خانه » روانشناسی » اختلالات عصبی و علت ایجاد آن چیست؟

اختلالات عصبی و علت ایجاد آن چیست؟

افرادی که نیروی خود را بیهوده به هدر میدهند و در مواقع غیر ضروری آن را مصرف می کنند و به طبیعت فرصت و مهلت ترمیم نمیدهند، بیشتر از نیروی ذخیره خود استفاده می کنند و در این موقع است که درهم شکستگی عصبی یا اختلالات عصبی پیش میآید. در این مطلب از مجله پارسی وان برایتان از اختلالات عصبی و علت ایجاد آن می گوییم.

 

علت بروز اختلالات عصبی چیست؟

اختلالات عصبی

 

به عبارت ساده تر در نتیجه مصرف زیاده حد انرژی دچار ورشکستگی نیروی عصبی میشوند و دیگر نمی توانند به در فعالیت خود ادامه دهند. خستگی ھای عصبی اغلب با درجاتی  کم و بیش با این حالت همراه اند.علت آن هم این است که حرفه پزشکی، به جای آنکه در صدد پیدا کردن علت بیماری باشد، همواره در جستجوی آن است که کمبود و فقدان نیروی عصبی را به وسیله آنچه که «مقوی اعصاب» و «محرک اعصاب» نام دارند و منشاء شیمیایی دارند جبران کند.

 

در سالهای اخیر، اختلالات عصبی در ردیف اول بیماریهای شایع روز قرار گرفته اند و این امر به علت عدم قابلیت حرفه پزشکی و کارهای نادرست آن است.

عوامل ایجاد اختلالات عصبی کدامند؟

اختلالات عصبی

 

برای کسی که زندگی جدید امروزی را مورد مطالعه قرار دهد. جای تردیدی باقی نمی ماند که مصنوعی بودن زندگی، دیر جنبیدن، عجله در کار، سرو صدا، مشغولیات و لذایذ گوناگون زندگی هر یک در ایجاد این عوارض مقصر و مسئول اند.بیماریهایی مانند نور استنی، قبل از عصر ماشین بکلی ناشناخه بود. این نوع بیماریها تاوان گرانی است که بشر قرن بیستم برای «کارایی» و «پیشرفت»هایی که به وسیله ماشینها، تونلها، تلفنها، بیسیمها، هواپیماها، ازدحام و شتاب و سروصداها به طور کلی نصیب او شده است میپردازد.

 

عامل دیگری که در ایجاد اختلالات عصبی در درجه اول اهمیت قرار دارد سوء تغذیه یا بدغذایی است. تغییراتی که در نوع تغذیه بشر متمدن امروزی پدیدار گردیده و مواد غذایی را به شکل تصفیه شده یا به صورت کنسرو نگاهداری و مصرف می کنداثرات ناگواری عموماً بر سلامت بدنش و خصوصاً بر اعصابش می گذارد. غذاهایی که بدین طریق از حالت طبیعی خارج گردیده اند. املاح و مواد لازم و ویتامینهای خود را از دست داده اند و بدین سبب اعصاب به کمبود مواد مزبور دچار می شوند،

 

بویژه اگر قربانی بیچاره سعی کند. در محیط سراسر فشار به زندگی خود ادامه دهد.طرز زندگی جدید و اشتباهاتی که در تهیه انواع مواد غذایی رخ داده است دو عامل فیزیکی و عمده ای هستند که بایستی آنها را مسبب ایجاد بیماریهای عصبی بشمار آورد و ضمناً باید توجه داشته باشیم که در پنجاه سال اخیر روز بروز بر تعداد این عوارض افزوده شده است.لیکن اعصاب در زندگی انسان دو نقش بازی می کند، یعنی واسطه بین دو دنیای جسمانی و روانی بدن است.

 

اختلالات عصبی

 

بنابراین بیماریهای دستگاه عصبی ممکن است علت روانی یا جسمانی و یا هر دو داشته باشد. این موضوعی است که هیچگاه نباید از آن غافل بمانيم هرگاه افراط در اعمال جنسی، بی بندوباری، افراط در نوشیدن مشروبات الکلی و نیز استعمال دخانیات و زندگی پر تجمل به علل فوق اضافه شوند،شخص در برابر اختلالات عصبی شدیدتر و جدی تری قرار میگیرد و «درهم شکستگی عصبی» که امروزه نوعی از بیماری زندگی جدید است بسرعت به شخصی روی میآورد.


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تست روانشناسی عشق

8 تست روانشناسی عشق برای سنجش احساسات

تست های روانشناسی زیادی وجود دارند که خیلی از آنها هدفشان سرگرمی است و خیلی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *