خانه » گالری عکس » حیوانات » آموزش سگ خانگی برای دستشویی کردن

آموزش سگ خانگی برای دستشویی کردن

در این مطلب از مجله اینترنتی پارسی وان درباره آموزش سگ خانگی برای دستشویی کردن صحبت کنیم.

آموزش سگ خانگی با روش کنترل دفع مدفوع با استفاده از کاغذ

آموزش سگ خانگی

به منظور تربیت توله با استفاده از کاغذ، تمام کف اتاق و یا فضای محصور مورد نظرتان را با چندین لایه از ورقه های روزنامه بپوشانید، سپس توله را در آن محوطه نگهداری کنید.

 

منتظر دفع مزاج او بر روی روزنامه باشید. سپس ورقه های کثیف را جمع آوری و تعویض نمایید. این عمل را برای یک تا دو روز تکرار کنید.

 

بعد تعدادی از روزنامه ها را بردارید. احتمالاً توله سگ از جاهای خالی برای دفع مدفوع استفاده نخواهد کرد. اگر استفاده نمود، او را با ملایمت تنبیه کنید و روی کاغذها ببرید.

 

متوجه می شود که باید این کار را در روی کاغذ ها انجام دهد و مفهوم کاغذ ها را درک خواهد کرد. این وضعیت ادامه می یابد تا وقتی که تنها دو ورقه روزنامه در گوشه اتاق پهن باشد.

 

تا قبل از اینکه سگ را بیرون بی اورید، از آن ورقه ها استفاده کنید. بعد از اینکه با او در بیرون از خانه قدم زدید و او توانست در آنجا دفع کند،

 

یاد می گیرد که بیرون از خانه تنها محل برای دفع مدفوع است پس می توانید روزنامه ها را بردارید و در عین حال رفتار سگ را زیر نظر بگیرید و اگر احتیاج به بیرون رفتن دارد (با عصبانیت دنبال روزنامه ها میگردد) به سرعت او را بیرون ببرید.

 

و او میتواند مدفوع خود را دفع کند و این روش را تا موقعی ادامه دهید که به خوبی به آن، عادت نماید و در خانه مدفوع نکند.

 

روش آموزش سگ خانگی دفع مدفوع با استفاده از جعبه

آموزش سگ خانگی

این روش ساده و آسان است. برای شروع به طور مرتب او را بیرون می برید و پس از آنکه حیوان، مدفوع کرد، مورد تشویق قرار می گیرد و وقتی که به خانه برگشتید او را در داخل جعبه ای بزرگ قرار دهید. حیوان آن را لانه خود خواهد دانست و در آنجا می خوابد.

 

اگر سگتان را در محیط منزل آزاد می گذارید، باید به شدت تحت کنترل قرار گیرد و شب ها، چند ساعت توله را خارج از خانه ببرید و پس از بازگشت، در جعبه اش بگذارید.

 

صبحها وقتی بیدار می شوید و یا وقتی از بیرون می آیید، توله را به سرعت از جعبه خارج نموده، به خارج از محیط منزل ببرید تا در آنجا مدفوع نماید.

 

سپس به حیوان اجازه دهید که آزادانه بازی کند، اما تحت کنترل باشد. عده ای از متخصصین رفتار حیوانات معتقدند توله به زودی با لانه خو می گیرد.

 

عادت دادن حیوان به سهولت انجام خواهد یافت زیرا سگ ها حیواناتی تمیز هستند و از آلوده کردن لانه خود پرهیز می کنند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مقاله ای برای راهنمای تخصصی خرید ماشین لباسشویی

در انتخاب ماشین لباسشویی چه پارامترهایی از اهمیت بیشتری برخوردارند؟ کدام ماشین لباسشویی از قدرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.