خانه » روانشناسی » ضمیر باطن و گرایش آن به زندگی

ضمیر باطن و گرایش آن به زندگی

بسیاری را عقیده بر این است که اگر خود شخص مراقب خویش نباشد هوش در این کار مداخله خواهد کرد. این سخن تا حدی با واقعیت منطبق است ولی اشکال در این است که ضمیر آگاه به طور دایم با پنج حس خود با ظواهر زندگی در تماس است و همین ظواهر اعتقادات و القائات نادرست و خطا و ترسها را روانه ضمیر باطن می کند.با این مطلب از مجله پارسی وان همراه باشید تا شما را با ضمیر باطن آشنا کنیم.

ضمیر باطن

فعالیت دایمی ضمیر باطن

هنگامی که ترسها و اعتقادات پوچ و بی پایه و نمونه های منفی و تحت شرایط روانی و عاطفی بر ضمیر باطن نقش بستند، این ضمیر در آن صورت چاره ای ندارد جز اینکه خورد را با آن نمونه های مشخص که در اختیارش گذاشته شده اند، تطبیق دهد و آنها را بپذیرد (من) عینی شخصی همواره در تکاپو است تاخیر و رفاه وی را تأمین نماید و پرتویی از هماهنگی ذاتی را در تمام امور  منعکس سازد. ضمیر باطن شخص اراده و تمایل خاص خود را  دارد و به میل خویش رفتار می کند و روز و شب دست از تلاش نمیکشد. او معمار بدن شما است و چنان خاموش و محجوبانه رفتار می کند که شما نه آن را میبینید و نه میشنوید و نه حتی متوجه رفتار و اعمالش می گردید. ضمیر باطن هرکس زندگی خاص خود را دنبال می کند و تنها هدفش ایجاد هماهنگی در تندرستی و آرامش می باشد و این برداشت را در هر لحظه زندگی می توان احساس کرد.

هوش مراقب جسم

ضمیر باطن

اگر سیستم سلولی بدن و ساختمان اعضای آن از قبیل چشم، گوش، قلب، کبد، مثانه و غیره را مورد مطالعه قرار دهیم به این نتیجه میرسیم که سیستم مزبور شامل گروهی از سلولهایی است که مجموعاً هوش را تشکیل میدهند  گروهی که آنها را مشترکا وادار به فعالیت میسازد و به آنها امکان میدهد تا فرمانهای صادره را دریافت دارند و به موجب القای مغز که ارباب و آمر است (ضمیر آگاه) اجرا نمایند مطالعه و بررسی ارگانیزم یک تک یاخته به خوبی نشان می دهد که در بدن چه میگذرد. با این که یاخته مزبور فاقد هرگونه عضوی است با این حال تابع قوانین عمل و عکس العملی که وظایف اساسی حرکت و تغذیه و تقارن و حذف را مشخص می کند، میباشد.

هر یازده ماه یکبار موجود تازه ای می شویم

ضمیر باطن

برای این که به درستی بیندیشیم و به طریق علمی تفکر نماییم الزاما بایستی شناخت کاملی از ((حقیقت) داشته باشیم. شناخت حقیقت به مفهوم داشتن هماهنگی باهوش بیکران و نیروی ضمیر باطن که پیوسته در راستای زندگی در حرکت است، میباشد. هر اندیشه و هر عمل غیرهماهنگ که از سر غفلت یا انتخاب باشد در نتیجه به شکست و ناکامی و انواع محرومیت ها خواهد انجامید. دانشمندان عقیده دارند که آدمی در هر یازده ماه یک بار پیکر تازه ای برای خویش میسازد. پس از نظر جسمانی هیچ کس بیشتر از یازده ماه عمر نمی کند. به عبارت بهتر اگر معایبی چون این خشم و حسادت و ترس و اضطراب و بدقلبی و غیره را در اندیشه خود حفظ می کنید پیکر نوسازی شده را با عقده های کهنه را و دیرین از سلامتی و نشاط و سر زندگی برکنار خواهید داشت. هر کس مجموعه ای کامل از افکار خویش است. پس بهتر راه آن که افکار سیاه و ناسالم و منفی را از خود دور کنیم. برای خلاصی از ظلمت و تاریکی نیاز به نور و روشنایی و برای از بین بردن سرما نیاز به گرما و آتش و برای تاراندن افکار منفی نیاز  به جانشین آن یعنی اندیشه های سازنده و مثبت داریم پس خیر و به خوبی را به دل راه دهیم بدی از روزنی دیگر ناپدید خواهد شد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

مارک زاکر برگ

10 نصیحت از مارک زاکر برگ موسس و مدیر فیس بوک

مارک زاکر برگ یکی از جوان ترین میلیونرهای جهان و موسس فیس بوک است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *