خانه » سلامت » تناسب اندام » روش های ماساژ بدن برای سلامت بیشتر چیست ؟

روش های ماساژ بدن برای سلامت بیشتر چیست ؟

در این مطلب از مجله اینترنتی پارسی وان درباره انواع روش های ماساژ بدن صحبت می کنیم.

 

بعد از آموختن، یکی از انواع روش های ماساژ را که بهترین و مناسب ترین آنها باشد انتخاب کنید و اگر نیاز داشته باشید آن را به کار بندید.

 

روش ماتیوس الکساندر : در این روش بیشتر بر ماساژ دادن ماهیچه ها و رشته های عصبی مربوط به آنها تأکید می شود و حالت طبیعی بدن را به تدریج به آن برمیگرداند.

روش های ماساژ

عوامل نامساعد روانی – فیزیکی مؤثر بر بدن را تضعیف می کند یا از میان می برد، تنش موجود در عضلات و رشته های عصبی را از بین می برد و هماهنگی لازم بین عضلات و اعصاب بدن را به آنها باز می گرداند.

 

روش ماساژدهی بر ستون فقرات : این روش برای نخستین بار توسط «دانیل دیوید پالمر» و در سال ۱۸۸۵ و در شهر «داون پورت» ایالت «آیووا» به کارگرفته شده است.

 

هم اکنون ۱۶ آموزشگاه در سراسر ایالات متحده به آموزش این روش سرگرم هستند.

 

آنها که این شیوه را فرا می گیرند به کشورهای خود باز می گردند تا آموخته های خود را به دیگران نیز بیاموزند. این روش کار سازترین شیوه بدن سازی است و در سراسر جهان میلیون ها نفر طرفدار دارد.

 

انجام این روش به ایجاد نرمش در ماهیچه ها، و رهاسازی رشته های عصبی از تنش ها و برقراری ارتباط بین آنها با ماهیچه ها کمک بسیار می کند.

 

تأثیر کارسازی که از این روش بر بدن حاصل میگردد آن است که هماهنگی سیار بین ماهیچه های اسکلتی بدن برقرار میکند و علاوه بر این کیفیت های فیزیکی به کار در این روش، ورزش های مخصوص و اجرای برنامه غذایی ویژه به موفقیت بیشتر این شیوه کمک میکند.

از دیگر روش های ماساژ  بدن:

روش های ماساژ

روش رفلدن کریز : این روش برای نخستین بار از سوی دکتر و موشه فلدن کریز و در سالهای آخر دهه ۱۹۴۰ به کارگرفته شده است.

 

آموزش های به کار رفته در این شیوه به ایجاد حالت طبیعی در بدن و آسان سازی حرکت ها و فعالیت بیشتر بدن کمک بسیار می کند.

 

این شیوه باعث می شود که تحریک ها و «استرس»های مؤثر بر بدن از میان بروند و تأثیر عوامل خارجی ناسازگار بر بدن را نیز کاهش می دهد.

 

هومئوپاتی :  این شیوه برای نخستین بار از سوی دکتر «ساموئل هانمان» و در سال های آغازین سده نوزدهم مورد توجه و گسترش فراوان قرار گرفت.

 

با این روش بیماران را با مقدار کمی از موادی که بدن را به طور خفیف بیمار می کنند مورد آزمایش قرار می دهند تا از این راه بتوانند به میزان قدرت دفاعی بدن در برابر این عوامل پی ببرند.

 

اساس این روش بر پایهٔ «بهبود بخشیدن مقایسه ای» استوار است. روش هومئوپاتی از آنجا که باعث دفع مواد سمی از بدن می شود در کشورهای اروپایی و به ویژه در میان مردم بریتانیا مورد توجه قرار گرفته .

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

خواص بلوط

خواص بلوط و معرفی 5 مورد از مهمترین آنها بر روی سلامتی

بلوط دانه نوعی از درخت های خود رو ، به همین نام می باشد. شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.