خانه » دانستنیهای خانواده » مدیریت پول در زندگی مشترک و نکات مثبت و منفی آن

مدیریت پول در زندگی مشترک و نکات مثبت و منفی آن

زوجین جوان که تازه زندگی مشترکشان را شروع کرده اند ممکن است مشکلاتی در مورد مدیریت پول و هزینه های زندگی داشته باشند.در اینجا راه حلهایی برای رفع این مشکل معرفی می کنیم.ما در مجله اینترنتی پارسی وان در مورد مدیریت پول در زندگی مشترک و نکات مثبت و منفی آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

روش سبد مشترک

 

مدیریت پول

اولین روشی که ما برای کنترل پولمان در پیش گرفتیم این بود که همهٔ پولهای مان را یکجا بگذاریم. ما یک حساب بانکی داشتیم. این روش وقتی زندگی مشترک را شروع کردیم و بودجهٔ محدودی داشتیم بسیار مفید بود. ما پول کمی داشتیم تا مدیریت آن را بر عهده بگیریم! ما فقط باید به یک حساب بانکی و چکهای مربوط به یک حساب رسیدگی می کردیم.

پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه باز هم ترجیح دادیم یک حساب بانکی داشته باشیم، اما به زودی دو دسته چک داشتیم و تقریباً به صورت روزانه به حساب هایمان رسیدگی می کردیم. اشکال این کار آن بود که همیشه نمی توانستیم به حسابها دقیقاً رسیدگی کنیم و حساب چکها از دستمان خارج می شد.

نکات مثبت و منفی این روش مدیریت پول برای کسانی که به تازگی ازدواج کرده اند

نکات مثبت: اگر هر دو طرف در مورد نحوهٔ خرج کردن پول و میزان پس انداز موافقت کنند، این روش می تواند عملی باشد. همچنین راحت تر می توان به یک حساب بانکی رسیدگی کرد.

نکات منفی: اگر هر یک از زوجین روش متفاوتی برای خرج کردن و مدیریت پول داشته باشد، این روش مشکل ساز است. اگر درآمد یکی از آنها بسیار بیشتر از دیگری باشد، آن شخص ممکن است احساس کند در حق او بی عدالتی می شود.

 

روش دو کیسه (حسابهای جداگانه، پرداختهای مشترک)

 

مدیریت پول

وقتی روش یک کیسه دیگر جوابگوی نیازهای ما نبود، آن را به حساب های جداگانه و پرداخت های مشترک تغییر دادیم. هریک از ما حساب های جداگانه ای داشتیم هرکدام مسئول هزینه های خاصی بودیم (کلودیا به خوار و بار، مواد شوینده، خشکشویی، خرید لباس و غیره می پرداخت؛ دیو هزینه های ماهیانه و اقساط خانه را می پرداخت).

در این هنگام تنها یک درآمد داشتیم، بنابراین طبق بودجه بندیمان مقدار مشخصی از پولمان به حساب کلودیا می رفت. در واقع هر دو حساب به نام دو طرف بود و چنین احساسی نداشتیم که این پول مال او یا مال من است. این روش برایمان بسیار مفید بود زیرا مجبور نبودیم مراقب همه چیز باشیم (هریک از ما در زمینه های خاصی مسئولیت مالی داشتیم و باید در مورد بودجهٔ کلیمان صحبت و روی آن کار می کردیم. اشکال این روش آن بود که همیشه نمی دانستیم که وضعیت دقیق مالی مان چگونه است).

نکات مثبت و منفی این روش مدیریت پول برای کسانی که به تازگی ازدواج کرده اند .

نکات مثبت: این روش انتخاب هایی را پیش روی شما می گذارد.

میتوانید مانند روش ما، هزینه ها را تقسیم کنید یا از حسابهایتان به طور مساوی برای هزینه ها پول بپردازید. اگر هر دویتان شاغلید و سالهاست که با درآمد خود زندگی می کنید، شاید استقلال مالی را ترجیح می دهید و نمی خواهید بدانید که دیگران در مورد مخارج شما چه فکر می کنند.

نکات منفی: از آنجا که واقعاً مجبور نیستید پولهایتان را روی هم بگذارید، شاید یک طرح یا بودجهٔ مالی مشترک برایتان مفید نباشد. اگر یکی از طرفین درآمدی بیش از دیگری داشته باشد، ممکن است احساس کند از او سوءاستفاده شده است یا اگر یکی از آنها درآمد کمتری دارد، ممکن است پس از پرداخت مخارج، پول کمتری برای هزینه های شخصی اش باقی بماند. انتخاب دیگر این است که هر طرف براساس درصدی درآمدش، هزینه هایی را بر عهده گیرد.

 

روش سه حساب مالی (حسابهای مشترک و جداگانه)

 

مدیریت پول

روش سوم این است که هر زوج یک حساب جداگانه دارد و در عین حال یک حساب مشترک نیز با هم دارند. ما این روش را نیز آزموده ایم. ما از حساب مشترکمان هزینه های اصلی زندگیمان را می پرداختیم و پس انداز هم می کردیم. علاوه بر این، هریک از ما حساب جداگانه ای هم برای مخارج روزمرهٔ خود داشت.

نکات مثبت و منفی این روش مدیریت پول برای کسانی که به تازگی ازدواج کرده اند.

نکات مثبت: این روش می تواند به صورت توافقی باشد که امکان مستقل عمل کردن و در عین حال به هم متکی بودن را به شما می دهد.

نکات منفی: هر چه حساب مالی بیشتری داشته باشید، کار مشکلی تر است و وقت بیشتری را برای پیگیری امور مالی می طلبد. سارا و تیم از روش سه حساب استفاده می کردند و از حساب های فردی خود برای موارد خاص خود استفاده می کردند. یک روش برای همه مناسب نیست. هر زوجی با یک روش خاصی بهترمی تواند به مسائل مالی خود سر و سامان دهد. همچنین در مراحل مختلف زندگی، ممکن است روشهای مختلف به کار آید که واقع گرایانه تر است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *