خانه » دانستنیهای خانواده » همجنس گرایی و عوامل ایجاد کننده آن

همجنس گرایی و عوامل ایجاد کننده آن

معمولا گفته می شود که همجنس گرایی در بیشتر موارد، محصول محیط است، احتمالأ خصوصیات  موروثی نیز که باعث می شود، کودک به شیوهٔ خاصی به نگرش ها، اداره و کنترل، و جو و فضای خانه واکنش نشان دهد، در این کشش دخيل می باشد. ما در مجله اینترنتی پارسی وان در مورد همجنس گرایی و عوامل ایجاد کننده آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

روابط پدر و مادر با فرزند

 

همجنس گرایی

زمینهٔ کلی آن، وجود پدری است ضعیف کینه توز و بی کفایت در تنبیه، و مادری مستبد که روابطی به طور غیر طبیعی شدید با پسر خویش برقرار ساخته است. چنین مادری ممکن است حتی سال ها پس از رسیدن کودک به مرحلهٔ استقلال در حمام کردن، او را با خود به حمام ببرد.

و یا به طور غیرضروری به آلت تناسلی او دست بزند؛ حتی ممکن است کنار پسر خود بخوابد این مسائل وجود مادر را شدیداً در کودک تثبیت می کند به نحوی که برای او انجام امری بدون مشورت با مادر، دشوار می شود.

بسیاری از صاحبنظران در مطالعات خود، به این نتیجه رسیده اند، که مهمترین عاملی در همجنس گرایی مردان، روابط خصمانه با پدر و در زنان رابطهٔ کینه توزانه با مادر است.

جدایی دختر و پسر از یکدیگر

همجنس گرایی

عامل دیگر، جدائی طولانی بین دو جنس است. تصور می شود که کودک منحصر به فرد بیش از کودکی که دارای خواهر یا برادر از جنس مخالف است، دچار همجنس گرایی می شود؛ زیرا کودکی که دارای خواهر و برادر است، نگرشی طبیعی تر نسبت به جنس مخالف خواهد داشت.

در پاره ای از خانه ها، به ویژه در بین طبقات پائین، تنبیهات شدیدی برای بازی با آلت تناسلی به مورد اجراء گذاشته می شود. در ناتینگهام نیوسانز (۱۹۹۸) پی برد که در بین طبقات نسبتاً تحصیل کرده و مرفه ، فقط ۵ درصد کودکان در این زمینه تنبیه شده اند، در حالی که در طبقات پائین و کارگران ناما هر، تعداد کودکان تأديب شده در این مورد، ۸ درصد می باشد.

آنها می نویسند که «در استراتژیهایی که برای مسائل جنسی کودکان برگزیده شده است، طبقات اجتماعی به طور برجسته ای با یکدیگر متفاوتند.» عوامل دیگری که در این رابطه ذکر می شود، شامل: هیجان و حظ نفس ویژه از تجارب همجنس گرایی در کودکی، فریب خوردن توسط یک بزرگسال همجنسگرا، و تهدید و تجربهٔ دردناک در ارتباط با بازی جنسی، و یا در روابط با جنس مخالف است.

مطالعه بر روی زنان هم جنس گرا

 

همجنس گرایی

در مطالعه ای به روی24 زن همجنسگرا، کی و همکارانش به یک سری عوامل پی بردند.از جمله: تاریخچهٔ مهمی از تهدیدها و تنبیهات برای بازی های جنسی، گرایش به دوست داشتن تفنگ و بازی های پسرانه بیش از عروسک بازی، داشتن شخصیتی با اطوارهای پسرانه، دارا بودن مادری مستبد و متعصب و خشن با رفتاری اهانت آمیز نسبت به فرزند و داشتن رابطه ای نامطلوب با دختر؛ همچنین وجود پدری متعصب در خانه با احساسی تملک زیاد نسبت به فرزندان و انحرافات اخلاقی او، (مجلهٔ پزشکی بریتانیا (۱۹۷۱).

در ضمن طی مطالعاتی، در ارتباط با مطالب فوق، آموزش و پرورش و تحصیل در مدارس شبانه روزی در مورد هردو جنس اعم از دختر یا پسر، عاملی نامربوط شناخته شده است.

 

بررسی زندگی بزرگان

بررسی زندگی کودکی جان راسکین، پاره ای از نکات مذکور را روشن می سازد او شدیداً توسط مادری مستبد محافظت و مراقبت می شد، و از آمیزش او با دختران و پسران دیگر جلوگیری به عمل می آمد. به همین دلیل هنگامی که بزرگ شد، نسبت به روابط جنسی، تمایل طبیعی نداشت. اسکار وایلد، گهگاه، مانند یک دختر لباس می پوشید، زیرا مادرش شدیداً تمایل داشت که دختر به دنیا بیاورد و پس از تولد پسر، بسیار مأیوس و نومید گشت.

آلفرد نوبل در اطاق خواب مادرش می خوابید، در حالی که برادرش هنگام خواب به اطاق جداگانه ای می رفت. او در بزرگسالی، در ارتباط با جنس مخالف خود دچار یک تغییر ناگهانی گردید، ماربیل پروست شدیداً توسط مادرش مورد مراقبت و حمایت بود و بدین ترتیب از همان اوان کودکی بذر زندگی ناشاد جنسی در وجودش کاشته شد.

داستایوسکی نیز وضعی مشابه این داشت. مطالعات بسیاری در زمینهٔ امکان وجود اختلافات بیوشیمیائی و غددی بين دو گروه همجنسگرایان و غیرهمجنسگرایان انجام گرفته است، محققان زیادی چون گلندی و ماستر (۱۹۷۳) مدعی هستند که بین این دو گروه، از نظر ترشحات و عملکرد غدد داخلی و بیوشیمیائی تفاوت هائی وجود دارد.

 


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

خواص خرما

50 خواص خرما و مضرات خرما را بدانید

خرما برای سلامتی فواید زیادی دارد. یکی از مهمترین خواص خرما انرژی آن است. به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *