خانه » دانستنیهای خانواده » زندگی عاشقانه و اصول مهم آن را بشناسید؟

زندگی عاشقانه و اصول مهم آن را بشناسید؟

صداقت  و محبت و صمیمیت برای یک زندگی عاشقانه سالم به همان اندازه ضروری است که نور خورشید برای گلها. ما در مجله اینترنتی پارسی وان در مورد زندگی عاشقانه و اصول مهم آن را بشناسید، بیشتر توضیح خواهیم داد.

عنصرهای مهم برای داشتن زندگی عاشقانه

 

صداقت – بیان آزادانهٔ احساسات واقعی تان

 

زندگی عاشقانه

 

اگر همسران نتوانند بدون فریبکاری و از راه درست به نیازها و علائقشان دست یابند، پایه های زندگی شان در طول مسیر تضعیف می شود. با آنکه گاهی صراحت لهجه و رک بودن ممکن است به روابط دوجانبه آسیب جدی بزند، اما صادق بودن و شفاف صحبت کردن کار بسیار پسندیده و با ارزشی است.

 

بزرگی می گوید: «یک پاسخ صادقانه مانند یک بوسه است.» آیا مهارتهای ارتباط کلامی مؤثری را به یاد می آورید؟

 

در اینجا به نکاتی میپردازیم که طرف مقابلمان را تشویق می کند پاسخهای صادقانه ای ارائه دهد.

جمله هایتان را با کلمهٔ «من» شروع کنید.

از عباراتی که با «تو» یا «چرا» شروع می شوند، اجتناب کنید.

عبارات «هرگز» یا «همیشه» را به کار نبرید.

درازای هر جملهٔ منفی، پنج جملهٔ مثبت به کار ببرید.

سخاوتمندانه از کلمات «لطفاً» ( متشکرم) استفاده کنید.

زبان محبت آمیز رازگونهٔ مخصوص به خود را ایجاد کنید.

 

صمیمیت – یاران صمیمی یکدیگر بودن و احساس نزدیکی کردن

 

زندگی عاشقانه

 

صمیمیت ویژگی نامحسوس یکی شدن، درک و همکاری با یکدیگر است که بر اساس اعتمادی که زوج ها آزادانه ایجاد می کنند و با صداقت تقویت می شود، شکل می گیرد و می تواند یک رابطه را به سطح عمیقی در حد یاران صمیمی و عشاق، سوق دهد.و زندگی عاشقانه ای ایجاد کرد.

 

لس و لسلی در کتاب خود می نویسند: «صمیمیت، پاسخگوی درونی ترین عطش ما به نزدیکی و پذیرش است… عشق با نزدیکی، مشارکت، ارتباط کلامی، صداقت و حمایت شکل می گیرد. همانطور که قلبی در مقابل قلب دیگر اعطا می شود، ازدواج عمیق ترین تظاهرات عشق را ایجاد میکند.»

صمیمیت مانند دیگر اجزای زندگی عاشقانه سالم که قبلا ذکر شد، در طول زندگی مشترک زیاد و کم خواهد شد. عوامل دیگری نیز بر صمیمیت تأثیر می گذارند. بچه ها می توانند بر صمیمیت زوجها تأثیر بگذارند. اگر قرار است با کسی ازدواج کنید که بچه دارد یا اگر خودتان از ازدواج قبلی تان فرزندی دارید، باید برای حفظ صمیمیت بیشتر تلاش کنید.

 

وقتی میزان صمیمیت در یک رابطه کم باشد، زن و مرد انگیزه ای ندارند که در مورد موضوعی فراتر از موضوعات سطحی صحبت کنند و کم کم شعلهٔ عشق نقصان می گیرد و رضایت از زندگی مشترک کاهش می یابد.

از سوی دیگر، زوج هایی که با هم بسیار صمیمی هستند، اغلب کمی بیشتر و کمی بلندتر می خندند، با محبت تر هستند و بیشتر حس می کنند که همسرشان آنها را درک می کند، می پذیرد و به او عشق می ورزد.

 

ایجاد صمیمیت در روابطتان به شما کمک می کند تا آرزوها، نیازها، ترسها و علایقتان را با هم در میان بگذارید. برای این کار مصمم باشید و وقت صرف کنید، اما تلاش در جهت صمیمی ماندن با همسرتان نوعی سرمایه گذاری است که برایتان مفید است.

 

موارد زیر به ایجاد صمیمیت کمک می کنند:

نوشتن نامهٔ عاشقانه

 

تهیهٔ فهرستی از دلایلی که نشان می دهد شما یاران صمیمی هستید

 

گوش کردن با اعماق وجود

 

اختصاص دادن ساعتهایی به یکدیگر

 

عبادت با همدیگر

 

محبت – لذت و آرامش بخشیدن به یکدیگر

زندگی عاشقانه

 

محبت و عشق بخش مهمی از یک زندگی عاشقانه خلاق است. با وجود این، در بسیاری از اوقات، خستگی زندگی روزمره جای خنده، سرگرمی و لذت بردن از کنار یکدیگر بودن را می گیرد.

اختصاص ندادن زمان مشخص برای جنبهٔ حسی زندگی عاشقانه ممکن است به عدم درک یکدیگر منجر شود و کم کم علاقهٔ دو طرف به صرف وقت برای صحبت با یکدیگر و حل مسائل کاهش می یابد.

 

وقتی رابطه ای لذت و بارقهٔ خود را از دست می دهد، هدف و پویایی خود را نیز از دست می دهد و زوج ها متعجب می شوند که چرا رابطه شان پیشرفتی ندارد.

 

همسران طی سالهای زندگی مشترک باید عشق و محبت خود را به یکدیگر تجدید کنند. ابراز عشق و محبت و داشتن اوقات خوب با هم باید طبیعی ترین چیز در دنیا باشد، اما متأسفانه این طور نیست.

 

به همین علت باید روی این مسئله کار کنید. به روشهای زیر، برای بیان عشق و محبت خود، توجه کنید:

 

در حالی که با هم به موسیقی مورد علاقه تان گوش می کنید، یک فنجان قهوه بنوشید.

 

لطیفه ای بگویید و با هم بخندید.

 

جملات محبت آمیز در گوش یکدیگر بگویید.

 

درک جنبه های مختلف عشق (اعتماد، روابط دوجانبه، صداقت، صمیمیت و محبت) به شما کمک می کند زندگی عاشقانه مخصوص به خود را داشته باشید.

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *