خانه » گوناگون » عامل خوشبختی و بدبختی شما کیست؟

عامل خوشبختی و بدبختی شما کیست؟

خلیل جبران شاعر عرفانی چنین می گوید: ” فرزندان شما از شعور و باطن شما و نه از شما زاده می شوند. “ارزش بیش از حد برای شرایط و اوضاع و احوال و حتی ژن های پدر و مادر واجداد و نیاکان خود قائل نشوید. عامل خوشبختی و بدبختی انسان ها کجا قرار دارد. ما در مجله اینترنتی پارسی وان در مورد عامل خوشبختی و بدبختی شما کیست، بیشتر توضیح خواهیم داد.

روح شخصی ما عامل خوشبختی و بدبختی در زندگیست

 

عامل خوشبختی

هیچ کس، هیج مرد و زنی و هیج واقعه و رخدادی نمی تواند عامل خوشبختی یا شوربختی شما بحساب آید. علت واقعی و اصلی همانا روح خود شخصی است . هیچکس را با گناه و معصیت گذشته او جوشی نداده اند. خداوند در وجود شماست . سعی کنید از این موهبت بهره بجوئید و بر عقل و درایت و حس حقیقت جوئی و کمال خود بیفزائید.

 

نوابغ و شرایط زندگی آن ها

لینکلن در زندگی سیاسی خود متحمل شکست های فراوانی شد، ولی با اعتماد به نفسی که داشت ، هرگز در برابر ناملایمات و دشواری ها سر تسلیم فرود نیاورد. او که از پدر و مادری بی سواد بدنیا آمده بود، در فقر و فاقه بزرگ شد، ولی ھرگز آرمانهای خودرا به مشکلات نفروخت.

گاهی اوقات برای شرکت در مراسم سخنرانی حدود ۴۰ کیلومتر پیاده روی می کرد ، ولی هدف خود را هیچگاه از نظر دور نمی ساخت .

بتهوون موسیقیدان شهیر قدرت شنوایی خود را از دست داده است. اما نواهای موسیقی را از درون و باطن می شنید. لئوناردو داوینچی صورتگر نامدار، مادری دهقان و پدری فقیر داشت.

ادیسون را از مدرسه اخراج کردند، چون او را عقب افتاده بشمار آورده بودند، اما این ها باعث نشد تا او دنیا را با اختراع خود روشن و منور نسازد. اینشتاین را بارها از مدارس مختلف بیرون کردند، چون او را کودکی کودن شمرده بودند که مطالب و موضوعات درسی را نمی فهمد و قادر نیست همپای شاگردان دیگر پیش برود، این هاهمه مانع از آن نشد تا بر تارک ریاضیات و فیزیک جهان جای نگیرد.

نیوتون فرزند زارع فقیری بود و پدر در دم زادن پسرش رخت به سرای باقی کشید، و با اینکه نیوتون دوران سختی را پشت سر نهاد، ولی با تکیه بر هوش و خرد و پشتکار خویش، توانست قانون عمل و عکس العمل را ابداع کندو جهانیان را با نوآوریها و اکتشافات اختر شناسی خود به اعجاب وادارد.

 

اینها را به عنوان نمونه ذکر کردیم تا بدانید که اغلب نبوغ با آغازی سخت و مشقت بار همراه است.

 

عامل خوشبختی

” میلتون ” با آنکه نابینا بود، ولی کتاب “بهشت گمشده” او را می توان از شاهکارهای ادبیات جهان محسوب کرد. نیروی تخیل میلتون با آنکه نابینا بود مکان و ماده را در هم بر یزد و حقایق نامرئی وجود خود را به زبانی فصیح بر شمارد .

اگر در قصری زاده شویم و فرزند شاهی با وارث خاندان اشراف و نجبا باشیم، هیچ یک نمی تواند عاملی باشد برای اینکه ما میلتونن، شکسپیر فید باس یا بتهوون نشوبیم.

انسان ها هنگامی خواهند توانست موجد اعمال و آثار شگرفی شوند که به اصالت واقعی خود پی ببرند. و این را در لحظات آرامش و خلوت روحی خود درک کنند که پس از پیدایش و تکوین جهان و شکل گیری و بنیاد زمان، موضوعات نامرئی در پی چنین حالاتی قابل رویت و مشهود خواھند شد.

حالت روحی هر کسی معرف و نمودار ایمان اوست . چند سال قبل شرح مدافعات یک وکیل دعاوی زبردست را از یک جانی وتبهکار می خواندم که تقاضای تخفیف مجازات موکل خود را به علت “فقر و فاقه ای که در آن بزرگ شده و پدری دائم الخمر و مادری بد کاره داشته ” نموده بود.

اما قاضی به او چنین جواب داده بود :  من نمی توانم به تقاضای شما ترتیب اثر بدهم. چون برادر موکل شما که در همان شرایط و اوضاع و احوال بزرگ شده، حالا یکی از برجسته ترین حقوقد ان های ماست .

 

پروانه سر از لاک خود بدر می آورد و با بالهای رنگین و زیبای خود به پرواز در می آید.

 

عامل خوشبختی

پس چرا شما نتوانید از لاک خود بدر آئید و موانع و مشکلات را از پیش پای بردارید و با بالهای ایمان و تحیل شکوه و عظمت خود را به نمایش گذارید.

تردیدی نیست که رنگ پوست و رنگ چشمان و بسیاری از خصوصیات ژنتیکی خود را از پدر و مادر به ارث می بریم . یا خلق و خو و شخصیت ما تحت تاثیر اتمسفر روحی و عاطفی خانواده قرار می گیرد. هر طفلی تابع تربیت اولیه و همچنین اخلاق و احساس و اعتقادات پدر و مادر می باشد.

مع هذا با رشد و پرورش تدریجی و با شعوری که رفته رفته به نفسانیات خویش پیدا می کند، قادر می شود بر هر مانع و رادعی غلبه کند و از سد مشکلات بگذرد.

او یاد می گیرد که چگونه بر حقایق جاودان بنگرد و خود را از اتمسفر و نفوذ خانوادگی آزاد سازد و گذشته را رها کند و به حالی و آینده بپردازد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

دوربین های دیجیتال

آشنایی با تکنولوژی دوربین های دیجیتال و مزیتهای آنها

بی شک دوربین های دیجیتال جزئی از اختراعات بشر است که به برخی کسب و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.