خانه » کامپیوتر و اینترنت » راه‌اندازی گنج‌یاب گوگل از اول آوریل

راه‌اندازی گنج‌یاب گوگل از اول آوریل

گوگل از میلیون ها كاربرش می خواهد كه با استفاده از نقشه جدید گنج یاب و شبیه به نقشه دزدهای دریاییش برای یافتن گنج های مدفون استفاده نمایند.

 
این شركت ویدیویی را در یوتیوب به اشتراك گذاشت كه در آن نشان می دهد چگونه «تیم زیرآبی» آنها صندوقچه ای محتوی نقشه  های گمشده متعلق به دزد دریایی ویلیام (معروف به كاپیتان كید) را طی اعزام یك هیئت اكتشافی به اقیانوس هند كشف كردند.
 
این ویدیو توضیح می دهد كه چگونه اشیاء قیمتی و گنجینه هایی را كه توسط نانواسكنرهای سه بعدی مخصوص دیجیتالیزه شده اند را می توان در این نقشه ها از زیر خاك در آورد.
 
مدیر بازاریابی گوگل مایك پگ گفت: «چنین شایعه شده است كه این نقشه متعلق به سفر دریایی طولانی كاپیتان كید در جستجوی گنج بوده است، اگرچه این نقشه شامل نمادهای رمزی و كدهایی است و به سهولت قابل استخراج نیست.»
 
«از این رو ما مدل گنج یاب را بر روی نقشه هایمان اضافه كرده ایم و از كل جهان دعوت می كنیم تا برای یافتن سرنخ متحد شوند.»
مدل گنج یاب در گوشه بالای راست نقشه های گوگل قابل دسترسی است و شامل یك عملگر تلسكوپ  مانند برای خیابان ها است با رنگی قهوه ای از خیابان های سرتاسر دنیا.
 
گوگل ادعا می كند كه نمادهای مخفی می توانند با تاباندن نور آفتاب بر روی صفحه نمایش كامپیوتر، یا اتصال نقشه های موبایل و تبلت مثل یك پازل برملا شوند.
 
مشاركت این شركت در روز اول آوریل (دروغ سیزده) پس از شوخی آنها در سال قبل درباره ورژن ۸ بیتی نقشه  های گوگل به یاری یك كنسول بازی NES نینتندو پیچیده تر شده است.
 
همچنین گوگل در اول آوریل یك كلیپ در یوتیوب منتشر كرد كه در آن ادعا می كرد محبوب ترین وب سایت ویدیویی دنیا در نیمه های شب تعطیل خواهد شد.
 
گوگل همچنین یك قابلیت دیگر به نام «بینی گوگل» را به امكانات صفحه جستجویش افزود كه بنا به ادعایشان بزرگترین پایگاه داده  بویایی را كه از طریق كامپیوتر قابل انتقال است را شامل می شود.
 
همچنین این قابلیت یك ویدیوی یوتیوب را منتشر كرد كه طی آن متخصصین گوگل توضیح می دادند «یك روح چه بویی می دهد؟ بینی گوگل!»
پ.ن: دروغ آوریل یا ورژن ایرانی آن دروغ سیزده به خبر یا ادعایی می گویند كه معمولا در سطحی وسیع و در خبرگزاری ها و شركت های بزرگ نقل شده و قصد دارند با شوخی و گسترش خبری جعلی ذهن مخاطبانشان را به بازی بگیرند و اسباب شوخی و خنده را فراهم كنند. از معروف ترین این خبرها می توان به خواندن فرازی از داستان جنگ دنیاهای اچ جی ولز توسط اورسن ولز در رادیو اشاره كرد كه مردم نیویورك را در آن زمان به وحشت انداخت به نحوی كه گمان كردند فضایی ها به آنها حمله كرده اند و از نمونه  های داخلی آن نیز می توان به خبر جعلی كج شدن برج میلاد تهران و خطر فرو ریختن آن اشاره كرد.

Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ترسناک کردن تصاویر در فتوشاپ

ترسناک کردن تصاویر را در فتوشاپ و آموزش افکتی‌زیبا

برخی از افراد مایل هستند که افکت های مختلف را برای مقاصد متفاوتی بر روی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *