خانه » دانستنیهای خانواده » طلاق کار پسندیده ای است یا خیر؟

طلاق کار پسندیده ای است یا خیر؟

طلاق مساله ای شخصی است و نمی تواند جنبه عام پیدا کند .در بعضی موارد بهتر آن بود که اصلا این ازدواج سر نمی گرفت. هرچند که طلاق را نمیتوان راه حل مناسب و شایسته ای قلمداد کرد زیرا ازدواج نیز همواره برای یک جوان مجرد طریقی معقول و خردمندانه نیست.با ما در این مطب از مجله پارسی وان همراه باشید تا برایتان از روانشناسی طلاق بگوییم.

طلاق

آیا طلاق راهکار نهایی است؟

طلاق برای یک نفر خوب و برای دیگری مضر و بد است. یک زن مطلقه بر زنی که با دروغ و سیاه کاری روزگار می گذراند و با شوهر نقش بازی می کند برتری دارد.به عنوان مثال زنیکه شوهری دایم الخمر و خشن و بی مهر و بی نزاکت دارد و زمانی به سراغ زنش میآید که او را عذاب و آزار بدهد. به او گفته بودند که طلاق کار ناپسند و زشتی است و او می سوخت و می ساخت و دم برنمیآورد. زن مزبور راه خورد را پیدا کرد را با مراجعه به مشاور پیدا کرد و فهمید چه کاری باید بکند.

او اینک میدانست هیچ قانون آسمانی و زمینی اجازه نمیدهد که مردی با زنش به خشونت رفتار کند و او را به باد ناسزا و دشنام بگیرد و احیاناً کتک بزند صرفاً به این خاطر که این دو را به عقد هم در آورده اند. اگر در مورد آنچه میخواهید انجام بدهید دچار شک و تردید شدید به کانون عقل و خرد خود در ذهن رجوع کنید همو دستورهای لازم را به شما خواهد داد. از این نظریات که آرام آرام در فکر شما می خلد استقبال نمایید. آن ندای باطن و ضمیر شما است که دارد سخن می گوید.

 

چرا نباید ازهم جدا شد؟

طلاق

اخیراً با زن و شوهری آشنا شدم که بعد از چند ماه زندگی قصد جدایی از هم را داشتند. بعد از آنکه از ریشه اختلاف آگاه شدم معلوم گشت که شوهر جوان همواره از اینکه روزی زنش او را ترک کند دچار هول و هراس بوده است. از بی وفایی زن شکوه ها سر میداد و سوظن خود را نسبت به وی بیشتر می ساخت. زندگی آن دو اکنون در ترس و اضطراب و سوظن و بدبینی می گذشت. اتمسفری که شوهر در کانون خانواده به وجود آورده بود بر زن تاثیر گذاشته و او را بد خلق و مشکوک و عصبی ساخته بود.

روی هم رفته این نتیجه تصویری بود که شوهر به ذهن فرستاده بود.در این جا این نکته حائز اهمیت است که قانون عمل – عکس العمل و یا علت و معلول را نباید دستکم گرفت و گفتیم که فکر عمل و پاسخ ضمیر باطن عکس العمل است.عاقبت زن خانه شوهر را ترک کرد و تقاضای طلاق نمود و این درست چیزی بود که همسر جوان و بی تجربه از آن واهمه شست و بار دیگر درستی این ضرب المثل معلوم شد که انسان از هر چه بترسد به سرش می آید.

 

طلاق ابتدا در ذهن صورت می گیرد

طلاق

در بدو امر جدایی در ذهن انجام می شود و به دنبال آن دادگاه حکم خود را صادر می کند. این زوج جوان نسبت به هم از کینه و تردید  لبریز بودند و همین حالات روحی است که موجب تضعیف روحیه می گردد و نیروی باطنی را دچار تزلزل میسازد. این نکته را همواره باید به خاطر داشت که کینه و نفرت جدایی می آفریند و عشق پیوند میزند و . به هم وصل می کند.بعد از چندی این دو جوان ملتفت شدند که چه به روز خود آورده بودند.

این دو از قوانین روح آگاهی نداشتند  و از آن رو آن را تا سرحد افراط به بازی گرفته و در نتیجه دعوا و مرافعه و اوقات تلخی و سوظن و ترس را به سوی خود کشانده بودند. آن ها با کمک راهنما بار دیگر زندگی ازسر گرفتند و این بار توانستند با روشهای مسالمتجویانه کانون گرم خانواده را از نو بنا کنند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *