از سر دور می ساخت.

 

سرانجام شعور باطن وی به طبیعت افکار عادیش واکنش مثبت نشان داد و ایمان قلبی و صافی دلش او را از شر بیماری نیز رهانید.

داستانی دیگر در قسمت دیگری از  این زمین بزرگ و پهناور

 

تلقین و درمان

 

فردی اظهار داشت که به نظر چشم پزشک معالجش بایستی عارضه ای را که در چشمانش بوجود آمده، با عمل جراحی از میان بردارد.

 

بعدها آن فرد تعریف کرد که پس از شنیدن این خبر به خود گفته:

 

ضمیر باطنی که چشم هایم را آفرید خودش هم بیماری آن را معالجه خواهد کرد. روی این اصل شبها قبل از خواب به تمرین های آرام تنی می پرداختم و بعد از اینکه در حالتی خلسه مانند قرار می گرفتم

 

در همان عالم چشم پزشک خود را می دیدم که به من می گفت: (معجزهای دارد اتفاق میافتد!) سه هفته بعد، طبق قرار قبلی به سراغ چشم پزشک رفتم و او بعد از معاینه چشمانم با صبر شگفتی اظهار داشت: (معجزه ای اتفاق افتاده)

 

چشمهایت بکلی خوب شده اند.آری چه اتفاقی افتاده بود؟

 

تلقین و درمان

 

آن فرد از چشم پزشک برای تحت تاثیر قرار دادن ضمیر باطنی بهره جسته بود و از سر اعتقاد و ایمان و تسط تکرار ضمیرش را متقاعد ساخته بود

 

که باید در معالجه  متقاعد ساخته بودم که باید در معالجه چشمانش معجزه نماید و آن نیز همان کار را کرد و بار دیگر قدرت درمانگر خود را به ثبوت رساند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

داستان کوتاه تلاش و پشتکار واقعی

داستان کوتاه تلاش و پشتکار واقعی

در این بخش از مجله پارسی وان چند حکایت از ادمهای مختلف درباره تلاش و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.