خانه » اخبار روز » اجتماعی » توقیف خودروی پورشه با 240 کیلومتر سرعت

توقیف خودروی پورشه با 240 کیلومتر سرعت

خبرگزاری مهر: رئیس پلیس راهور با اعلام اینکه بار ترافیکی جاده های منتهی به تهران و کلانشهرها در حال افزایش است، گفت: ماموران پلیس راه استان اصفهان موفق شدند خودروی پورشه ای را با سرعت 240 کیلومتر شناسایی و توقیف کنند.

سردار اسکندر مومنی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه از مردم خواستیم زودتر از سفرهای نوروزی باز گردند و روز جمعه را در خانه استراحت کنند بر اساس گزارش های رسیده هم اکنون بار ترافیکی در جاده های منتهی به تهران و کلانشهرها در حال افزایش است.

وی از رانندگان خواست مدیریت سفر و زمان داشته باشند و افزود: آن دسته از مسافران نوروزی که می خواهند جمعه بازگردند مطمئن باشند که به ترافیک سنگین برخورد کرده و چند برابر زمان عادی باید برای سفر وقت در نظر بگیرند اگر چه پلیس محدودیت هایی را برای جاده های منتهی به کلانشهرها در نظر می گیرد اما باز هم ترافیک در روز جمعه سنگین خواهد بود.

به گفته رئیس پلیس راهور سوانح و حوادث جاده ای در دو هفته اول سفرهای نوروزی 7 درصد کاهش داشته است اما متاسفانه تصادفات در هفته سوم افزایش یافته است و از رانندگانی که در روزهای اخیر می خواهند در جاده ها تردد کنند درخواست می کنیم که با رعایت قانون شاهد کاهش سوانح و حوادث همانند موج اول و دوم سفرها باشیم.

وی با بیان اینکه 38 درصد تصادفات واژگونی بوده است، تصریح کرد: 22 درصد علت تصادفات انحراف به چپ و 20 درصد نیز سرعت غیرمجاز بوده است. واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی، انحراف به چپ و سرعت غیر مجاز 80 درصد علت اصلی تصادفات نوروزی بوده است.

مومنی با بیان اینکه جاده های منتهی به استان اصفهان و مرکزی دارای بیشترین سوانح و تصادفات در نوروز بوده است، افزود: ماموران پلیس راه اصفهان خودروی پورشه را که با سرعت 240 کیلومتر در حال رانندگی بود را شناسایی و توقیف کردند این خودرو بالاترین سرعت را تاکنون در سفرهای نوروزی به ثبت رسانده است.

وی با اشاره به میانگین سنی رانندگان مقصر در تصادفات گفت: میانگین سنی رانندگانی که خودروی آنها واژگون شده است بیش از 40 سال، میانگین سنی رانندگانی که مرتکب تخلف انحراف به چپ شده اند بیش از 30 سال و میانگین سنی رانندگانی که با سرعت غیر مجاز در جاده ها رانندگی می کردند زیر 30 سال است. بیشتر رانندگانی که خودروی آنها واژگون می شود افراد میانسال هستند که فکر می کنند چون بیشتر تجربه دارند دچار خستگی و خواب آلودگی نمی شوند. افراد میانسال نباید بعد از غذا رانندگی کنند و هر کجا که احساس خستگی کردند خودرو را درکنار جاده متوقف و به استراحت بپردازند. به جوانتر ها هم توصیه می کنم حتما از عجله و شتاب و سرعت غیرمجاز خودداری کنند.

رئیس پلیس راهور افزود: رانندگانی که تازه گواهینامه اخذ کرده اند در سال اول اجازه تردد در معابر برون شهری را ندارد و اگر در جاده تصادف کنند مرتکب جرم شده و به دادگاه معرفی می شوند.

وی در پایان گفت:بیشترین تصادفات از ساعت 12 تا 18 رخ داده است و بیشترین واژگونی نیز از ساعت 12 تا 16 بوده است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.